„Meta“ jau išleido 45 mlrd. JAV dolerių, kad pasiektų metaverse svajonę

Žinovai teigia, kad metaverse projektas tapo finansine duobe, kuri iki 2025 m. pradžios pareikalavo 45 mlrd. dolerių. Tai beveik tiek pat, kiek bendra socialinių tinklų konkurentų „Snap“ ir „Pinterest“ rinkos vertė. Dar blogiau, praėjusių metų pelno ataskaitoje M. Zuckerbergas įspėjo, kad nuostoliai ir toliau „reikšmingai didės“, kad ir ką tai reikštų.

„Yahoo Finance“ kalbėjosi su keliolika buvusių aukšto lygio „Reality Labs“ darbuotojų, kurie apibūdino „Reality Labs“ sparną kaip disfunkcinį ir neorganizuotą. Pranešama, kad dažna vadovų kaita ir nuolatiniai pertvarkymai sėjo chaosą, o daugelis vadovų buvo atvesti iš kitų „Meta“ padalinių, nors jiems trūko AR ir VR patirties.

Vienas buvęs mokslinių tyrimų darbuotojas darbo aplinką apibūdino kaip „chaotišką“, o „vietiniai herojai“ iš tokių padalinių kaip „Instagram“ buvo paaukštinti vadovauti virtualios realybės komandoms, nors neturėjo reikiamos patirties. Kitas buvęs darbuotojas sakė, kad „Meta“ neapgalvotai „žaidžia darbuotojų bingo“, skirdama AR ir VR vaidmenis žmonėms, kurie „iš tikrųjų to nesupranta“. Šis nekvalifikuotų vadovų ir neaiškios produktų strategijos derinys labai prisidėjo prie stulbinančių padalinio nuostolių.

Iš atskleistos finansinės informacijos matyti, kad per pastaruosius kelerius metus padalinio nuostoliai sparčiai augo – 2020 m. jie viršijo 6 mlrd. dolerių, 2021 m. – 10 mlrd. dolerių, 2022 m. – 13 mlrd. dolerių, o 2023 m. – 16 mlrd. dolerių. Dar 3,8 mlrd. dolerių padalinys prarado tik per pirmąjį 2024 m. ketvirtį, taip ištrindamas visas 2022 ir 2023 m. pajamas kartu sudėjus.

Nepaisant didėjančių išlaidų, nuo 2021 m. padalinio metinės pajamos nuolat mažėjo dėl silpnų pardavimų ir nuolatinio nesugebėjimo įsitvirtinti pagrindinėje rinkoje. Volstrito analitikas Gene’as Munsteris iš bendrovės „Deepwater Asset Management“ „Yahoo Finance“ sakė, kad šis padalinys yra „finansinė katastrofa“, tempianti žemyn „Meta“ akcijas.

Nors kai kurie investuotojai išliko kantrūs, tikėdami ilgalaikiais AR ir VR pažadais, šis optimizmas ima blėsti. Jei nebus greito įsisavinimo, Zucckerbergo metaverse svajonė kasmet prarandanti 10-15 mlrd. dolerių neturi ateities.

2 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    pabandom įsivaizduoti, kad kok kvailas milijardierius, būtų šiuos pinigus panaudojęs vėžio ar kitų ligų tyrimams ar naujų energijos šaltinių kūrimui…..

  2. MMM parašė:

    Reikia nepamirsti ir technologijas, visokias API (kur ir kituose projektuose gales naudoti), patentus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.