„Telegram“ generalinis direktorius suimtas Prancūzijoje, dėl nelegalių veiklų platformoje

Kaip pranešė Prancūzijos žiniasklaidos priemonė TF1, Pavel Durov oro transporto žandarmerija sulaikė Le Buržė oro uosto aikštelėje šeštadienį apie 20 val. vakaro. Jis buvo sulaikytas netrukus po to, kai išskrido savo privačiu lėktuvu po skrydžio iš Azerbaidžano.

Orderį suimti Durov leido OFMIN (Kovos su smurtu prieš nepilnamečius biuras), o Prancūzijos valdžios institucijos jį išdavė vykdydamos preliminarų tyrimą dėl „Telegram“ veiklos ir galimo nusikalstamos veiklos palengvinimo.

Prie to prisidėjo šie veiksniai: „Telegram“ nepakankamas moderavimas, Durov nenoras bendradarbiauti su teisėsauga dėl su platforma susijusių nusikalstamų veikų ir galimybė naudotis tokiomis priemonėmis kaip įrašomieji telefono numeriai, užšifruoti ryšiai ir kriptovaliutos, kurios sudaro sąlygas „Telegram“ vykdomai nusikalstamai veiklai.

Neįvardytos Prancūzijos valdžios institucijos sakė TF1, kad orderis galioja tik tuo atveju, jei Durov yra Prancūzijos teritorijoje, o jo nusileidimą oro uoste netoli Paryžiaus apibūdino kaip „klaidą“. Iki šio incidento Durov kruopščiai vengė Europos šalių, kurios žinomos kaip atidžiai stebinčios „Telegram“ ir jos veiklą.

Prancūzijos teisėsaugos šaltiniai TF1 sakė, kad Durov „…leido padaryti nesuskaičiuojamą skaičių pažeidimų ir nusikaltimų, dėl kurių jis nieko nedarė, kad juos sušvelnintų ar bendradarbiautų“. Šiuo metu jis laukia kaltinamojo akto, po kurio greičiausiai bus sulaikytas, nes turi daug lėšų, todėl yra didelė pabėgimo rizika.

Šis išbandymas gali reikšti baigiamąjį skyrių ilgoje Pavel Durov istorijoje. Jis gimė Rusijoje, 2013 m. kartu su broliu Nikolaj Durov įkūrė „Telegram“. 2014 m. Pavel buvo priverstas išvykti iš Rusijos po to, kai atsisakė paklusti valdžios reikalavimams uždaryti bendruomenes, išreiškiančias opozicines mintis valdžiai jo ankstesnėje socialinės žiniasklaidos platformoje „VKontakte“, kurią jis vėliau pardavė. Po išvykimo duodamas interviu Tucker Carlson Durov pasakė: „Verčiau būsiu laisvas, nei vykdysiu kieno nors nurodymus.“

8 Komentarai

  1. Raijmiss parašė:

    Nezinau kas labiau gasdina ir sokiruoja. Ar kokios ch**nios vyksta Telegrame ar tai kad tu privalai duoti prieiga prie savo sukurto soc tinklo valdziai ir kitoms institucijoms

    • Tinkinimas parašė:

      Amžinas klausimas. Teisybė kaip visada kažkur per vidurį.

    • nemesis parašė:

      Aš manau kad labai priklauso nuo to, kas to prašo ir kodėl.

      Kitais žodžiais tariant paskolinau mašiną kažkam, tas kažkas važiavo 200km per miestą ir buvo fiksuotas. Privalau duoti info kam buvau paskolinęs ar ne? Realybėj dabar galiu neduoti, bet tada atsakau už tai pats.

      Čia manau ta pati situacija turi būti – pranešk turimą info arba atsakyk pats. Ir šiaip gi neklausia tos info kažkokia sekretorė iš turgaus, paklausimas turbūt eina oficialiai per teismus ir pan.? Be to, jei man netinka sąlygos, visada gi galiu ir nedaryt to – neskolint turimo automobilio (ar net neturėt), arba naudot tinklą savo reikmėm neviešinant į platų pasaulį ir niekas manes gi nekabins.

      Bet čia su sąlyga kad valstybė tai daranti daro tai sąžiningai. Na o jei traktuojam kad daro viską arba didžiąją dalį nesąžiningai, tada reikia pasiskelbti „suverenais“…

      • adex parašė:

        manau tavo situacijoje nesimato cenzuros klausimo, kuri tu tikriausiai prilygini prie ,,saziningo valstybes daromo dalyko, jeigu ta valstybe ,,demokratine“ ar bent tokia apsimetanti“

        • Diaxminde parašė:

          Ir kas tas pagrindinis, nepalaužiamas moralės kompasas, kai visi šiame pasaulyje su savo šeimom nori gyventi geriau?
          Griežčiausius viešumo ir atsakomybės standartus reikia kelti valdžioms, kurios daugumoj prisideda prie chaoso pasaulyje ir degradacijos, o ne visiems vienodai.

          • nemesis parašė:

            Tai idealiai ieškot nereikia, taip nebūna. Man nesvarbi valdymo forma, man daug kas nesvarbu, į šalį aš žiūriu tik pagal tai, kiek gera ten gyventi normaliam, dirbančiam ir besistengiančiam žmoguim ir ta šalis po automatu svetimose žemėse nedaro referendumų dėl prisijungimo prie jos. Statistiškai didžiausias procentas rodo, kad geriausia tokiam žmogui šiuo metu yra tose šalyse, kur yra demokratinė valdymo forma.

            Skaidrumo standartus reikia kelti visiems, bet negalima iš kai kurių valdymo formų reikalauti 100% skaidrumo, kai šalia yra kaimynas su 0%. Negalima reikalauti Lietuvoje leisti rašyti apie tai koks Hitleris buvo geras, jei china rusnialande vienintelė tema kuria leidžiama rašyti yra kokie vakarai blogi ir koks pucka geras. Normalios cenzūros galės nebūti pasaulyje tik tada, kai jos nebus visose, kažką lemiančiose šalyse.

        • nemesis parašė:

          adex gal būtų nesunku įvardinti kelis pavyzdžius tų „demokratinių“ ar bent tokiom apsimetančiom valstybėm? Nes nesuprantu apie ką kalbi, ar apie Lietuvą, ar apie china rusnialandą, Siriją, ar apie GB, Vokietiją, USA…

          Na pvz. mano nuomone, apsimetančios yra china rusnialandas, baltarusija ir pan. Neapsimetančios, o esančios yra EU bene visos šalys, USA, Kanada, Australija ir t.t.

          • Daemon parašė:

            Šventas naivume… Tu toks visiškai tobulas naudingas idiotas, nemąstantis savo smegenimis / neturintis priėjimo prie realių žinių. Tikrai nesiekiu čia įžeist ar pažemint, bet tavo rašinėjimai tikrai kartais kerta per nervus. Daug čia tokių užsiangažavusių ant kažkurios politinės linijos, bet kaip sako Audrius – gal tu vesk toliau statistiką iš dešros sudėties 🙂 Nepyk, nothing personal.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.