Trigubas šaltis: „Corsair“, „Fractal Design“ ir NZXT „high-end“ AIO sistemos
Fractal Design Kelvin S36
Ant gerokai didesnės dėžės matoma mėlyna spalva neišklysta už konteksto – juk AIO aušintuvas, kurio aušinimo galimybės gali būti išplėstos. Ir „Fractal Design“ tą iškart pažymi, pridėdama keletą sakinių apie tylų ir itin efektyvų veikimą. Pakuotės šonai supažindina su vidine pompos struktūra, radiatoriaus išmatavimais bei informuoja apie „turtą“, kurį rasime dėžės viduje.
Į S36 komplektaciją papuola atskiras švirkštas su termo pasta, tačiau „Fractal Design“, kaip ir „Corsair“ pamiršta varžtus papildomiems ventiliatoriams…
S36 yra didžiausias „Fractal Design“ turimos „Kelvin“ serijos narys, pasižymintis 360 mm radiatoriumi (124 x 397 x 30). Kiti du modeliai yra mažesni: S24 – 240 mm, T12 – 120 mm. Iš tiesų tai nėra pačių švedų sukurtas produktas: „Fractal Design“ dirbo išvien su gerai žinomu vokiečių gamintoju „Alphacool“ ir greičiausiai čia turėsime didesnį „Alphacool“ indėlį nei „Fractal Design“. 1,6 kilogramo sveriančio varinio radiatoriaus storis siekia 30 mm. Ir nors jo storis didesnis už konkurentų, jį tebegalima laikyti plono tipo radiatoriumi. Nuotraukoje matomas raudonas atspalvis išduoda, kad čia panaudotas grynas varis, todėl karščio atidavimas yra maksimalizuotas. Skysčiui skirti rezervuarai – pakankamai dideli.
Jokio apšvietimo neturinčiame 40 mm aukščio CPU bloke slepiasi keramikinius guolius naudojanti pompa, kuri dirba 2400 RPM greičiu ir per vieną valandą geba išstumti 72 litrus aušinamojo skysčio. Iš bloko išeina pompai energiją tiekiantis 3-pin kabeliukas. Vienas iš S36 kozirių – galimybė šią sistemą išplėsti, t.y. ją paskirti aušinti ne tik procesorių, bet ir vaizdo plokštę. Siekiant kuo labiau padidinti suderinamumą, visos jungtys (tiek beveik 360° kampu judanti radiatoriaus – CPU bloko jungtis, tiek CPU bloko šone esanti skysčio užpildymo ertmė, tiek žarnelių – radiatoriaus jungtys) naudoja G1/4” diametro užraktus. Varinis bloko pagrindas nėra nupoliruotas iki blizgesio, tačiau kokybe ne tik niekuo nenusileidžia šios dienos varžovams, bet ir juos, mūsų nuomone, šiek tiek lenkia.
Iš toli gali pasirodyti, kad S36 naudoja mažai lanksčias FEP mišinio žarneles, tačiau taip nėra. ~320 mm ilgio žarnos pagamintos iš labai lanksčios, slidžios gumos. Klaidingai apie FEP leidžia pagalvoti specialios vijos, kurios neleidžia žarnelėms susipinti viena su kita.
Kas tikrai nekelia klausimų apie autentiškumą – tai „Silent“ serijos HP ventiliatoriai, kurie tikrai sukurti pačių „Fractal Design“. Tai PWM signalu valdomi 120 mm skermens ventiliatoriai, veikiantys 800 – 1700 RPM diapazone, kiekvienam iš trijų generuojant 62,4 CFM ir pakankamai solidų 2,33 mm-H2O slėgį, kurio turėtų lengvai pakakti radiatoriui, kurio 1 cm išdėstytos tik šešios gijos. Skleidžiamas triukšmas nurodomas 26,9 dBA.
S36 diegimas nėra sudėtingesnis už H110i GTX, tačiau reikia atlikti keliais etapais daugiau – pagrinde kalbame apie spyruoklinių veržlių sumovimą ant kronšteino, kuris iš dviejų pusių labai gražiai be jokių papildomų įrankių apglėbia CPU bloką. Visgi nematome būtinybės, kodėl reikėjo radiatoriaus tvirtinimui taikyti šešiakampius varžtus, nors „Fractal Design“ ir prideda į komplektaciją tam skirtą raktelį. Šiuo atveju mes už visiškai paprastus varžtus su kryžminėmis galvutėmis.
Labai domintų statistika dėl skysčio nutekėjimo dažnumo/galimybės.
Prie vandens visada smagu matyti bent vieną hi-end orą palyginimui.
p.s. ot: ar bus koks konkursas (kad ir kūrybinis) šiais metais ?
Na, dabar gal jau rečiau tokių brokų pasitaiko, bet senesni modeliai panašu, kad dažniau turėjo bėdų: http://www.technews.lt/forum/viewtopic.php?f=3&t=3897&p=43027#p43027
Šis aušintuvas jau buvo keistas vieną kartą, ir vėl praleidžia vandenį ir pompa nusprogusi…
Nemaloni pirmapažintis su vandeniu. :/
Netolimoje ateityje prijungsime porą high-end orinių aušintuvų. Pačiam susidurti testavimo metu su skystį leidžiančia sistema neteko, bet esu gyvai matęs su įtrūkusia žarnele SilverStone Tundra, bet tai ne konkrečiai PhaNtoM demonstruotas aušintuvas.
Jei yra kokių idėjų dėl konkurso, brūkštelkit PM 😉
Aš būčiau už logo bei vertinimo naują dizainą. Bendruomenėje yra ko gero ne vienas dailiarankis arba prijaučiantis 🙂
CAM esu instaliaves ir trynes daugybe kartu ivairiuose winduose. pradedant pacia pirmaja CAM versija, bet kad neisidiegtu nesu mates. Kita vertus CAM pjaunasi su ASUS AISuite3 ir MSI Afterburner priedu RivaTunerStatisticServer. Su pirmu nepasidalina ventiliatoriais, o su antru OSD zaidimuose. pastebejau, kad radiatoriaus ausinima geriau suteikti mot.plokstei, o i pompos maitinima turi buti patiekta 100% apsuku profilis, kitaip ji klaksi
Su pompos klaksėjimu susidūriau, ir kuo mažesnėmis apsukomis ji veikia, tuo gurguliavimas didesnis… Kaip minėjai, CPU fan 100 %/full speed yra konkretus problemos sprendimas.
Tas pats ir pas mane su X61 klaksejimu prie mazesniu apsuku. Prie didesniu apsuku veikia labai tyliai.
O kokia pas abu skysčio temperatūra?