650 W galios „Chieftronic PowerPlay“: „Chieftec“ bandymas sudominti žaidėjus

Išvados

„Chieftec“ atstovas mums bendraujant paatviravo, kad kompanijoms, iki šiol neturinčioms išskirtinai į žaidėjus nutaikyto prekinio ženklo, atėjo laikas jį turėti. Su tuo neišeina nesutikti, kadangi žaidėjų ratas pastoviai didėja, be to, tokio tipo produktai automatiškai sulaukia daugiau dėmesio ir juos nuperka netgi tie, kurie toli gražu žaidimams skiria visai nedaug laiko. Kompanijoms, kurios prieš tai turėjo mažai bendro su žaidimų mėgėjais, sėkmingai įstoti į šias gretas yra dvigubai sunkiau – sukurti prekinį ženklą vien nepakanka, jis turi pelnyti auditorijos palankumą. Reikia pasakyti, kad „Chieftec“ yra būtent tokia kompanija.

Tam, kad būtų pelnytos simpatijos savo „Chieftronic“ prekinį ženklą „Chieftec“ susiejo su CWT. Šiandien testuotas 650 W galios „PowerPlay“ maitinimo šaltinis yra paremtas būtent šio, vieno iš lyderiaujančių OEM’ų, platforma, kurioje radome vien japoniškus elektrolitinius kondensatorius. „PowerPlay“ parodė labai gerus rezultatus beveik visose grafose. Testavimo pavyzdys neturėjo problemų atitinkant 80+ Gold keliamus reikalavimus, +12 V ir +5 V linijų vidutiniai nuokrypiai nesunkiai palindo po 1 % žyma, o ventiliatorius vis dar virtualiai negirdimai sukosi iš PSU pareikalavus pusę galios. „PowerPlay“ palaiko ir pusiau pasyvų ventiliatoriaus režimą, bet dokumentacija apie režimą įjungti/išjungti leidžiantį mygtuką yra neegzistuojanti, todėl naujokui kils klausimas, kokią funkciją atlieka prie AC lizdo esantis mažytis mygtukas. „Chieftec“ pasirinko dvigubus rutulinius guolius turintį 140 mm ventiliatorių, kuris pilnai apkrovus maitinimo šaltinį nėra tylus, bet panikuoti nėra ko – „PowerPlay“ tikrai nėra pats triušmingiausias 650 W galios maitinimo šaltinis.

Į akis turbūt taip nekrenta ne tokia puiki +3.3 V reguliacija (vid. 1,3 % nuokrypis) ir 25 mV siekiantis bangavimas +5 V linijoje (kitose linijose bangavimai buvo beveik neegzistuojantys ir svyravo tarp 10-12 mV), kaip prijungiami kabeliai. 650 W galios maitinimo šaltiniams nebūdinga turėti antro kabelio su 8-pin EPS12V jungtimi, tačiau periferijai skirti „PowerPlay“ kabeliai yra labai ilgi (netgi per ilgi), o neatjungiama FDD jungtis pradeda po truputį erzinti. Laimei, ji prijungta prie Molex kabelio. „Chieftec“ galėjo ryškiai sublizgėti parinkusi storesnes 16 AWG gijas PCIe kabeliams, tačiau priėjo prie kombinuoto 18 + 16 AWG varianto. Retas maitinimo šaltinis turi net ir tokį miksą, tačiau „Chieftec“ galėjo imti ir išpešti iš to maksimalią naudą.

Maitinimo šaltiniai keliauja iš kartos į kartą, todėl kuo ilgesnis garantinis aptarnavimo laikotarpis neabejotinai yra didelis privalumas, ko nepasakysi apie dažniau atnaujinamus komponentus, kaip vaizdo plokštes, procesorius ar net tuos pačius SSD kaupiklius. „PowerPlay“ situacija dėl garantinio aptarnavimo labai panaši į NZXT E seriją, kuri Lietuvoje gauna vos 24 mėnesių garantiją. Tiesa, „PowerPlay“ kur bebūtų pardavinėjami negauna ilgesnės nei 36 mėnesių garantijos – tokia yra oficiali gamintojo suteikiama garantija. Deja, to maža, nes dabartinė rinkos mada 10 metų ir pirkėjus tai traukia. Lygiai tiek pat ilgo garantinio periodo gal ir nereikia, tačiau sėkmingai konkurencijai 7-8 metai yra būtinybė. Vos išsprendus šį trūkumą visi „PowerPlay“ maitinimo šaltiniai atsistos ant žemės tvirčiau ir įsivels į kovą dėl pirkėjo pinigų. Preliminari 100 eurų kaina nėra bloga, tačiau atsiradus realiems kiekiams galimai keisis į patrauklesnę pusę.

4 Komentarai

  1. Strelok parašė:

    Labai teisingai pastebeta, kad garantija nuzudo sita PSU dabartineje kainos kategorijoje. Seasonic focus serija pvz, turi FDB fan, 10 metu garantija, o kaina beveik identiskai su chieftech’u

  2. BC00 parašė:

    Chieftec pasižadėjo su laiku padidinti garantinį laikotarpį, matysim kiek metų pavyks pridėti 🙂

    P.S. tą pačią CWT platformą naudoja ir 2019 metų Corsair RM modeliai.

  3. previousslayer parašė:

    Šaunu 🙂 Kol kas vienintelė apžvalga, kurią mačiau, o dar ir mūsiškių parašyta 😀
    Tiesą pasakius, iš Rusijos sklinda gandai, kad Chieftec neseniai pamėgo bait’n’switch (pvz. Protonuose), o Navitasai paskutinių partijų (nustojo gaminti) dažniau genda. Dar ir A80 seriją supaprastino, buvo indy reg, iš pradžių įkišo žemesnio lygio elektrolitus (vietoj Teapo), vėliau pakeitė iš esmės – į group reg. Tikiuosi, kad čia tokio mėšlo nebus 😛

  4. BC00 parašė:

    Esu skaitęs, kad pasitaiko, jog su laiku gamintojai kartais downgradina kai kuriuos komponentus. Bet norint nuo nepriklausomo reguliavimo pereiti prie grupinio čia jau reikia visą platformą pakeisti 🙂 Konkrečiai, kad Chieftec kažką panašaus padarė minėtuose modeliuose, nesidomėjau.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.