„AOC Q24G2A“ – 23,8 coliai, 1440p raiška ir 165 Hz, bet ar toks derinys vertas dėmesio?

Naudojimas, įspūdžiai ir išvados

Dizainas, medžiagų kokybė, ergonomika ir funkcionalumas

AOC „G2“ serijos monitorių dizainą apžvalgose jau esu nagrinėjęs ne kartą. Didžioji dalis monitoriaus korpuso yra juoda, o viskam pagyvinti yra raudonos spalvos akcentai. Dėl to iš karto žinome, jog „AOC Q24G2A“ yra monitorius žaidimams, bet dizainas nėra per daug agresyvus ir tiks prie beveik bet kokio interjero. Pačios plastmasės kokybė nėra ypač gera, bet tiesiog normali, kiek erzina tik tai, kad gale gan stipriai lieka pirštų atspaudai. Kadangi monitoriaus liesti dažnai nereikia, tai čia kaip ir maža bėda. Kaip dabar yra įprasta, ekranas turi trijose pusėse berėmį dizainą. Dėl to „AOC Q24G2A“ atrodo šiuolaikiškai ir turi dar daug metų nesensiantį dizainą.

Kalbant apie ergonomiką nieko blogo tikrai negaliu pasakyti, atvirkščiai, viskas yra labai gerai. Gauname ne tik įprastą pasvirimo reguliavimą, bet galime keisti aukštį, ekraną pasukti į šonus ar paversti stačiai. Kai kuriose situacijose gal kiek erzina didokas stovo padas, tad turint mažą stalą tai gali tapti problema.

Nieko nenustebins, kad „AOC Q24G2A“ turi VESA 100 x 100 tvirtinimą, nors jo prireiks tikrai mažam žmonių skaičiui, nes gamyklinis stovas suteikia labai gerą ergonomiką. Kadangi tai labiau biudžetinis monitorius, jungčių kiekiu jis pasigirti negali – gauname tik po vieną DisplayPort ir HDMI vaizdo įvesties jungtį, dar yra ir audio jungtis. „AOC Q24G2A“ dar turi integruotus garsiakalbius, bet jie yra tik 2 x 2 W, tad kokybe jie nežiba, bet vis tiek geriau negu nieko. Gal šie garsiakalbiai kam nors pravers, kol atkeliaus naujos ausinės ar garso kolonėlės.

Spalvų tikslumas, vaizdo kokybė ir apžvalgos kampai

Gauti matuoklio rezultatai manęs nenustebino, jie nėra nei labai geri, nei labai blogi. Nebrangus žaidimų monitorius kitaip ir nelabai gali pasirodyti. Matuoklis nustatė, kad gamintojas taiko kiek į šaltesnį baltą tašką, gauname 7000K, nors profilis ir vadinasi 6500K. Tokia tendencija buvo ir su kitais mano bandytais monitoriais: baltas taškas yra kiek šaltesnis nei turėtų būti. Bendras spalvų tikslumas yra visai geras ir siekia Delta-E 1,33. Tiesa, pilkos ir beveik juodos spalvos atvaizduojamos prastokai, nes jų Delta-E jau viršija 2, tad net plika akimi galima matyti, kad kažkas ne taip. Be to, yra viena spalva, kurios Delta-E yra net 4,83. Kas keisčiausia, po kalibravimo išgavus gerą 6500K baltą tašką, bendras spalvų tikslumas kiek pablogėjo. Pagrinde dėl to, kad nukrito ryškių spalvų tikslumas, o pagerėjęs pilkų spalvų rodymas negalėjo to kompensuoti. Nepaisant to, po kalibravimo mano akims vaizdas tapo kur kas natūralesnis. Gal dėl to, kad daugiausia naudoju jau sukalibruotą monitorių su 6500K baltu tašku. Apibendrinant galima teigti, kad „AOC Q24G2A“ kaip biudžetinis monitorius žaidimams spalvas atvaizduoja pakankamai tiksliai. Kitaip sakant, reikia turėti realius lūkesčius.

23,8 coliai ir 2560 x 1440 rezoliucija atrodo įdomus derinys, bet gal ne kiekvienam. Taip sakau ne dėl to, kad su monitoriumi kažkas negerai, tiesiog daugeliui bus priimtinesnis kiek didesnis 27 standartas su ta pačia rezoliucija. Be to, ir kainų skirtumas tarp dviejų tokių monitorių nėra labai didelis. Kalbant apie vaizdo detalumą „AOC Q24G2A“ priekaištų neturiu, tai ne 4K ekranas, bet rodomas vaizdas tikrai nebus tiek pikseliuotas, ką jau galime pastebėti 24 colių monitoriuose su 1080p.

AOC Q24G2A“ apžvalgos kampais tikrai nesiskundžia. Vaizdas ekrane išlieka gan geras, net į jį žiūrint kiek iš šono. Žinoma, pasikeitimas kontraste yra, bet tai nėra kažkas drastiško. Visa tai dėl to, kad monitorius turi IPS panelę. Kaip matote iš nuotraukų, labiausiai vaizdas blogėja į ekraną žiūrint iš apačios.

Žaidimai

AOC Q24G2A“ turi 23,8 colių ekraną, o toks ekrano dydis tinka tiems, kas nori sutaupyti, kai kalbame apie 1080p raišką, bet šis monitorius yra su 1440p raiška. Tad jis patiks tiems, kas mėgsta nedidelį ekraną su aukšta rezoliucija, dideliu atnaujinimo dažniu ir geru atsako laiku. Tikėtina, kad tai daugiausiai bus konkurencinius žaidimus mėgstantys žaidėjai, o labiau į istoriją orientuotus žaidimus mėgstantys turėtų galvoti apie didesnį monitorių. Beje, „AOC Q24G2A“ turi iki 165 Hz siekiantį atnaujinimo dažnį 1 ms MPRT ir 4 ms GTG atsako laikus. Tai įprastos nebrangių monitorių specifikacijos, tad viskas taip, kaip ir turi būti. Kadangi monitorius turi IPS panelę, žaidžiant žaidimus nepastebėjau jokio vaizdo atsilikinėjimo, viskas vyksta sklandžiai, kaip ir turi būti. Taip pat galime įjungti adaptyvų kadrų sinchronizavimą, tiek su AMD („FreeSync“), tiek su NVIDIA („G-Sync“) vaizdo plokšte. Nors ant monitoriaus ir buvo užklijuotas „G-Sync“ lipdukas, monitorius pačio „G-Sync“ modulio neturi ir yra tik „G-Sync Compatible“ sąraše. AOC žaidėjams  siūlo įdomių funkcijų, pavyzdžiui, galime ant ekrano uždėti taikiklį, taip pat yra ne vienas spalvų profilis, kas tam tikruose žaidimuose gali padėti, pavyzdžiui, geriau pamatyti priešus tamsoje.

Išvados

AOC Q24G2A“ yra įdomus produktas, nes turi 23,8 colių ekraną su 1440p raiška ir 165 Hz atnaujinimo dažniu. Tokių monitorių rinkoje yra tik keli modeliai, ir tai yra ne veltui. Daugumoje atvejų 24 coliams užtenka 1080p raiškos, ypač kalbant apie žaidimus, o papildoma raiška tik stipriai išpučia kainą ir daugiau apkrauna vaizdo plokštę. Mano apžvelgiamas monitorius kainuoja apie 215 eurų, o pridėjus 30-40 eurų jau galima nusipirkti 27 colių 1440p monitorių su ta pačia IPS panele, o tie, kas tenkinsis VA panele, tai gali padaryti už tą pačią kainą. Tad tikrai kyla klausimas, kam reikalingas šis 24 colių 1440p IPS monitorius? Mano nuomone, jis galėtų sudominti tik tuos, kuriems dėl kažkokių priežasčių 27 coliai yra per daug (dar viena iš priežasčių taip pat gali būti mažai vietos ant stalo) ir jie nori aprėpti visą ekraną beveik nejudinant akių konkurenciniuose žaidimuose. Kitais atvejais 27 coliai lyginant su 24 coliais bus tiesiog geriau.

Kalbant apie patį „AOC Q24G2A“ monitorių, tai jis yra dar vienas neblogas vidutiniokas. Monitorius siūlo puikią ergonomiką, turi šiuolaikišką dizainą, gerus apžvalgos kampus, turi mažą vaizdo atsilikinėjimą, bei palaiko „FreeSync“ ir yra „G-Sync Compatible“ sąraše. „AOC Q24G2A“ vidutiniškai tvarkosi su spalvų atvaizdavimu, bet kaip žaidimų monitoriui viskas yra taip, kaip ir galima tikėtis už tokią kainą, be to, tradiciškai gamykliškai nustatytas per šaltas baltas taškas. Nusipirkę „AOC Q24G2A“ gausite tiek kiek mokate, jis padarys savo darbą gerai, bet laikui bėgant tikrai pagalvosite, ar nereikėjo pirkti didesnio monitoriaus.

2 Komentarai

  1. BC00 parašė:

    Scalling’ą norisi naudoti prie 24″/1440p?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.