Apie žaidėjus pagalvota: „Corsair K70 RGB RAPIDFIRE“

Programinė įranga

„Corsair“ programinė įranga, skirta klaviatūrai, yra labai rimta. Su „Corsair Utility Engine“, arba sutrumpintai – CUE, galime nuveikti tai, apie ką iki šios programėlės instaliavimo tikriausiai nepagalvojote. Trumpai: galėsime atnaujinti programinę klaviatūros įrangą (angl. Firmware), valdyti apšvietimą ir jį programuoti, nustatyti macro, parinkti, ką daro „Win Lock“ mygtukas, sukurti specialius profilius, importuoti profilius, pasiekti „Corsair“ svetainę, pagalbos centrą, forumą bei socialinius tinklus.

„Corsair Utility Engine“ programa tikrai nėra iš lengvųjų, omeny turiu jos užimamą vietą. Instaliacinis failas yra 134 MB, o pačiai programėlei reikės 174 MB laisvos vietos. Tai jau antra „Corsair Utility Engine“ versija su kiek pakeista naudotojo sąsaja nei matėme pirmoje CUE versijoje. Kol kas CUE 2 yra atviros Beta stadijos, o profiliai, sukurti pirmai CUE versijai su naujausia programine įranga, nesuderinami be papildomo įsikišimo. Vos instaliavus CUE programėlė pareikalavo, kad būtų atnaujinta klaviatūros programinė įranga (angl. Firmware). Bet ko programėlė nori, pavyko suprasti ne iš karto. Nes klaviatūros piktograma buvo patamsėjusi ir nėjo jos pasirinkti. Kiek pamaigius įvairius mygtukus pavyko nuspausti tinkamą, jis buvo „Global Settings“. Tada prie klaviatūros esanti geltona rodyklė išdavė, kas yra negerai. CUE ragino atnaujinti klaviatūros programinę įrangą. Keli paspaudimai, ir viskas stojo į savo vietas. Visi „K70 RGB RAPIDFIRE“ nustatymai tapo prieinami. Kol klaviatūra tinkamai nebendravo su CUE, jos apšvietimas irgi neveikė.

Patekus  į „K70 RGB RAPIDFIRE“ nustatymų meniu randame tris skiltis: „Action“, „Lightning Effects“ ir „Performance“.

„Action“ skiltyje galime programuoti macro. Tai gali būti labai naudinga tam tikruose žaidimuose, pavyzdžiui, po tam tikrų veiksmų bus papildytos šovinių atsargos. Macro galima priskirti visiems mygtukams.

Toliau „Lighting Effects“ skiltis. Čia rasime daug įdomybių. Galime pasirinkti iš iš anksto paruoštų efektų. CUE leidžia juos šiek tiek konfigūruoti. Galima keisti RGB LED šviesos spalvą ir ryškumą. Nustatyti, kurie mygtukai švies kokia spalva. Visa tai galime stebėti ir pačioje klaviatūroje ar programėlėje esančioje animacijoje. Suprasti, kaip viskas veikia pirmą kartą naudojantis programėle, nėra lengva. Man asmeniškai prireikė pasinaudoti CUE esančiu pagalbos mygtuku, norint sukurti kelių statinių spalvų apšvietimą. Supratus, kad norint skirtingai šviečiančių mygtukų, tiesiog reikia sukurti skirtingus sluoksnius, viskas tapo gan paprasta.

  

Norint rimtesnių konfigūravimo galimybių, reikia nuspausti viršuje esantį „Advanced“ mygtuką. Tada į vieną efektą galėsime sujungti kelių efektų savybes. Kaip nustatyti efekto įsijungimą ar išsijungimą nuo tam tikro mygtuko paspaudimo. Jau nekalbame apie spalvos keitimą ar tam tikrų mygtukų ar mygtuko individualų apšvietimo lygį. Turint laiko tikrai galima padaryti kažką įdomaus. Nenorint žaisti yra galimybė tiesiog pasiieškoti internete jau nušlifuotų profilių ir jų parsiųsti per pačią programėlę.

Paskutinė skiltis – „Performance“. Čia galime valdyti ką užrakina „Win Lock“ mygtukas. Gamykliškai padaryta, kad jis užrakina tik „Windows Start“ meniu iššaukimo mygtukus, kitus pasirinkimus matote nuotraukoje. Be to, galima parinkti, kokiomis spalvomis šviečia įjungtas ir išjungtas „Win Lock“ mygtukas. Taip pat parinkti ryškumo mygtuko spalvą.

CUE leidžia susikurti atskirus profilius, tai nieko naujo. Bet galima padaryti, kad vienas ar kitas profilis įsijungs tada, kai startuos tam tikra aplikacija (žaidimas). Be to, profilių galime parsisiųsti tiesiai per programėlę, tereikia išsirinkti ir paspausti „Import“.

7 Komentarai

  1. KiNi parašė:

    visos jau jos daugmaž panašios, tos brangios mechaninės klaviatūros. Tas RGB irgi labiau vaikučiams, imho 🙂 Aišku nė kiek nenoriu sumenkinti jūsų darbo ir entuziazmo. Malonu ir įdomu paskaityti.
    Va geriau apie lempą padarykit apžvalgą. Labai gera lempa
    http://www.blitzwolf.com/BlitzWolf-BW-LT1-Eye-Care-Protection-Smart-LED-Rotatable-Dimmable-Desk-Lamp-Light-2.1A-USB-Charging-p-36.html

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Manau, kad visos brangios klavos turėtų būti geros, bet vis tiek kiekviena turi savų pliusų ir minusų. Aš irgi nesu didelis blizgučių šalininkas, man užtenka padoraus apšvietimo, kad ir vienos spalvos. O RGB tai čia tik mada, bet su kelių spalvų apšvietimu irgi galima gražiai susikonfigūruoti. Kiekvienam pagal skonį.

      Kas dėl lempos, reik ją turėt, kad tą apžvalgą padaryt.

      • kernel_panikuoja parašė:

        Man vienintelis mech klaviaturu trukumas – tai garsas. Net ir tu ale „tyliu“. Namie kaip namie, bet jei ofise visi koderiai pradetu mechanines naudot, tai turbut be active noise canceling ausiniu nepadirbtum 🙂

        • Minde parašė:

          labai didelis garsas. Ir dar: visi kalba, kad jos greiciausios del to geriausiai tinka zaidejams. Pats kontakto suveikimas greiciausias, bet man vistiek greiciausiai taipinasi ne su jomis, o su tam tikromis nesiojamu kompiuteriu klaviaturomis.
          Priezastis: visas mygtuko paspaudimas susideda is dvieju etapu: mygtuko kelio, kuri turi jis nukeliauti ir pacio kontkto suveikimo. Tai pas sias mechanines kelias nera maziausias. Vienintele vieta kada jos butu nepralenkiamos, kada ta pati mygtuka spausti kelis kartus (kai nebutina iskelti iki pat virsaus), tada ju mechanine jungtis butu lemiamas veiknsys.

      • Minde parašė:

        kiek bandziau man dvi spalvos priimtinos, tai geltonai rausva (ale morkine) ir raudona. Tai tiek klaviatura, tiek peles kilimelis (rizor) raudonai sviecia.

        Kitos spalvos kazkaip per ryzkios ir blasko. Ir populiarios melyna bei zalia: labai saltos (nors didziojo dalis zalia spalvos spektro ir priklauso siltu spalvu kategorijai).

        Neveltui fotografai ryzkindavo juosteles raudonoje spalvoje.

  2. Daimonass parašė:

    Pats turiu K70 su cherry mix mygtukais, jau kokius du metus..
    Siap priprasti reikejo, bet man ji pats malonumas, zinoma ji nera tyli.. Tad aplinkinius kartais nervinu. 😀 O kas del tylos, tai gi yra visiskai tyliu mygtuku mechaniniu klaviaturu, kiek prisimenu, kazkas is musu forumo turejo nusipirkes tokia klaviatura, tai jam tiesiog buvo ji per „tyli“, palyginus su standartinemis mech klaviaturomis 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.