„Corsair K70 Low Profile“ – mažiau yra geriau

Žvilgsnis iš arčiau

„Corsair K70 Low Profile“ klaviatūra yra beveik visa juoda. Matome tik baltą „Corsair“ užrašą, sidabrinį garso ratuką ir baltus simbolius ant mygtukų. Klaviatūra yra iš metalo ir plastmasės. Viršuje metalinė plokštelė, o pats karkasas yra plastmasinis. Klaviatūros ilgis yra 43.8 cm, plotis – 16.8 cm. Svarbiausia, kad jos aukštis vos 2.9 cm (įprastos mechaninės klaviatūros būna bent 4 cm aukščio). Visa „Corsair K70 Low Profile“ klaviatūra sveria 1.08 kg ir yra malonaus svorio, nei per sunki pakelti, nei per lengva, kad slysčiotų.

Visi klaviatūros mygtukai yra maloniai išlenkti, o po pačiais mygtukais slepiasi „Cherry MX“ Speed slim jungikliai. Dėl jungiklių ir patys mygtukai yra daug žemesni. Šie „Cherry MX“ Speed jungikliai tiesiogiai nutaikyti į žaidėjus, nes dėl mažos pasipriešinimo jėgos juos paspausti yra lengva, o tai gali leisti greičiau nuspausti mygtuką.

Klaviatūros išdėstymas nieko nenustebins. Skaičių blokas ten, kur įprasta, raidės irgi savo vietose. „Corsair“ įdėjo tarpo mygtuką su malonia brūkšnelių tekstūra. Šriftas, esantis ant mygtukų, yra aiškus, tikrai neteks supainioti mygtuko funkcijos. Naudojant apšvietimą simboliai apšviečiami gerai, bet nemaža dalis šviesos sklinda ir pro mygtukų šonus. Labai gaila, bet antrinės mygtukų funkcijos yra tik išpurkštos dažais, tad prietemoje naudojant tik klaviatūros apšvietimą juos sunku įžiūrėti.

Žiūrint į klaviatūrą iš šonų lengva pastebėti, kokia ji maža ir kompaktiška, kai kalbame apie aukštį.

„Corsair K70 Low Profile“ turi dedikuotus multimedija mygtukus ir garso ratuką. Multimedija mygtukai yra membraniniai, bet tai įprasta visose klaviatūrose. Kiek gaila, kad garso ratukas nėra paspaudžiamas, garso išjungimui šalia įmontuotas atskiras mygtukas.

Kairioje pusėje viršuje randame tris mygtukus. Pirmasis leidžia šokinėti tarp apšvietimo profilių, antrasis leidžia reguliuoti apšvietimo ryškumą (trys ryškumo lygiai), o trečiasis užrakina „Windows“ pradžios juostos mygtuką. Jei yra poreikis keisti daugiau klaviatūros nustatymų, teks naudoti „Corsair“ „iCUE“ programinę įrangą.

Klaviatūros dugnas yra plastmasinis, čia matome ir masyvius guminius padukus. Atlenkiamos aukščio reguliavimo kojelės irgi turi guminius padukus, bet guma neatrodo tokia pat kokybiška kaip ant klaviatūros dugno, ji kiek kietesnė. Dugne dar matome ir išpjovas, į kurias statosi riešo poilsio elementas.

Pats riešo poilsio elementas išlietas iš plonos plastmasės ir yra labai lengvas. Gerai bent tiek, kad darbinėje pusėje esanti tekstūra sukuria apgaulingą kokybės įspūdį. Realiai riešo poilsio elementas yra vidutinės kokybės. Jo tvirtinimo kojelės irgi neatrodo patvarios, nes plastmasės kokybė yra prasta, ji kieta ir atrodo, kad šios auselės dažnai iminėjant riešo poilsio elementą nulūš.

„Corsair K70 Low Profile“ dar gali pasiūlyti USB jungties prailginimą. Tą galėsime pasiekti įkišę antrą USB kištuką į kompiuterį. Papildoma jungtis yra šalia laido.

Klaviatūros laidas yra tikrai storas ir menkai paslankus. Jis įvilktas į medžiaginę rankovę ir užsibaigia dviem labai kokybiškais USB kištukais. Ant antgalių yra aiškios piktogramos, kurios nurodo kištuko paskirtį.

Dabar jau galime pasigrožėti pačia klaviatūra. Bendras vaizdas uždėjus riešo poilsio elementą yra labai geras. Dizainas neiššaukiantis, tad patiks daugeliui. Tiems, kam reikia šiek tiek šėlsmo, tą galės pasiekti su RGB apšvietimu.

8 Komentarai

  1. procc parašė:

    Gerai būtų jei pasidarytumėt mygtuką „Sekantis puslapis“ ar pan. Kad nereiktų daryti du paspaudimus norint pereiti į sekantį apžvalgos puslapį.

  2. BC00 parašė:

    Jau kažkas naujo ir šiaip ilgai laukto šitoj nusėdusioj rinkoj. Bet man asmeniškai norėtųs dar žemiau, panašiai kaip CM SK650.

    • PhaNtoM parašė:

      True, maigau aš dabar namie tą aukštą K70 ir kai kuriais aspektais ir Macbook’o klaviatūra patogesnė.
      Faktas, kad kiekvienam savo, bet bent jau man asmeniškai, tikrai nėra kažkoks šventasis gralis tos aukštos mechaninės klaviatūros. Laukiam LP populiarėjimo ir kainų normalizavimosi. 🙂

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Toli iki gralio tikrai, bet man vieni switchai geriau nei kiti. PVZ su red ar silver man sunku rašyti, bet su blue jau visai nieko. Bet vis tiek geriau su žemo profilio. Nors šita Corsair žemo profilio ir su speed (silver) jungikliais, bet man rašyti jau malonu, kažkiek panašu į nešiojamo kompiuterio klaviatūrą, būtent prie to esu įpratęs. Tik man nepatinka kaina, pačiam Corsair tinklapyje mačiau šią Corsair K70 Low Profile net už 89.99 USD, paskui pakėlė iki 119 USD. Kodėl tokie kainų svyravimai neaišku.

  3. Strelok parašė:

    Ar ne pagrindinis privalumas mechaniniu klavaturu lyginant su membraninemis, kad klavisai yra aukstesni, geriau jausti viena nuo kito klaviso ir patogiau rasyti del to? As nelabai matau skirtumo su membraninemis is tokiu klaviaturu. As turiu tiek membranine tiek mechanine su cherry browns ir tikrai mechanine daug mielesne day to day use. Jautiesi lyg kokia spausdinimo masinele turetum 🙂 Ko tik pasigendu daznai tai papildomu mygtumu ant tu mechaniniu klaviaturu. Daznai labai pravercia.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Na nežinau, man labiau žemo profilio patinka klaviatūros. Pabandytum normalaus dydžio mygtukus ir kokius RED ar Silver switchus tai netikiu, kad rašymui patiktų. Bet čia gal kiekvienam skirtingai, tai niekad nesakau, kad būtinai taip ir tik taip.

  4. aiwaris parašė:

    siaip pats db turiu roccat isku ir isku fx plius roccat ryos mk glow kuri yra mechanine ir panaudoti chery mx black tai man tikrai nepatinka ir sau pasilieku roccat isku fx su kuria tikrai maloniau naudotis ir jausmas toks lyg ji naudotu mx red nors ir yra membranine klava na o isku fx sau pasilieku pagrinde del alein fx funkcijos nes tikrai gan gan malonu kai klavos apsvietimo spalvos prisitaiko pagal zaidimo efektus ir nieko pan nesiulo kiti klavu gamintojai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.