Dvigubas produktyvumas: „BenQ PD3200Q“

Žvilgsnis iš arčiau

Neskirti 32“ monitoriui tvirtos dėžės būtų tiesiog neatleistina. Užkišus plaštaką už dėžės ji neplyšta – tai geras indikatorius, kad iš vietinių sandėlių monitorius pirkėją turi pasiekti nepažeistas. „BenQ“ pasirūpina visais įmanomais, kurių tik gali prireikti, kabeliais: HDMI, DisplayPort bei USB. Savaime suprantama, komplektacijoje yra ir maitinimo laidas. Iš nedidelės kartoninės dėžutės išimamas rutulio formos OSD pultas.

Nereikia daug laiko, jog suprastum, kad PD3200Q yra, švelniai tariant, didelis ir raumeningas. Užtenka ištraukti iš dėžės ir pradėti surinkimą, kuriam nereikalingi jokie pagalbiniai instrumentai. Iš aliuminio pagamintas stovas įstatomas ir po to fiksuojamas specialiu varžtu stačiakampio formos pagrinde, kuris savo funkciją atlieka puikiai – monitorius nuo paviršiaus niekur nenuslys. Paskutiniu etapu tampa stovo įstatymas į monitorių. Tam sumontuotas „quick-realise“ kronšteinas. Galinėje dalyje matomos skylės aiškiai pasako, kad PD3200Q palaiko VESA (100 x 100 mm) tvirtinimo sprendimą. Tiesa, nematome didelės priežasties šiam monitoriui ieškoti trečios šalies gamybos rankos.

Gamyklinis stovas palaiko visus įmanomus judesius, įskaitant aukščio keitimą (150 mm), palenkimą (+20°/-5°), pasukimą (+/-45°) ir judesį aplink savo ašį, pastatant monitorių į portretinę padėtį. Visi judesiai atliekami sklandžiai, tik sukamajam ir judesiui aplink ašį reikia panaudoti kiek daugiau jėgos. Tuom pasibaigia stovo ergonomika, tačiau funkcionalumas – ne.

Neskaitant to, kad stove palikta apvali ertmė kabelių permetimui, viršuje įrengta speciali rankena, kuri gerokai palengvina daugiau nei 12 kilogramų sveriančio monitorius pernešimą iš vienos vietos į kitą. Nors OSD pultelio laido ilgio užtenka tiek, kad jis galėtų atsidurti bet kur ant stalo, pirminė jo vieta ant to pačio stovo. Apvalios formos pultelį norisi dažniau laikyti rankose, nei stove. Surinkimo kokybė labai pagirtina, nors galbūt jis galėtų būti ir kiek sunkesnis. Pultelis turi OSD meniu skirtus navigacinius mygtukus ir tris programuojamus, su galimybe jiems priskirti bet kurį nustatymą iš OSD meniu, kad ir garso stiprumą, profilinį režimą ar aktyvuoti tam tikrą vaizdo įvestį.

Aplink ekraną esantį matinį juodos spalvos rėmelį, šių dienų standartais, toli gražu, negalime pavadinti plonu. Iš šonų ir viršaus jo plotis viršyja 10 mm, o apačioje pasiekia beveik visus 20 mm. Dešinėje pusėje išdėstyti penki baltai šviečiantys, lietimui jautrūs, OSD navigaciniai mygtukai bei mechaninio tipo įjungimo/išjungimo mygtukas. Apatinio rėmelio centre matome QHD raides ir pailgos formos blizgų daviklį, kuris reaguoja į priešais sėdinčio žmogaus kūną. Žmogui pasitraukus nuo PD3200Q, monitorius išsijungia. Tiesa, gamykliškai ši funkcija yra išjungta. PD3200Q taip pat turi aplinkos šviesos sensorių, kuris reguodamas į aplinkos apšvietimo sąlygas, automatiškai reguliuoja monitoriaus ryškumą.

Ekrano išorė turi lengvą matinį užbaigimą ir pasižymi tipiniu 3H lygiu nuo aplinkos atspindžių. Dangos sluoksnis labai nestoras – jokio pastebimo grūdėtumo, kuris galėtų iškraipyti vaizdo tikslumą, neaptikome.

PD3200Q turi tris I/O paneles: vieną apačioje ir dvi dešinėje. Rėmelyje integruotas SD kortelių skaitytuvas, dvi USB 3.0 jungtys ir lizdas ausinėms. Paskirta vieta ideali. Pagrindinėje jungčių grupėje randame DVI-D, HDMI (1.4), DisplayPort ir mini-DisplayPort (abi 1.2). Apatinėje dalyje dar dvi USB 3.0 sąsajos, joms pamaitinti skirti lizdai, analoginis 3,5 mm audio išėjimas ir mini-USB lizdas, į kurį jungiamas OSD pultas. Papildomai integruotas srovės įjungimo/išjungimo mygtukas ir pora stereo garsiakalbių po 5 W.

3 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Puiki ir išsami apžvalga. Pats turiu BenQ BL3200PT. Kadangi čia rašote kad PD3200Q lyg ir BL3200PT įpėdinis, kokie jų esminiai skirtumai? Nes lyg charakteristikos ir panašios…

  2. BC00 parašė:

    Charakteristikos kone identiškos, skiriasi tik maksimalus ryškumas (350 cd/m vs 300 cd/m), nors matricų modeliai sutampa.
    Kiek išsiaiškinau BL3200PT neturi DualView ir KVM Switch, nebent šitie dalykai kitaip užvadinti OSD meniu. PD3200Q nebeturi VGA ir USB 2.0 portų… Skirtumų ne per daugiausia 🙂
    O iki pilno išsamumo dar reikia SpyderPro iki Elite užsi’upgradint ir osciloskopą nusipirkt 😀

  3. IFeelYou parašė:

    Dėl atsako laiko dar galiu pasakyti kad 4ms (GTG) ‎bent jau ant BL3200PT visiškai nesijaučia jokio lago. Sakyčiau optimalu ir tiktų net ir žaidžiant žaidimus rimčiau. Abejoju ar dauguma vartotojų apskritai atskirtų 1ms ir 4ms. Taip pat jis turi 3 AMA nustatymus, kuriuose galima pasirinkti norimą atsako laiko spartinimą, kas irgi yra neblogai.
    O dar žiūrint į tai kad BL3200PT skirtas daugiau profesionalams, o ne geimeriams – tokios charakteristikos apskritai atrodo puikiai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.