„Fractal Design Era 2“: pojūtis, kad tikrai atėjo kita era
Žvilgsnis į išorę
Ant dėžės nėra nurodyta jokių duomenų apie korpusą. Varžtai tvarkingai paskirstyti po atskirus maišelius, taip pat gauname kelis zip-ties surišėjus ir progą pažiūrėti, kaip „Era 2“ atrodė įvairiose kūrimo stadijose. Pridedamas ir popierinis vartotojo gidas, tačiau į kadrą jis nepapuolė.
„Era 2“ talpa beveik siekia 20 litrų (18,96 litro) ir tai tikrai nėra mažiausias SFF korpusas (165 x 314 x 366 mm). Nebe priežasties. „Era 2“ viduje galima montuoti 240/280 mm AIO ir 326 mm ilgio vaizdo plokštę. Korpuso išvaizda rafinuota, kreipiant dėmesį į mažiausias detales. Visos trys panelės (dvi šoninės ir priekinė) turi įstrižus linkius, kuriuos geriausiai išryškina būtent mėlyna (Midnight Blue) spalva. Ši spalva ne visiems gali tikri prie bendro interjero, tačiau būtent ji geriausiai pabrėžia minėtus „Era 2“ akcentus. Neatsiejama naujųjų „Fractal Design“ korpusų dalimi tampa medžio apdaila.
Riešutmedžio spalvos viršutinės grotelės deri puikiai. Magnetais fiksuojama viršutinė panelė nuimama kiek neįprastu būdu – galą reikia stipriai paspausti, tada atšoka priekis. Po medžio apdaila esti metaliniai tvirtinimai, kurie viršutinę panelę padaro labai tvirta struktūra. Kampuose matome kokybiškai įrėžtą „Fractal Design“ logotipą su pačiu kompanijos pavadinimu. Logotipai esti ir ant abiejų korpuso šonų.
„Era 2“ priekis taip pat įstrižai perskirtas, tačiau iš čia pamatome dar vieną detalę – dešinysis viršutinis kraštas išsikiša truputį daugiau. Vaizdas iš galo patvirtina tą patį. Korpusas turi tris PCIe išplėtimo lizdus, tačiau keičiamais dangteliais uždengti tik du. Galinė dalis išduoda, kad „Era 2“ viduje rasime vidinį AC maitinimo laidą ir 3-ų padėčių „stuburą“.
I/O integruotas apačioje su ta mintimi, kad mini-ITX dėžutė stovės ne kur kitur, o ant stalo, kitaip šis sumanymas būtų labai nepatogus. Deja, korpusas neturi perkrovimo mygtuko, tačiau gavo 20 Gbps spartos USB-C lizdą. Dešiniau 2x USB 3.0 (5 Gbps) lizdai.
Korpusas stovi ant masyvių guminių kojų. Matytas dulkių filtras skirtas dugne esantiems dviems ventiliatoriams. Norint pakeisti šių ventiliatorių oro srauto kryptį (iš intake į exhaust) teks numontuoti korpuso kojas.
Būtina paminėti, kad „Era 2“ neturi įprastų nuimamų šoninių panelių. Dugne esantis dulkių filtras veikia kaip užraktas. Jį ištraukus (viso ištraukti nėra būtina) galima nuimti „kiautą“. Lieka tik dugnas ir ant jo sumontuotos vidaus struktūros. Nukėlus gaubtą (išbaigtumas palieka labai gerą įspūdį) abi struktūros lieka tvirtos ir svoris pasiskirstęs panašiai po lygiai. Bendras „Era 2“ korpuso svoris ~4,5 kilogramo. Šoninės perforacijos dulkių filtrų neturi.
Sveiki,
su Fractal design turiu ne kokios patirties, smalsu kaip kitiems.
Iki tol esu turėjęs NZXT korpusą, atėjus laikui atsinaujinti – pasirinkau Fractal design Torrent.
Jau išpakuojant pasijuto toks pigus plastikas. Ypač priekinės “metalinės” linijos. Nors korpusas iš ties nėra pigus. Komplektuojant toliau, dalis varžtų akivaizdžiai persukti.
Mano nuomonė šio gamintojo korpusų kainos/kokybės santykis ne koks.
Bet va su marketingu neblogai dirbama 😉
O kaip jūsų patirtis su šiuo gamintoju?
Sveikas. Esu sudėjęs fractal design define r6 ir meshify 2 nano. Man asmeniškai patiko montuoti, trūkumai aišku visur yra: define 6 problema buvo su 8 pin kabeliu gpu, nes pradėjo maišyti hdd cover metalas pajungti patį dešiniaisią 8 pin and gpu. Del meshify 2 nano jeigu turi storesnius psu kabėlius bus problema prakišti pro skilutes.
Torrent savo konstrukcijoje, ypač priekyje, plastiko turi labai daug, todėl galėjo susidaryti tokios piguvos įspūdis. Bet būna ir blogiau, kai plastiinės detalės plonos ir pats plastikas pats iš savęs jau tikrai pigus. Žinoma, mokant didelius pinigus už korpusą plastiko norisi rasti kuo mažiau.
Define serija tikrai išskirtinės kokybės, ką paimi tas tvirta, metalas ir tt (bent jau senesni modeliai)
Torrent pats turiu, tai tikrai tiek viršus, tiek priekis piguva kvepia. Thumb turn nei vieno varžto nepavyko atsukt pirštais visai labai stipriai prisukti buvo, kas kaip ir minėjai jautėsi, kad sriegiai pertempti, na bent nelikau įsipjovęs po surinkimo, kas su pigiom dėžėm būna 🙂