„Fractal Design Torrent RGB“: išpučiančio fano neturintis aušinimo monstras?
Testavimo metodika ir rezultatai
Testams naudojame paspartintą „Ryzen 7 3700X“ (@4,2 GHz 1,3 V), kuris aušinamas „Noctua NH-U12A“ orinuko. Leidžiama 30 min. trukmės „Unigine Valley“ nepertraukiama kilpa, nurodant vidutines ir pikines „Ryzen“ procesoriaus, o taip pat maksimalią ir hotspot „KFA2 RTX 3070 SG“ temperatūras. Triukšmas matuojamas ~1 metro atstumu nurodant ir bendrą sistemos triukšmą, ir vien korpusų ventiliatorių sukeliamą triukšmą. Aplinkos temperatūra 23 °C. Visiška tyla atitinka ~29 dBA.
„Torrent“ iškart ima įrodinėti pranašumą prieš „Meshify 2“ (net tada, kai atidarytos jo priekinės durelės) nurėžiant 3 °C nuo vidutinės CPU temperatūros ir 4 °C nuo pikinės VGA temperatūros. Tai leidžia sumažinti vidutinius „Noctua NH-U12A“ sūkius nuo 1000 RPM iki 900 RPM. Apie 100 RPM lėčiau dirba ir „KFA2 RTX 3070 SG“ aušinimo sistema. Tiesa, tai toli gražu negarantuoja tylesnio sistemos darbo, nes maksimaliais sūkiais dirbantys sisteminiai „Prisma AL“ ventiliatoriai generuoja kurtinantį 50 dBA triukšmą, kuomet grynasis „Meshify 2“ garso lygis tėra ~36 dBA. „Torrent“ gale sumontavus išpučiantį 120 mm „Prisma AL-12 PWM“ ventiliatorių nei efektyvumo, nei triukšmo rezultatai beveik nepakinta: -1 °C nuo vidutinės „Ryzen 7 3700X“ temperatūros, -0,5 °C nuo RTX 3070 ir dar 1 dBA išaugęs triukšmas.
Pabandžius suvienodinti garso emisijas ir vėl palyginti aušinimo efektyvumą gavome tokius rezultatus. „Torrent“ praranda visą turėtą pranašumą aušinant CPU zoną. Vidutinė „Ryzen 7 3700X“ temperatūra yra identiška (52,5 °C) tai, kurią fiksavome atidarytas priekines dureles turinčiame „Meshify 2“ korpuse. Lyginant temperatūrą su uždarytu „Meshify 2“ lieka nereikšmingas 1 °C. RTX 3070 tebėra vėsesnė ~2 °C tiek pagal pikinę, tiek pagal hotspot temperatūras ir šitas pranašumas padvigubėja jeigu „Meshify 2“ durelės yra uždaromos. „Torrent“ korpuse atsiradęs išpučiantis „Prisma AL-12 PWM“ ventiliatorius vėl nevaidina nieko reikšmingo – minus 0,5-1 °C nuo svarbiausių komponentų.
Neišsigandai pirmą kartą, kai bios įsijungė išgirdęs full blast? 😀
Pora savaičių naudoju, pradžioj case fanus buvau ant cpu pajungęs, bet nepatiko, padariau nuo chasis fan, pasidariau normalų profilį, tai dabar viskas liux. Bet pilnom apsukom tai kažkoks kosmosas.
Tikrai buvo lengvas šokas tik išgirdus ir žinant, kad tai FD. Vienareikšmiškai arba profilį turi daryti, arba headsetą dėti ant ausų 🙂
Per daug aušintuvų mano nuomone, vien dviejų 180mm priekyje turėtų užtekti geram aušinimui, o juos prisukus iki <700RPM PC būtų vos girdimas.
Plius galėtų būtų mažesnis, bent po porą cm nuo visų kraštinių nuimti tikrai būtų galima, nes dabar tie nepanaudoti plotai tik aušinimo efektyvumą mažina.
Apatiniai fanai padeda ten tuos porą laipsnių nuo VGA nuimt, bet prisukus priekinius tikrai tada jau reikės ir galinio išpučiančio.
pas mane galinis cpu fan per kelis cm nuo dėžės galo, tai nemanau, kad gelbėtų, galėsiu pamėgint uždėt, pažiūrėt ar kas skiriasi.
https://cdn.imageupload.workers.dev/GNDzvkRj_IMG_20211130_234052.jpg
Negelbės 🙂 Ką norėjau pasakyti, kad jeigu išėmus apatinius ir sumažinus priekinių RPM, tada reikėtų gale išpučiančio.