„Powered by Asus“ stacionarus kompiuteris 

Spartos testai

Spartos testai 

Pradėkime nuo elementaraus sistemos užsikrovimo testo. Tam panaudosime „BootRacer“ programėlę, kuri tiksliai suskaičiuoja kiek laiko trunka operacinės sistemos startavimas.

Pb Asus boot time

Gautas 28.5 s rezultatas yra geras, ir tai dėka SSD disko. Be to, norint naudotis kompiuteriu nebūtina laukti visų 28 sekundžių, nes vos pasirodžius darbalaukiui jau galime jungti naršyklę, eiti į norimą aplanką ar kitur. Sistema vykdys jūsų norus. Visa tai dėl SSD disko, tik žmonės nenaudoję tokio išradimo nežino, ką praranda.

Tęsiant temą apie kaupiklius pažiūrėkime kaip atrodo kompiuteryje įmontuoto „Kingston UV400“ ir „Toshiba 1 TB“ sparta „HD Tune“ ir „CrystalDiskMark“ testuose.

„Kingston UV400“ „Toshiba DT01ACA100 1 TB“

Pb Asus CDM ssd Pb Asus CDM hdd

 Pb Asus HD tune ssd read Pb Asus HD tune hdd read

Lyginant įprasto kietojo disko spartą su NAND atmintį naudojančiu kaupikliu spartos skirtumai akivaizdūs ir matuojami kartais. Jeigu turite galimybę visada rinkitės kompiuterį su SSD kaupikliu.

Nors sintetika yra gan nuobodūs testai, bet be jų apsieiti negalime. Bene labiausiai neįdomūs tie sintetiniai testai, kurie pateikiami be palyginimo. Todėl norint padėti susidaryti išsamesnį vaizdą apie bandomą „Powered byAsus“ kompiuterį, jį lyginsime su mano asmeniniu „senuku“.

„Senuko“ specifikacijos:

 

Procesorius „Intel Core i5-4570“ @3.2 – 3.6 GHz
Pagrindinė plokštė „Asrock Z870 Pro 3“
Atmintis DDR3 4 GB X2, 1600 MHz, 9 CL
Vaizdo plokštė „Radeon HD 7970 GHz“ @1050 MHz, 1450 MHz
Duomenų kaupiklis „Corsair LS 240“

Pradžiai pažiūrėkime kaip abi sistemos atrodo „Cinebench R15“ teste.

p-b-asus-cinebench-r15

Kaip matome naujesnis „Intel“ procesorius įrodo savo pranašumą tiek vieno branduolio, tiek visų branduolių teste.

„WinRAR“ yra dažnai naudojama programa, kuri geba suarchyvuoti ar išarchyvuoti failus. Bandymams panaudojau įvairiausių failų prigrūstą beveik 1 GB dydžio.

p-b-asus-winrar1

Mano senukas ir vėl nusileidžia naujesniam „Powered by Asus“ kompiuteriui. Išarchyvuojant failus skirtumas labai mažas ir jį pastebėtum tik darant testus, bet visgi greičiau yra greičiau.

Dabar pažiūrėkime kaip viskas atrodo „Valley Unigine“ teste, kur progą pasireikšti gaus kompiuterių vaizdo plokštės.

p-b-asus-valley-unigine

Nieko nuostabaus, kad naujesnė GTX 970 sugeneruoja 30 % geresnį rezultatą nei senutėlė HD 7970 GHz Edition. Čia, žinoma, kažkiek padeda ir galingesnis procesorius.

Pabaigai palikau įdomiausią testų dalį – žaidimus. Kadangi čia ne vaizdo plokštės apžvalga labai nesiplėsiu ir pasitenkinsiu dviem topiniais žaidimais: GTA V ir „The Witcher 3:Wild Hunt“. Nesivarginau bandyti eSporto segmento („Counter-Strike“, DOTA 2, LoL, WoW ir kt.) žaidimų, nes ir taip aišku, kad bandomas „Powered by Asus“ kompiuteris juose generuos kelis šimtų kadrų per sekundę.

Pirma pažvelkime, kaip kompiuteriams sekėsi GTA V žaidime. Bandant buvo parinkti aukšti arba labai aukšti nustatymai, MSAA 2x glotninimo filtras. Testai buvo atliekami naudojant integruotą GTA V testavimo įrankį, paskutinę sceną.

p-b-asus-gtav

Kaip matome „Powered byAsus“ kompiuteris mano „Senuką“ vėl lenkia gan solidžiai. GTX 970 suteikia malonumą visada mėgautis daugiau nei 60 kadrų per sekundę, tuo tarpu HD 7970 kadrai per sekundę nukrenta ir iki 49 fps.

Sekantis – daugelio labai mėgiamas „The Witcher 3: Wild Hunt“. Žaidimui buvo parinkti visi Ultra nustatymai, bet išjungta „nVidia HairWorks“ opcija. Bandymui pasirinkau kovos sceną, nes tada kompiuterio demonstruojama sparta yra pati svarbiausia, kas gi norėtų dėl lago gauti nepamatytą priešininko smūgį. Keliaujant po didžiulį žaidimo pasaulį kadrų skaičius buvo vos didesnis.

p-b-asus-witcher-3

Rezultatai nestebina, „Powered by Asus“ kompiuteris pranašumą demonstruoja ir toliau, bet čia GTX 970 jau nesugeba išlaikyti kadrų per sekundę virš 60 ribos, o minimumas krenta iki 44. HD 7970 GHz sekasi gerokai blogiau, minimumas krenta jau po 30 reikšme, iki 27, kas yra nepatenkinama ir norint pilnai mėgautis žaidimu reikėtų mažinti vieną kitą nustatymą. Tuo tarpu „Powered by Asus“ kompiuteris yra pilnai pajėgus šį žaidimą atvaizduoti su Ultra nustatymais.

2 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    Galiu pasakyti is savo patirties…service support neprilygsta HP…
    Gauni kompa, tai ir lieka tavo problema, o ne gamintojo. Apie Lietuvos servisus, kurie atstovauja ASUS tai irgi..patylesiu

    • lux parašė:

      Taip, Servisa ICT (serviso provideris) yra blogiau nei gestapas – man reikejo pakeisti garantinio pc wifi korta, jie pakeite koloneles ir perrase win 8 😀 zodziu… Taciau sita „kontora“ yra ir Apple, Dell, BenQ, MSI, Lenovo, LG ir kitu dideliu kompaniju autorizuotas servisas…taip, kad nenuvertinciau Asus vien del serviso providerio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.