„Powered by Asus“ stacionarus kompiuteris 

Išvados

Išvados

Kol bandėme iš „Varlė.lt“ gautą „Powered by Asus“ kompiuterį, būtent šis egzempliorius baigė gyvavimo ciklą, todėl apžvalgoje niekur neišvydote šio kompiuterio kainos, nes jo paprasčiausiai nebėra galimybės įsigyti. Nors tai ir atėmė dalį informacijos ir visa apžvalga tapo mažiau tikslinga, bet, manau, kad svarbiausias šio straipsnio tikslas buvo pažvelgti į „Powered by Asus“ stacionarių kompiuterių šeimos atstovą ir pamatyti, kokios grupės komponentų galime tikėtis kituose šios serijos kompiuteriuose.

O galime tikėtis komponentų, kurie yra ne iš žemiausios kastos. Šiame „Powered by Asus“ kompiuteryje esantys komponentai puikiai dera tarpusavyje. Visomis prasmėmis. Renkant kompiuterį nebuvo panaudotos pigiausios dalys, visas kompiuteris suręstas iš vidutinio segmento (galbūt vienintelė Strix vaizdo plokštė priklauso dar aukštesniai klasei), tad tai tikra vidutinybė, aukso viduriukas. O tai nėra blogai, nes vidutiniame segmente dažniausiai slypi geriausias kainos/spartos santykis. Kitaip tariant – optimalu. Komplektacijoje nėra savo galia žymiai išsiskiriančių komponentų, kompiuteris gerai subalansuotas. Tiesa, priekaištą privalau išreikšti dėl sprendimo įmontuoti savo gyvavimo ciklą baigiančią DDR3 atmintį. Nors spartos skirtumas tarp jos ir DDR4 minimalus, bet čia pataupyta ne vietoje. Ir net ne pačios atminties kainoje, nes DDR3 ir DDR4 kainos susivienodino senokai, o kiek pigesnės pagrindinės plokštės sąskaita, kuri palaiko senesnį atminties standartą. Kaip dažniausiai būna surinktuose kompiuteriuose, taip ir čia, panaudotas gamyklinis „Intel“ aušintuvas, bet, panašu, kad jis nebėra toks blogas, nes „Skylake“ architektūros atstovas i5-6600 nepasižymi dideliais šilumos kiekiais, nors procesoriaus įtampa nebuvo mažiausia ir siekė 1,25 v. Net naudojant tokį aušinimo sprendimą leidžiama mėgautis tyla, ypač ramybės būsenoje. Žaidžiant irgi viskas tikrai pakenčiama.

Bandytas „Powered by Asus“ kompiuteris atkeliavo su iš anksto įdiegta „Windows 10 Home“ operacine sistema. Palikau patenkintas, kad joje nebuvo priinstaliuota papildomo šlamšto. Gauname tik tuo metu naujausias vaizdo plokštės tvarkykles, „Asus AI Suite 3.0“ įvairių pagrindinės plokštės funkcijų valdymo įrankį ir „Sonic Radar II“, kurio mano nuomone galėtų ir nebūti. Reikia paminėti, kad kompiuterį paleidus be interneto kažkodėl „nusimuša“ „Windows 10“ aktyvacija, bet vos jį prijungus ir perkrovus sistemą viskas susitvarko.

Mano rankose buvęs „Powered by Asus“ kompiuteris parodė, kad viduje yra tikras vidutiniokas. Jis pajėgus leisti mėgautis žaidimais naudojant aukštus ir aukščiausius grafikos nustatymus 1080p raiškoje. Komplektuotojus verta pagirti už du įdėtus kaupiklius. SSD diskas visą sistemą padaro klusnia ir be užlaikymų, o jei 240 GB bus per maža, duomenims kaupti skirtas 1 TB kietasis diskas. Pagyrimų nusipelnė ir tie, kurie surinkinėjo komponentus, su sąlyga jei pamiršime morališkai atgyvenusią DDR3 atmintį. Kompiuterio vidus, kaip nekeista, atrodo itin švariai. Žinoma, toks vaizdas pasiektas dėl tinkamai išvedžiotų kabelių ir atrodytų dar geriau, jei maitinimo šaltinio laidai būtų įvilkti į medžiagines rankoves. Galbūt vien dėl to LEPA MX F1 maitinimo šaltinis ir yra, jei galime taip išsireikšti, silpniausia šio PC vieta. Kompiuteris naudoja ne pačią geriausią reputaciją turintį gamyklinį „Intel“ aušintuvą, bet vos kelių mygtukų paspaudimu „Asus Al Suite 3.0“ programėlėje kompiuterį paversime daug tylesniu, tai sugebės net visiškai nepatyręs naudotojas. Tos pačios programinės įrangos pagalba galime valdyti ir ant pagrindinės plokštės esančius LED‘us, bei kitas funkcijas.

Pabaigai galiu pasakyti taip. Jeigu ieškote stacionaraus kompiuterio, bet neturite žinių, kad pats galėtumėte išsirinkti komponentus, tai „Powered by Asus“ serija kaip tik jums. Ją pasirinkę galite būti užtikrinti, kad negausite žemiausios grandies dalių su abejotina kokybe, komponentai bus sujungti tinkamai, vidiniai kabeliai išvedžioti tvarkingai, o įdiegta operacinė sistema neturės nereikalingo šlamšto.

„Powered by Asus“ stacionarų kompiuterį išsirinksite „Varle.lt

Pliusai:

  • Parinkti komponentai yra ne iš pigiausio segmento
  • Komponentai gerai subalansuoti
  • Yra galimybė praplėsti funkcionalumą pridedant naujų komponentų
  • Duomenims kaupti skirtos dvi laikmenos (SSD + HDD)
  • Įdiegta „Windows 10 Home“ operacinė sistema neapkrauta šlamštu
  • „Asus Al Suite 3,0“ patogus pagrindinės plokštės konfigūravimo įrankis
  • Kompiuteris yra tylus ramybės režime (Sukonfigūravus)
  • Korpusas su dulkių filtrais ant oro paėmimo angų
  • Tvarkingai išvedžioti maitinimo bei duomenų kabeliai
  • Šviečiantys korpuso ventiliatoriai (Gali būti ir minusas)
  • Skaidrus langas ant šoninio dangčio (Gali būti ir minusas)

Vidutiniška:

  • Gamyklinis „Intel“ aušintuvas
  • Galėtų būti tylesnis žaidžiant
  • Ant korpuso lieka daug pirštų atspaudų

Minusai:

  • DDR3 atmintis
  • Korpuso viršuje ir galinėje dalyje esančios ertmės be dulkių filtrų
  • Šviečiantys korpuso ventiliatoriai (Gali būti ir pliusas)
  • Skaidrus langas ant šoninio dangčio (Gali būti ir pliusas)

 

poweredbyasuspcaward_vectorized

2 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    Galiu pasakyti is savo patirties…service support neprilygsta HP…
    Gauni kompa, tai ir lieka tavo problema, o ne gamintojo. Apie Lietuvos servisus, kurie atstovauja ASUS tai irgi..patylesiu

    • lux parašė:

      Taip, Servisa ICT (serviso provideris) yra blogiau nei gestapas – man reikejo pakeisti garantinio pc wifi korta, jie pakeite koloneles ir perrase win 8 😀 zodziu… Taciau sita „kontora“ yra ir Apple, Dell, BenQ, MSI, Lenovo, LG ir kitu dideliu kompaniju autorizuotas servisas…taip, kad nenuvertinciau Asus vien del serviso providerio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.