„SSUPD Meshlicious“: kol kas vienareikšmiškai mėgstamiausias mITX’as

Išvados

Prieš atvykstant „Meshlicious“, korpusas kėlė didelį susidomėjimą ir iš jo tikėjomės daug. Akivaizdžiai pavadinimas „Meshlicious“ kilęs nuo mesh, kas lietuvių kalboje reiškia tinklelis. Šis korpusas yra perforacijų karalystė ir tai duoda savų rezultatų. Atsižvelgiant, kad turime nepilnai 15 litrų dėžutę, nulį sisteminių ventiliatorių, viso labo 120 mm AIO ir karštą „Ryzen 7 5800X“, likome nustebinti galėdami naudoti tokį CPU tokiomis aplinkybėmis. „Meshlicious“ nepalaikė to paties lygio kaip „Fractal Design Torrent Nano“ aušinant CPU, tačiau sugebėjo atsakyti daugiau nei dvigubai talpesniam varžovui apčiuopiamai žemesnėmis RTX 3070 temperatūromis. Tiesa, dėl kiauro pavidalo ilgesnėje naudojimosi perspektyvoje lieka atviras klausimas dėl dulkių sulaikymo. Jeigu tai pasirodytų kaip neopi problema, „Meshlicious“ maksimaliai priartėtų prie tobulos mITX dėžutės.

Dėl stipriai aukštesnių temperatūrų stiklinio šono vaizdo plokštės pusėje nerekomenduojame. RGB matomas ir pro perforuotą panelę.

Nepasakytume, kad montuojant sistemą į 14,5 litro „Meshlicious“ reikėjo ypatingos kantrybės. Montavimas greitesnis nei tikėtasi, o didelių problemų su korpuse besimėtančiais ir oro srautus blokuojančiais kabeliais taip pat nėra. Labiausiai reikia žiūrėti, kas bus dedama į šį korpusą. Iškart nudegėme dėl trumpo PCIe riser’io, kuris neleido panaudoti mDTX formato „ASUS ROG Crosshair VIII Impact“ motininės plokštės, nors fiziškai šį formatą korpusas palaiko. Teko ieškotis mITX pagrindinės plokštės. Laimei, nekilo jokių problemų tarp Gen 4 PCIe riser’io ir „Gigabyte A520i AC“ pagrindinės plokštės PCIe 3.0 lizdo. Riser’is be problemų veikė Gen 3 režimu. Konkrečiai Gen 4 PCIe riser’is sukelia dar vieną problemą – labai išpučia „Meshlicious“ kainą. Geru trečdaliu ir net daugiau. Versija su Gen 3 riser’iu (deja, irgi trumpu) kainuoja ~115 eurų. Kaina, kuriai tikrai labai sunku atsispirti. Neteisinga būtų sakyti, kad už protingas idėjas ir investuotą laiką kuriant SSUPD/ „Lian Li“ nori daug.

Kaip 120 mm AIO naudotojams (240 mm „Aorus Waterforce“ netilpo dėl ypač aukšto CPU bloko) pritrūko galimybės praplėsti aušinimą. Skylės sugręžiotos taip, kad 120 mm AIO ir 120 mm ventiliatoriaus kartu nesumontuosi. Vienintelė įmanoma „ARCTIC Liquid Freezer II“ montavimo pozicija taip pat nėra optimali ir ilgalaikiai gresia pompos gedimu, nes outlet/inlet portai atsiduria žemiau pompos. Kitaip sumontuoto „Liquid Freezer II“ šiame korpuse nepamatysi, todėl rekomenduojami kuo lankstesnes žarneles, turintys AIO. Pageidautina, kad žarnelės į CPU bloką patektų pro šoną. Nepaisant beveik iki 200 eurų galinčios išaugti kainos, „Meshlicious“ yra tas korpusas, kuris mažų mažiausiai privalo būti trumpame tikrų mITX dėžučių sąraše.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.