JAV teismas antimonopolinėje byloje pripažino „Google“ kalta dėl paieškos sistemos monopolijos

„Google“ neteisėtai monopolizavo paieškos sistemų rinką, nusprendė Kolumbijos apygardos teismo teisėjas Amit P. Mehta. Remiantis 286 puslapių sprendimu, bendrovė sumokėjo 26 milijardus JAV dolerių išmaniųjų telefonų ir interneto naršyklių savininkams už tai, kad jos paieškos sistema taptų numatytąja parinktimi, neleisdama konkurentams įsitvirtinti rinkoje.

Mehta taip pat nusprendė, kad „Google“ neturi monopolio paieškos sistemos reklamos rinkoje, pažymėdamas, kad „Amazon“ ir „Walmart“ pradėjo siūlyti su paieška susijusią reklamą savo interneto svetainėse. Tačiau „Google“ turi monopoliją paieškos tekstinių reklamų srityje, kurios rodomos rezultatų puslapio viršuje.

Tai pirmas kartas per daugiau nei du dešimtmečius, kai JAV apygardos teismas pripažino technologijų bendrovę kalta. Teisėjas dar nepaskelbė, kokių pakeitimų jis sieks, tačiau gali būti, kad „Google“ pasiūlys „Android“ naudotojams JAV galimybę pasirinkti paieškos variklį nustatant naują įrenginį.

Kiti sprendimai gali apimti paieškos verslo atskyrimą nuo kitų „Alphabet“ produktų, tokių kaip „Android“ ar „Chrome“; jei tai bus nurodyta, galime sulaukti didžiausio priverstinio JAV bendrovės išskaidymo nuo tada, kai 1984 m. buvo išardyta AT&T ir nurodyta parduoti dalį savo verslo mažesnėms nepriklausomoms regioninėms telefonų bendrovėms.

Išsamioje ataskaitoje atskleista, kad „Google“ sistemingai mokėjo bendrovėms „Samsung“ ir „Apple“, kad būtų naudojama jos paieškos sistema, dėl to bendrovės vertė išaugo iki dangaus ir ji gavo daugiau kaip 300 mlrd. Tai taip pat turėjo įtakos rinkos daliai, nes 2009 m. „Google“ užėmė 80 % rinkos, o 2020 m. ji išaugo iki 90 %.

Bendrovė „Google“ pareiškė, kad apskųs sprendimą, argumentuodama, kad jos sėkmė grindžiama tuo, kad žmonės teikia pirmenybę jos „geresniems produktams“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.