1000R išlinkis jūsų malonumui: „AOC CU34G3S“
Dizainas ir ergonomika
Pirmiausia – apie monitoriaus surinkimą. „AOC CU34G3S“ stovas susideda iš dviejų dalių, kurias sujungti yra lengva ir paprasta, o tam nereikia jokių įrankių. Stovo koja tiesiog prisisuka prie pado su specialiu varžtu, kuris sukamas su ranka, o po to visas stovas be varžtų tvirtinasi prie monitoriaus korpuso. Po šiuo tvirtinimu yra VESA 100 x 100 jungtis. Kalbant apie patį stovą, tai jo padas užima tikrai daug vietos, bet apie tai – sekančioje pastraipoje. Pats stovo dizainas yra orientuotas į žaidėjus. Dominuoja juoda spalva ir yra keli raudonos spalvos akcentai. Kaip matote, stovas yra apgaubtas plastmasės, o viduje yra metalas.
Kaip minėjau, stovo padas užima tikrai daug vietos. Matuojant tiesiai nuo sienos, padas užima 33 cm, o įstrižai padas yra net 47 cm. Kaip matote, ant 50 cm pločio stalo vietos klaviatūrai vos vos užtenka, ir tokioje pozicijoje ant pačio stalo krašto ja naudotis nėra labai patogu. Tad bandant monitorių teko šiek tiek atitraukti stalą nuo sienos, o padą pakabinti ore. Toks didelis padas turi ir pliusų – stabilumas yra puikus.
Toliau tęsiant apie stovą, jis ekraną leidžia palenkti (-5°/23°), pasukti į dešinę arba kairę (30°), o aukščio reguliavimas yra 130 mm.
AOC G3 seriją tikrai ne daug pakeitė, lyginant su pirmtakais. Naudojama labai panaši juoda plastmasė, o raudonų spalvos akcentų kiekis kiek sumažintas. Apatinis rėmelis yra storesnis, o šoniniai ir viršutinis yra siauri. Apačioje dar eina raudona juosta, bet ne per visą monitoriaus plotį. Gamintojas ant apatinio rėmelio taip pat turi užklijavęs lipduką su pagrindinėmis monitoriaus specifikacijomis. Nuotraukose jau turėjote pastebėti, kad ekranas yra lenktas. Išlinkis yra 1000R, tad jis agresyvus ir gan stipriai apgaubia naudotoją. Pats ekranas yra matinis, tad tai turėtų padėti su atspindžiais.
Iš viršaus galite pamatyti kaip atrodo išlinkis.
Galinė monitoriaus dalis yra juoda su raudonais akcentais. Plastmasė yra matinė, bet pirštų atspaudai šiek tiek lieka. Palietus plastmasė neatrodo pačios aukščiausios kokybės, bet yra tvirta. Stovo kojoje taip pat yra skylė pravesti kabeliams.
„AOC CU34G3S“ jungtys yra paslėptos apačioje esančioje išpjovoje. Žvelgiant iš priekio kairėje pusėje yra USB šakotuvo jungtys; gaila, kad komplektacijoje nėra USB užmaitinimo kabelio. Vidurinėje dalyje yra dvi HDMI ir dvi DisplayPort vaizdo įvestys, o taip pat audio ir maitinimo jungtys. Kairėje pusėje yra maitinimo lizdas. Monitorius turi integruotą maitinimo šaltinį, tad laidas yra paprastas, be blokelio.
Meniu valdymas yra įmontuotas dešinėje pusėje, bet ne pačiame kampe. Valdymui yra skirti 5 nuspaudžiami mygtukai. Tai labai panašūs mygtukai kaip ir G2 serijoje, o savo kokybe jie manęs nesužavėjo, nes trūksta informatyvumo juos spaudžiant.
Puiki apžvalga.
Kainos tokių monitorių gan neblogai nukrito jau, tikrai įperkami. Prieš 2 metus uz LG 34GK950F mokėjau beveik 1000eurų…
Norėtųsi išmėginti panašų UW su 1000R išlenkimu, nes man kartais kelia problemu mažas išlenkimas kaip pas mane tėra 1900R. Pvz. Forza 5 teko UI elementus arčiau vidurio sutraukti, nes tiesiog sunku buvo žiūrėti į vidurį ekrano ir spidometrą kamputyje.
Kai tik pradėjau naudoti platų monitorių ir turėjau panašių problemų, su laiku įpratau.
Mažas išlenkimas asmeniškai geriau žaidžiant lenktinių simuliatorius, bet jo su Forza ir pulteliu ir UI pasiartinau.
IPS vis tiek yra IPS, jie ir dabar brangiau kainuoja nei VA. Aišku kainos pakrito kažkiek ir jų. Šiaip net nesitikėjau, kad tas didelis išlinkis taip patiks, bet tikrai taip maloniai apgaubia akis. Gal ir ne visiems tai patiks, bet man tai tikrai lipo.
O kaip jaučiasi žaidimas ant tokio didelio monitoriaus? Pvz aš labai esu įpratęs būti prie 24, 1080p Rez. Ar žaidžiant nėra sunku matyti žaidimo kampuose, kraštuose esančią informaciją?
Mažesnis ekranas visada yra geriau, dėl ko man 17″ laptopiniai ekranai patiko, bet per laiką tu prisitaikysi ir skirtumas bus labai mažas, praktiškai jeigu į esporto profus netaikai nesvarbu kokį monitorių naudoji.
Man asmeniškai 34 colių ultrawide tikrai nėra per didelis ir maloniai žaidžiasi. Aišku, jei pereini nuo 24 colių tai gal reikia pratintis. Jei labai bijome didelio monitoriau tai tada, tikriausiai, 27 1440p būtų geras pasirinkimas, pakankamai didelis, bet ne per didelis.
Kitas dalykas, žiūrint ką žaidi. Jei šaudykles konkurencingai nete, tai gal ir blaško šone daugiau info. Bet pats savo akim mačiau, kaip Robloxe kažkas pasislėpęs buvo ir nematė mano vaiko, o tas dėl plataus ekrano jį jau matė ir galėjo nužudyti. Nežinau ar tas pats ir konkurencingose šaudyklėse įmanoma, nes pats tik single player žaidžiu kažką.
Žaidžiant Age of Empires 2 DE ant 32 colių: išties toli yra kairys viršutinis kampas, kur paprastai rodomi resursai bei kas gaminama. Bet yra modai sukeliantys tai į ekrano vidurį/apačią, virš vartotojo sąsajos, ir tada viskas būna patogu. Tuo pačiu- kai ekranas didelis, tampa įmanoma dešiniajame kampe turėti 2x didesnį žemėlapį ir jame lengvai viską įžiūrėti- ir tai jau yra labai teigiama. Taip pat, didelis ekranas yra gerai nes matai daug ploto, ir viskas nesmulku, taigi išlieka patogus ‘mikro’ valdymas. Čia apie e-sports; vieno žaidėjo žaidimuose jokių neigiamų pasekmių nepajutau. Ir aišku, 34″ yra dar juntamai didesnis nei 32″.
Norėčiau repliką dėl didumo. Daug ką klaidiną tie coliai monitorių. Realus ekrano plotas priklauso nuo formato tipo ir įstrižainės. Dėl to 34 colių 21:9 formato monitorius turi mažesnį ekrano plotą (2700 cm2) nei 32 colių 16:9 monitorius (2822 cm2). Tai yra kiek daugiau nei 4 % daugiau naudingo ekrano ploto pas 32 colių monitorių, dėl to kalbant apie dydį vien įstrižaine kliautis negalima. Galima va skaičiuoklę naudoti: http://www.displaywars.com/32-inch-16×9-vs-34-inch-21×9
Tas pat ir su telefonais. Seniau ekranai buvo 16:9 ir jau 5,5 colių būdavo labai didelis ekranas. Dabar ekranai 19:9 ir panašus, dėl to 6 colių dar normaliai rankoje telpa.
Mano klaida neskaityti straipsnio, manyti kad čia 34″ 16:9 🙂
Beje, dėl resursų rodymo kampe: tai vis dar būtų bėda, ir netgi 17″ nuo ekrano vidurio, ne 16″. Tik, aišku, daugumoje žaidimų į ekrano kampus pastoviai žiūrinėti nereikia.
Nieko, visiems pasitaiko. 🙂
Bet manau į gerą išėjo, nes ne visi žinojo apie ekranų įstrižaines ir formatus
Jei tavo pagrindiniai žaidimai yra esport tipo, tai toks monitorius ne tau. Bet man kaip paprastam žmogui, kuriam visiškai nerūpi tie rankai online žaidimuose, tai yra geriausias monitoriaus standartas ir prie 16:9 nesiruošiu grįžti.
Kitas dalykas, norint tokį monitorių naudoti – reikės ir galingos vaizdo plokštės. 3440x1440p rezoliucijoje rtx3060 lygio gpu vargiai susidorotų.
Vakar pasiėmiau Aviteloje už 379, tai realiai pirmas įspūdis, kad „nespalvotas monitorius“ bet pasėdėjus akys apsiprato ir nebebadė tai akių.
Kitas didelis minusas, kad stovo koja labai daug vietos už monitoriaus užima, jis gaunasi stipriai atitrauktas nuo sienos, tad šoniniai monitoriai nebetelpa ant stalo.