Trigubas šaltis: „Corsair“, „Fractal Design“ ir NZXT „high-end“ AIO sistemos
Išvados
Prieš testavimą surengėme balsavimą, su kokiu gi procesoriumi turėtų būti bandomos šios trys AIO sistemos ir solidžia persvara nugalėjo „Core i7-6700K“. Negalime ginčytis, kad tai šiai dienai pats įdomiausias ir praktiškiausias pasirinkimas. „Core i7-6700K“ – šviežiausias „Intel“ procesorius, tačiau tarp kristalo ir dangtelio vis dar tebetepama prastos kokybės termo pasta ne tik sukuria tarp branduolių didelius temperatūrų skirtumus, bet ir neleidžia aušintuvams pasiekti maksimalų efektyvumą. Visgi ką turime, tą turime – gauti rezultatai gana netikėti.
Turbūt didžiausias netikėtumas – varinį 360 mm radiatorių turinčio „Fractal Design Kelvin S36“ negebėjimas iš trijulės aušinti i7-6700K efektyviausiai, ypač kai rankose S36 jaučiasi itin solidžiai. Kur problema? Galbūt tai komplektuojami „Silent“ GP ventiliatoriai, kurie buvo pakeisti į GP-12 ventiliatorius, išvystančius 2000 RPM sūkius (Kelvin S36 v2 versija). Parodyti aušinimo rezultatai ir kartu su aušintuvu nesiūloma programinė įrangą ypač nuviltų, jei ne pademonstruota tyla. Maksimaliai besisukantys trys 120 mm skersmens ventiliatoriai skleidė tik šiek tiek didesnį nei 46 dBA triukšmą. Neretai triukšmingesni būna tie patys oriniai aušintuvai, o čia susiduriame su AIO sistema, kuri gali būti papildomai išplėsta. Jeigu surinkimo kokybė klausimų nekėlė ir buvo pati geriausia, tai klausimas kylą, kiek potencialūs pirkėjai galvodami apie S36 į jį žiūri ne tik kaip į CPU, bet ir į GPU aušintuvą? Galimybė prijungti vaizdo plokštę prie S36 be abejonės yra privalumas, tačiau dažniausiai visų komponentų aušinimui renkama atskira „custom“ H2O sistema, nors ji ir gerokai brangesnė. Nesiryžtame sakyti keliais atvejais bus pasinaudota šia S36 ypatybe, tačiau neabejojame, kad ji dažniau taip ir liks kaip nepanaudotas privalumas, nors pompa ir yra pakankamai galinga tol, kol nebus kabinami papildomi radiatoriai multi-way SLI/„CrossFire“ konfigūracijoms.
Pakankamai pakenčiamą triukšmą (49 dBA) generavo ir „NZXT Kraken X61“, kuris sudarytas iš 280 mm aliumininio radiatoriaus ir dviejų 140 mm skersmens ventiliatorių. Ši sistema apčiuopiamai garsesnė, tačiau pora laipsnių efektyvesnė. Kartu gauname CAM programinės įrangos paketą, kuris siūlo didelius informacijos srautus apie turimą įrangą, jau paruoštus ventiliatorių sūkių profilius, RGB apšvietimo valdymą, tačiau pasigedome tikslumo pačiam lipdant profilį: 30 – 55 °C diapazonas ventiliatorių sūkiams tiesiog yra pernelyg siauras ir nepalieka tiek vietos manipuliacijoms, kiek norėtųsi. Ne visai patinka ir CPU temperatūros rodymo metodas: pateikiama ne karščiausio branduolio temperatūra, o suskaičiuojamas visų branduolių temperatūrų vidurkis. Iš didesnių pliusų negalima nepaminėta tai, kad „Kraken X61“ yra vienintelis pilnai paruoštas aušintuvas naudojimui su dar dvejais papildomais ventiliatoriais: komplektacijoje yra reikiami varžtai, o iš CPU bloko išeina 2 papildomi 4-pin lizdai. Tai taip pat produktas, turintis ilgiausią (72 mėnesių trukmės) garantiją bei pasižymintis mažiausia kaina.
Tai, ko trūksta CAM, pasirodo, turi „Corsair Link“. Pačios informacijos vartotojui pateikiama mažiau, tačiau ventiliatorių konfigūravimo galimybės preciziškesnės. Maža to, H110i GTX privertė i7-6700K dirbti mažiausiomis temperatūromis, tačiau viena iš šito priežasčių – SP140L ventiliatoriai, kurių sukuriamas triukšmas… Tiesiog tragedija. Plius 8 dBA už -4 laipsnius yra toks komfortas, kurį sau galėtų leisti nebent headset’ą užsimaukšlinęs žaidėjas, nors ant popieriaus SP140L sukasi ne greičiau nei NZXT pridedami FX140 v2 ventiliatoriai. Jei su tuo galima susitaikyti, tuomet H110i GTX atrodo kaip tikrai neblogai išpildytas metalo ir programinės ėrangos komplektas, papildomai apsaugotas ilga 60 mėnesių garantija.
Corsair H110i GTX
NZXT Kraken X61
Fractal Design Kelvin S36
Labai domintų statistika dėl skysčio nutekėjimo dažnumo/galimybės.
Prie vandens visada smagu matyti bent vieną hi-end orą palyginimui.
p.s. ot: ar bus koks konkursas (kad ir kūrybinis) šiais metais ?
Na, dabar gal jau rečiau tokių brokų pasitaiko, bet senesni modeliai panašu, kad dažniau turėjo bėdų: http://www.technews.lt/forum/viewtopic.php?f=3&t=3897&p=43027#p43027
Šis aušintuvas jau buvo keistas vieną kartą, ir vėl praleidžia vandenį ir pompa nusprogusi…
Nemaloni pirmapažintis su vandeniu. :/
Netolimoje ateityje prijungsime porą high-end orinių aušintuvų. Pačiam susidurti testavimo metu su skystį leidžiančia sistema neteko, bet esu gyvai matęs su įtrūkusia žarnele SilverStone Tundra, bet tai ne konkrečiai PhaNtoM demonstruotas aušintuvas.
Jei yra kokių idėjų dėl konkurso, brūkštelkit PM 😉
Aš būčiau už logo bei vertinimo naują dizainą. Bendruomenėje yra ko gero ne vienas dailiarankis arba prijaučiantis 🙂
CAM esu instaliaves ir trynes daugybe kartu ivairiuose winduose. pradedant pacia pirmaja CAM versija, bet kad neisidiegtu nesu mates. Kita vertus CAM pjaunasi su ASUS AISuite3 ir MSI Afterburner priedu RivaTunerStatisticServer. Su pirmu nepasidalina ventiliatoriais, o su antru OSD zaidimuose. pastebejau, kad radiatoriaus ausinima geriau suteikti mot.plokstei, o i pompos maitinima turi buti patiekta 100% apsuku profilis, kitaip ji klaksi
Su pompos klaksėjimu susidūriau, ir kuo mažesnėmis apsukomis ji veikia, tuo gurguliavimas didesnis… Kaip minėjai, CPU fan 100 %/full speed yra konkretus problemos sprendimas.
Tas pats ir pas mane su X61 klaksejimu prie mazesniu apsuku. Prie didesniu apsuku veikia labai tyliai.
O kokia pas abu skysčio temperatūra?