650 W galios „Chieftronic PowerPlay“: „Chieftec“ bandymas sudominti žaidėjus
Po gaubtu
Kaip jau prasitarėme, šis „PowerPlay“ yra paremtas CWT platforma, kuriai būdinga pilno tilto rezonansinė LLC topologija su sinchroniniu išlyginimu, naudojant DC-DC konverterius antrinėje filtravimo zonoje.
Už AC lizdo stovi pirminio filtravimo komponentai: du Y ir vienas X kondensatoriai. Toks pats kondensatorių skaičius yra ir ant pagrindinės montažinės plokštės. Filtravimą pabaigia dvi varinės ritės ir metalo oksido varistorius. Diodų tilteliui būdinga vienguba konstrukcija. Nuo per didelių momentinių srovių, atsirandančių kuomet maitinimo šaltinio įjungimo metu reikia įkrauti kondensatorius, saugo NTC termistorius ir jam priskirta elektromagnetinė rėlė, leidžianti termistoriui greičiau atvėsti.
APFC zonoje stovi pora japoniškų „Nichicon“ elektrolitinių kondensatorių (400 V, 2x 390 uF, 105 °C). Bendra talpa siekia 780 uF, kurios pakanka 650 W galios agregatui. APFC zonos dizainas skiriasi nuo originalios platformos, kadangi čia tėra vienas radiatorius, kuris turėtų bendrai aušinti ir MOSFET tranzistorius, ir pirminius jungiklius. Mažąsias linijas generuojantis DC-DC konverteris tradiciškai iškeltas ant vertikalios montažinės plokštės.
Antrinėje dalyje visi elektrolitiniai kondensatoriai pagaminti japonų gamintojų („Nichicon“ arba „Nippon Chemi-Con“) ir turi 105 °C reitingą. Už apsaugas atsakinga „Sitronix“ pagaminta (ST9S429-PG14) mikroschema, kuri nepalaiko OTP, todėl „Chieftec“ turėjo apsaugą nuo perkaitimo integruoti „per aplink“.
+12 V generuojantys tranzistoriai yra iškelti ant vertikalios pridėtinės plokštės. Panašu, kad jie aušinami vien ventiliatoriaus sukuriamu oro srautu, kadangi čia nematome nieko panašaus į radiatorius. Taip pat nepavyksta aptikti ir termo diodo, bet tikėtina, kad jis liko kažkur apačioje. Filtravime dalyvauja grupė polimerinių FPCAP („Nichicon“ padalinys) kondensatorių. Neįprastai atrodo sprendimas variniais laidais sujungti pagrindinį transformatorių kartu su minėta montažine plokšte. Ant prijungiamų kabelių panelės matome ne vieną polimerinį kondensatorių.
Maitinimo šaltinis naudoja 140 mm skersmens „Yate Loon“ (D14BM-12) ventiliatorių, kuris turi dvigubus rutulinius guolius. Šis ventiliatorius gali pasiekti 1400 RPM, o generuojama oro srauto kryptis koreguojama plastiko lakštu.
Labai teisingai pastebeta, kad garantija nuzudo sita PSU dabartineje kainos kategorijoje. Seasonic focus serija pvz, turi FDB fan, 10 metu garantija, o kaina beveik identiskai su chieftech’u
Chieftec pasižadėjo su laiku padidinti garantinį laikotarpį, matysim kiek metų pavyks pridėti 🙂
P.S. tą pačią CWT platformą naudoja ir 2019 metų Corsair RM modeliai.
Šaunu 🙂 Kol kas vienintelė apžvalga, kurią mačiau, o dar ir mūsiškių parašyta 😀
Tiesą pasakius, iš Rusijos sklinda gandai, kad Chieftec neseniai pamėgo bait’n’switch (pvz. Protonuose), o Navitasai paskutinių partijų (nustojo gaminti) dažniau genda. Dar ir A80 seriją supaprastino, buvo indy reg, iš pradžių įkišo žemesnio lygio elektrolitus (vietoj Teapo), vėliau pakeitė iš esmės – į group reg. Tikiuosi, kad čia tokio mėšlo nebus 😛
Esu skaitęs, kad pasitaiko, jog su laiku gamintojai kartais downgradina kai kuriuos komponentus. Bet norint nuo nepriklausomo reguliavimo pereiti prie grupinio čia jau reikia visą platformą pakeisti 🙂 Konkrečiai, kad Chieftec kažką panašaus padarė minėtuose modeliuose, nesidomėjau.