650 W galios „Chieftronic PowerPlay“: „Chieftec“ bandymas sudominti žaidėjus

Rezultatai

Kaip visada pradedame nuo pasiekiamo efektyvumo lygio. „PowerPlay“ čia nerodo ypač didelių rezervų ir nepriartėja prie 80+ Platinum, tačiau visus tris kartus viršija 80+ Gold keliamus reikalavimus. Taikant 20 %apkrovą maitinimo šaltinis reikalavimus viršija 0,7 %, tačiau padidinus apkrovą iki 50 % vos 0,2 %. Maitinimo šaltinis atsigriebia parodydamas net 1,5 % didesnį efektyvumą nei iš jo reikalaujama kuomet buvo apkrautas pilnai. Visgi perkrovos režime testavimo pavyzdžiui atiduodant daugiau nei 700 W efektyvumas drąstiškai krito iki 86 %. Efektyvumo prasme „PowerPlay“ nemėgsta būti perkrautu.

Jeigu +3.3 V linijoje įtampos nuokrypis neišeitų už 1 % ribos, visos trys linijos iki pat 50 % PSU apkrovos būtų reguliuojamos idealiai, kadangi nuokrypiai +12 V ir +5 V linijose neviršijo 1 %. Svarbiausia +12 V linija už šitos zonos ribų išėjo tik maksimaliai stresuojant maitinimo šaltinį, tuo pačiu tai buvo ir maksimalus nuokrypis, siekęs 1,67 %. Vidutinis nuokrypis siekė 0,8 %, ką galima laikyti labai gera reguliacija. Netikėtai +5 V linijoje reguliacija buvo dar geresnė, vidutinis nuokrypis viso labo 0,64 %, kai maksimalus nežymiai viršijo 1 %. Deja, bet +3.3 V linija negalėjo pakartoti +5 V rezultatų. Pilnai apkrovus maitinimo šaltinį nuokrypis mažiausioje linijoje pasiekė 2,73 %, o apskaičiavus vidutinis beveik siekė 1,3 %.

Triukšmas buvo išmatuotas išjungus pusiau pasyvų režimą, todėl negalime tiksliai pasakyti kiek ilgai trunka 0 dBA režimas. Tačiau net ir sukdamasis PSU ventiliatorius buvo virtualiai negirdimas ir mes nesugebėjome užfiksuoti nei vieno papildomo decibelo. Mirtiną tylą ventiliatorius galėjo pasiūlyti iki iš maitinimo šaltinio paprašant 75 % jo galios. Ventiliatorius sūkiai pastebimai suaktyvėjo, tačiau „PowerPlay“ išlaikė ausims komfortabilų veikimą, šiek tiek viršijant 50 dBA. Pilnai apkrovus PSU ventiliatorius ima generuoti papildomus 10 dBA, triukšmo lygiui beveik pasiekiant 60 dBA. Perkrovos režime dar atsiranda tik 1,5 papildomo decibelo, kas reiškia, kad ventiliatorius jau turėtų dirbti pilnu intensyvumu. Jeigu lyginsime „PowerPlay“, pavyzdžiui, su 650 W galios „FSP Hydro GE“ atrasime, kad pirmasis nėra jau toks garsus, nes 80+ Gold sertifikatą turinčio „Hydro GE“ naudojamas ventiliatorius sugeba pasiekti ir 75 dBA.

Maitinimo šaltinis sėkmingai įveikė perkrovos testą. Vien +12 V linija atidavė daugiau nei 685 vatus, tačiau įtampos nuokrypis pasiekė rekordinius 2,33 %. +5 V linijoje įtampa nukrito iki 4,93 V, kas atitiko vis dar tikrai žemą 1,4 % nuokrypį, o +3.3 V linija išsilaikė su tuo pačiu 2,73 % siekiančiu nuokrypiu.

Nors +3.3 V linijos reguliacija buvo silpnesnė už +5 V linijos, tačiau bangavimų slopinimo rezultatai yra atvirkštiniai. Mažiausioje linijoje neturime nė 11 mV, kai +5 V linijoje bangavimų vertė daugiau nei dvigubai didesnė (25 mV). Rezultatas nepavyzdinis, tačiau saugus atsižvelgiant į ATX leistinas normas, t.y. 50 mV. Perkrautoje +12 V linijoje bangavimai išlieka minimalūs, kiek didesni už 10 mV.

+12 V

 +12 V (perkrova)

+5 V

+3.3 V

4 Komentarai

  1. Strelok parašė:

    Labai teisingai pastebeta, kad garantija nuzudo sita PSU dabartineje kainos kategorijoje. Seasonic focus serija pvz, turi FDB fan, 10 metu garantija, o kaina beveik identiskai su chieftech’u

  2. BC00 parašė:

    Chieftec pasižadėjo su laiku padidinti garantinį laikotarpį, matysim kiek metų pavyks pridėti 🙂

    P.S. tą pačią CWT platformą naudoja ir 2019 metų Corsair RM modeliai.

  3. previousslayer parašė:

    Šaunu 🙂 Kol kas vienintelė apžvalga, kurią mačiau, o dar ir mūsiškių parašyta 😀
    Tiesą pasakius, iš Rusijos sklinda gandai, kad Chieftec neseniai pamėgo bait’n’switch (pvz. Protonuose), o Navitasai paskutinių partijų (nustojo gaminti) dažniau genda. Dar ir A80 seriją supaprastino, buvo indy reg, iš pradžių įkišo žemesnio lygio elektrolitus (vietoj Teapo), vėliau pakeitė iš esmės – į group reg. Tikiuosi, kad čia tokio mėšlo nebus 😛

  4. BC00 parašė:

    Esu skaitęs, kad pasitaiko, jog su laiku gamintojai kartais downgradina kai kuriuos komponentus. Bet norint nuo nepriklausomo reguliavimo pereiti prie grupinio čia jau reikia visą platformą pakeisti 🙂 Konkrečiai, kad Chieftec kažką panašaus padarė minėtuose modeliuose, nesidomėjau.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.