„AOC U28G2XU“: 4K raiška dirbantiems žaidėjams
Gamyklinių spalvų tikslumas
Visi matavimai buvo atliekami pasitelkiant „Datacolor Spyder 5 Elite“ prietaisą.
AOC šiam monitoriui parenka 50 proc. gamyklinį ryškumą. Tai duoda 139,5 cd/m2 ryškumą, kas yra visai arti pageidautinos 120 kandelų reikšmės, tai yra puiku. Toks ryškumas nedegina akių ir yra labai patogus naudoti. Priminsime, kad įprastam naudojimui rekomenduojama nustatyti maždaug 120 kandelų ryškumą (jei į monitorių nekrenta tiesioginė saulės šviesa). Gamykliškai yra parinktos šiltos spalvos, o tai duoda 6900K balto taško reikšmę. Tai ne visai pageidautina 6500K reikšmė, bet dar nieko tragiško žaidimams skirtam monitoriui. Spalvų tolygumas yra visai geras, tik mėlyna spalva yra kiek per intensyvi.
Naudojant naują matuoklį galime pažiūrėti, koks yra pačių spalvų tikslumas. Viskas, kas yra žemiau Delta E 2, yra laikoma geru rezultatu; išsamiau apie tai žemiau esančiame paaiškinime. Kaip matote, „AOC U28G2XU“ bendras spalvų tikslumas yra mažiau nei Delta E 1, jei tiksliau 0,91. Tai yra puikus rezultatas. Tiesa, juoda spalva atvaizduojama tik vidutiniškai, nes jos Delta E yra 2,03. Kaip matote lentelėje, visos pilkos paletės spalvos yra atvaizduojamos ne taip gerai, kaip žalia, mėlyna ir raudona, bet bendrai spalvų tikslumas yra labai geras.
Delta E lygiai yra skirtumas tarp rodomos spalvos ir pradinio įvesties turinio spalvų standarto:
- <= 1,0: žmogaus akis negali pastebėti skirtumo
- 1-2: galima pastebėti skirtumą tik įdėmiai žiūrint
- 2-10: skirtumas pastebimas iš pirmo žvilgsnio
- 11-49: spalvos yra daugiau panašios nei priešingos
- 100: spalvos yra visiškai priešingos
„AOC U28G2XU“ monitorius palaiko HDR400, bet man niekaip nepavyko perkopti 400 cd/m2 ryškumo. Su specifikacijomis yra kiek painiavos, pats gamintojas rašo, kad maksimalus ryškumas yra 370 kandelų, o kai kur galima rasti, kad HDR maksimalus ryškumas yra 460 kandelų, o nominalus 320 kandelų. Specialiai dėl to pasitikrinau, ką gavo kiti apžvalgininkai, ir pas visus ryškumas neperkopia 300 cd/m2 reikšmės. Tai yra tikrai keista. Man pavyko pasiekti apie 260 kandelų maksimumą. Minimalus monitoriaus ryškumas yra vos 27,4 cd/m2. Kontrasto matavimai atskleidė, kad monitorius pasiekia iki 680:1 kontrastą, o tai yra visai geras rezultatas IPS panelei.
Matuojant apšvietimo tolygumą naudojau du ryškumo lygius – 50 % ir 100 % + HDR game. Net parinkus HDR Game, maksimalus ryškumas lieka tas pats, kaip ir be HDR – apie 260 kandelų. Kaip matote, nepriklausomai nuo ryškumo lygio apšvietimo, netolygumas išlieka panašus ir ekrane skiriasi net iki 21 %, tai yra tikrai nemažai.
„AOC U28G2XU“ gama matavimai parodė, kad Gamma 1 duoda tai, ką ir turi – 2.2 reikšmę. Pagaliau testuojame tokį AOC monitorių, kurio gama nėra kreiva.
Galiausiai – sRGB, Adobe RGB ir P3 spalvų spektras. „AOC U28G2XU“ turėtų lengvai dengti 100 proc. sRGB spalvų spektro, nes specifikacijose yra pažymėta 122 proc., bet sRGB aprėptis dėl netikslumų žaliame spalvų spektre yra 99 proc. Kai kalba eina apie AdobeRGB, dengiama 83 proc., o P3 spektro aprėptis yra 88 proc.
Naujausi komentarai