Ar antivirusinė programa vis dar gali būti aktuali? „Norton 360 Deluxe“ apžvalga
Antivirusinės naudojimo patirtis
Kaip ir visų mokamų antivirusinių programų, „Norton 360“ vartotojo sąsaja yra paprasta ir aiškiai suprantama. Vienintelė „Windows Defender“ liko paini ir panašu, kad tai buvo daroma specialiai, siekiant kuo mažesnio vartotojų įsikišimo į jos veikimą.
Pirmiausiai išsiaiškinsiu, ar vis dar aktualu tai, kas buvo svarbiausia antivirusinei programai 2005-aisiais. Kalbu apie kompiuterio resursų naudojimą. Galiu pasakyti, jog šiais laikais, naudojantis antivirusine programa, nėra jokio realaus spartos sulėtėjimo. Tik nesu tikras, ar tai yra šių programų kūrėjų pasiekimas, ar vis dėl to prie to labiausiai prisidėjo žymiai išaugusi kompiuterių sparta.
Apsaugai įvertinti, bandžiau atsisiųsti kelis failus, kurie akivaizdžiai buvo apkrėsti virusu. „Norton 360 Deluxe“ pagavo visus iš jų. Tiesa, tą patį padarė ir su operacine sistema gaunama „Windows Defender“ programinė įranga. Kur „Norton 360 Deluxe“ pavyko laimėti prieš nemokamą alternatyvą, tai netikrų grėsmių atpažinimo teste. Paleidus kelias programas, kuriose buvau pastebėjęs netikrą „Windows Defender“ įspėjimą, klaidingo aliarmo iš „Norton“ pusės negavau.
Nors ir „Norton 360 Deluxe“ nedavė įspėjimų dėl netikrų virusų, tačiau radau vietą, kurioje padarė klaidą. tik įsijungus programą, gavau pranešimą, kad sistema aptiko, jog naudojuosi viešu interneto ryšiu, todėl ji įjungė papildomos apsaugos rėžimą. Visiškai suprasčiau, jeigu tai būtų nutikę kompiuterį prijungus prie namų Wi-Fi tinklo, tačiau šiuo atveju, tai įvyko stacionariame kompiuteryje, prie tinklo prijungtu LAN kabeliu ir net neturinčiu Wi-Fi prieigos. Vieno mygtuko paspaudimu pataisiau šį netikslumą, tai nesukėlė jokių nepatogumų, tačiau labai įdomu, kaip parašytas algoritmas, padaręs tokias keistas išvadas.
Šalia standartinės apsaugos nuo virusų, yra galybė papildomų apsaugos funkcijų. Ugniasienė bloguoja nepageidautinus prisijungimus prie interneto tinko. Nuo svetimų akių, ne blogiau nei fizinis uždengimas, Jus saugo programinė internetinės kameros užkarda. Taip pat pridedamas įrankis saugantis ir leidžiantis patogiai valdyti turimus slaptažodžius.
Pakankamai įdomi naujiena – dirbtiniu intelektu paremtas apgaulių aptikėjas. Jis sugeba įvertinti, ar Jūsų gauta žinutė apie užstrigusią „DHL“ siuntą, kuriai reikia atnaujinti pristatymo duomenis, yra teisybė, ar melas.
Naujausi komentarai