Ar verta primokėti už MSI „Gaming“ vardą – bandome „GTX 1660 GAMING X“ ir „GTX 1660 VENTUS XS OC“
Žvilgsnis iš arčiau
Pradžiai pradėkime nuo „MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“. Ši vaizdo plokštė yra gan kompaktiška, jos ilgis maždaug 20 cm; šių dienų standartais tai yra tikrai mažai. Jos plotis (arba kitaip – aukštis korpuse) yra apie 11 cm ir irgi niekam problemų nekels. Vaizdo plokštė užima dvi vietas pagrindinėje plokštėje, jos storis yra apie 4 cm. Bendra išvaizda gan paprasta: matome gerai pažįstamus MSI „TORX 2.0“ ventiliatorius ir sidabrinį/juodą aušintuvo gaubtą. Kadangi tai yra biudžetinis produktas, su juo jokių bereikalingų blizgučių negausime, nebus ir RGB.
Kadangi „MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“ yra biudžetinis produktas, gauname ir biudžetinį aušinimo sprendimą. Šis aušintuvas neturi specialaus vardo, tai yra tik aliuminio gabalas su karščio vamzdeliu. Negauname didelio kiekio plokštelių, o pats radiatorius yra beveik vientisas ir mažai perpučiamas. Kaip jau minėjome, ventiliatoriai yra „TORX 2.0“ tipo; tai yra kiek senesnė ventiliatorių versija, bet jie vis dar labai geri. Jų diametras yra 8.5 cm. Vienintelis esantis karščio vamzdelis su grafikos procesoriumi liečiasi tiesiogiai, tai, galimai, kiek išgelbės aušinimo efektyvumą, bet apie tai vėliau. Žvelgdami į radiatorių iš šonų tuo pačiu galime apžiūrėti ir jį. Iš čia nesunku pastebėti, kad radiatorius tiesiogiai liečiasi su maitinimo grandine, bet atmintis palikta pati sau. Ji aušinasi tik tiek, kiek ją ataušina aplink cirkuliuojantis oras. Vaizdo plokštės šonuose kažko netikėto nepamatome, viename iš jų – MSI ir „GTX GeForce“ užrašai.
„MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“ galas padarytas gražiai. Gaubtas užsibaigia keliomis ertmėmis, viskas paprasta ir praktiška.
Vaizdo plokštė turi vieną aštuonių kontaktų maitinimo jungtį. Jos bus per akis, nes GTX 1660 serijos grafikos kortos nevartoja labai daug elektros energijos, ir iki teorinės 225 W ribos jai bus labai toli.
Visai netikėtai „MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“ turi galinę plokštę, kuri yra metalinė. Ji ne tik padeda geriau išsklaidyti šilumą, bet ir suteikia tvirtumo visai konstrukcijai.
„MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“ turi sekančias jungtis: 3 x DisplayPort 1.4 ir 1 x HDMI 2.0b.
Dabar metas iš arčiau pasižiūrėti ir į „MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“. Ši vaizdo plokštė atrodo identiška, kaip ir prieš tai bandyta „MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X“. Labai tikėtina, kad abi vaizdo plokštės vienodos, nes naudojamas tas pats grafikos procesorius, tik GTX 1660 atveju jis kiek apkarpytas. „MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ yra 24 cm ilgio ir 11 cm pločio, tad ji kiek didesnė už „Ventus“. Abiejų vaizdo plokščių storis apie 4 cm, tad abi užima dvi vietas pagrindinėje plokštėje. „MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ dizainas puikiai visiems pažįstamas, dabar aušintuvo gaubtas yra tamsus, seniau čia būdavo daug raudonos spalvos.
„MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ turi „Twin Frozr 7“ aušinimo sprendimą, dėl kurio kokybės abejonių niekam nekyla. Tai trys karščio vamzdeliai ir naujos kartos „TORX 3.0“ ventiliatoriai. Lyginant su „TORX 2.0“ ventiliatoriais, jie turi viena mentele daugiau, o tai leidžia sukelti didesnį vėjo srautą ir statinį slėgį su mažesniais sūkiais. Tai reiškia efektyvesnį aušinimą ir mažiau triukšmo. Šie ventiliatoriai irgi yra 8.5 cm diametro.
Žvelgiant į vaizdo plokštę iš šonų dar geriau matome radiatorių. Čia dar keletas užrašų, toje pusėje, kuri bus matoma ją įstačius į darbo vietą.
MSI sukūrė labai įmantrų galą, čia visokie iškilimai ir išraitymai.
„MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ irgi turi vieną aštuonių kontaktų maitinimo jungtį. Daugiau tokio kalibro vaizdo plokštei tikrai nereikia.
Nenuostabu, kad „MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ turi galinę plokštelę, kuri yra metalinė. Ji ne tik pagražina vaizdą ir padeda sklaidyti šilumą, bet ir suteikia konstrukcijai tvirtumo.
„MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ turi tokias pat išvesties jungtis, kaip ir „Ventus“ giminaitis: 3 x DisplayPort 1.4 ir 1 x HDMI 2.0b.
Dabar galime vieną šalia kitos palyginti „MSI GeForce GTX 1660 Gaming X“ ir „MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS OC“. Iš karto matosi, kad tai visiškai skirtingo kalibro vaizdo plokštės, nors realiai jų galia turi būti labai panaši.
O ar negeriau isigyti gtx 1660ti uz ~280? zinoma uz sita kaina bus prasciausios is gtx 1660ti, bet 15/20% nasumo padidejimas visai neblogai.
Be to su gtx 1660ti galima ir i 1440p 60hz pasizvalgyti (zinoma ne tokiuose zaidimuose kaip metro and ultra)
Tai visada taip, kad geriausi žemesnės pakopos modeliai vos ne persidengia su aukštesnės pakopos vaizdo plokštėmis. Tik tiek, kad su geriausiais modeliais gaunamas geras aušinimas, o pigiausi ir lieka pigiausiais. Tiems kam triukšmas visai neįdomus ir reikia grynai kuo geresnio spartos/kainos santykio tai geriau imti pigiausius modelius ir tiek.
Pries gerus metus pirkau iChill 1060 6gb su 3 ventiliatoriais, absoliuciai negirdziu kada jie dirba, kainavo pigiau uz msi pigiausia su 2x vent. Temp normalios, zaidziant 60 – 70c. Kazkaip man sitas vardas atrodo nuvertintas/neivertinas ir labai mazai apzvalgu tematyt. Ir visi mano zaidziami zaidimai ant 2k visdar, nereik nei 1660
Seniai aišku, kad mažiau žinomi gamintojai siūlo geresnę vertę. Aušinimas XX60 serijoje, net būdamas prastas taip neerzins, nes grafikos procesorius mažai elektros naudoja. Čia kiekvienam savo ką rinktis. Jei galėtum visas kortas išbandyt tada būtų aiškiau viskas.
O neverta nusipirkti kokį nors aušinimo vandeniu sprendimą ir tada imti pigiausią vaizdo pl. modelį? O kai ateina laikas keisti vaizdo pl., vėl naudoti tą patį vandeninį aušintuvą? Jei po kokių 2 keitimų atsipirktų, tai visai gal nieko. Ar pigiausi gpu turi dar kokių nors trūkumų, neskaitant prastesnio aušinimo?
Problema ta, kad aušinimas vandeniu bus gana brangus. NZXT G12 + jam tinkantis 120mm AiO kainuos ~100€, tai perkant apžvalgoje minimas vaizdo kortas ir pridėjus tuos 100€ galima nusipirkti praktiškai dviem lygiais geresnes 2060 arba 5700 ir stipriai laimėti greičiu. Arba galima undervolt’inti jas pasiekiant 1660 spartą ir net su neypatingai gerais oriniais aušintuvais turėti praktiškai visišką tylą. Iš esmės kol už aušinimo vandeniu kainą gali nusipirkti geresnę kortą tai nelabai turi prasmės.
Aha, kiek apie undervoltingą žino pas mus, o ypač nVidios.
Dar gali paskui nutikti taip, kad aušinimas sekančiai kortai nebetiks, nors maža tikimybė to. Be to, su vandeniu jau reikia norėti kruštis, judančios dalys yra kam sugest. Dar ir pompos visų garsą skleidžia kažkokį.
Aš tai geriau orinuką pirkčiau masyvų.
P.S. pigesnės kortos dažniausiai turi silpnesnę maitinimo grandinę iš prastesnių komponentų, bet užtenka jos. Kitas dalykas, pigiausi modeliai beveik visada gauna prastesnius grafikos procesorius. Jiems reikia didesnės įtampos, kad pasiekt tam tikrą dažnį.
Dėti H2O ant brangesnių kortų turi daugiau logikos, nes ten kainų skirtumai tarp reference dizaino ir custom kaip ir didesni, (ir pačios kortos karštesnės) bet kainų skirtumas labai priklauso nuo pasirinktų modelių. Kitas dalykas, keičiant aušintuvą ant tam tikrų gamintojų VGA prarasi garantiją…
Praktiškai ant visų išskyrus EVGA, kiek aš žinau EU.
Ant paskutinių Gigabyte kortų nemačiau warranty lipdukų.