„Asus Lyra AC2200“ bevielių tinklo stotelių apžvalga
Rezultatai
Rezultatus pradeda Ethernet pralaidumo rezultatai, kurie nekelia abejonių, jog „Lyra“ tikrai gali susidoroti su 1 Gbps srauto transliavimu.
Nors dauguma atvejų ji nusileidžia GT-AC5300 ar RB750Gr3, tačiau tikrai gali būti naudojama kaip pagrindinis maršrutizatorius net turint 1 Gbps spartos internetą namuose.
2.4 GHz bevielio ryšio rezultatai kiek nuviliantys. Taip, 2.4 GHz dažnių juosta po truputį apleidžiama, tačiau „Lyra“ pagal savo charakteristikas neturėtų atsilikti nuo kitų dalyvių rezultatų.
5 GHz pralaidumas naudojant tik vieną „Lyra“ įrenginį yra ganėtinai neblogas. Paprastai 2×2:2 konfigūracijos WiFi įrenginiai su maksimaliu teoriniu 867 Mbps pralaidumu realybėje demonstruoja apie 400 Mbps realų geitį. Maždaug tokių rezultatų sulaukiama ir iš „Asus Lyra“.
O dabar kiek įdomesni testai su dviem tarpusavyje apjungtais „Lyra“ įrenginiais. Kaip jau minėjau, testuojant buvo keista tarpinio „Lyra“ įrenginio lokacija perkeliant jį arba arčiau pirminio „Lyra“ įrenginio, arba arčiau kompiuterio su bevielio tinklo adapteriu.
Šio testo rezultatai pasako gana nemažai. Pirmiausia – geros žinios. Pastačius antrinį „Lyra“ įrenginį šalia kompiuterio WiFi imtuvo, maksimali sparta nukrenta tik nepilnus 7%. Puikus rezultatas. Toliau matome kaip stipriai keičiasi rezultatai tolinant antrinę „Lyra“ stotelę nuo kompiuterio WiFi imtuvo. Sparta krenta daugiau nei dvigubai. O jei antrinės stotelės nenaudojame, tada greitis nesiekia 100 Mbps. Taigi išvada paprasta – renkant vietas „Lyra“ įrenginiams namuose reikėtų jiems parinkti vietas arčiau klientų. Didelė sparta tarp „Lyra“ stotelių užtikrinama ir esant didesniam atstumui tarp jų.
Nors per bemaž savaitę laiko neturėjau jokių problemų su „Lyra“ ryšio kokybe, tačiau įrenginį pradėjau testuoti su viena versija senesne programine įranga, su kuria vienas iš dviejų bandymams naudotų kompiuterių niekaip nepavyko prisijungti prie svečių tinklo, nors pagrindinis bevielis tinklas veikė be problemų. Tik po programinės įrangos atnaujinimo ši problema išsisprendė. Taigi priminimas su bevieliais maršrutizatoriais problemų turintiems vartotojams – patikrinti produkto internetinį tinklapį, kur gali laukti problemas išsprendžiantis pataisymas.
Didelėmis elektros sąnaudomis „Lyra“ taip pat neišsiskyrė. Darbinis įrenginio režimas – mažiau nei 7 vatai.
Žiauriai neblogas daiktas atrodo. Norėčiau tokius į namą įsirengt, bet nemanau kad užtekto vienos Lyros. Man rodos visus tris reikėtų pajungt 🙂
Cia“ senas“ „naujas“ autorius grizo ar kaip cia ?
Oba geras, kas čia toks?
Suvirintojas bent mano nuomone yra vienas iš geriausių IT apžvalgininkų. Ypač geros maitinimo blokų apžvalgos. Labai malonu matyti jo apžvalgas ir vėl.
Ir praėjusį router Suvirintojas darė. BC00 pajungė žmogų.
Manau galima atskleisti, kad Suvirintijas ir PSU visus matavimus atlieka.
O cia buvo paslaptis ?
Truksta tik „Originalo“/Justo, kuriam geriausia OS Windows 8.0, o geriausias PC – Z5 atom based kiniska plansete, ir bus visas senas team’as 😀
😀 Aš galvojau geriausia Windows ME…
Tai kad niekada Originalas nebuvo technews komandoje, nors kažkada parašydavo kartais kokį komentarą apie varguolius.
Reiskia tada supainiojau kazka… Maniau jis kazkiek rase naujienu seniau, po to isejo i savo puslapi rasyti, bet matomai suklydau. Anyway, kazko istriges man atmintyje, nors tais laikais retai uzsukdavau i sita puslapi.
Jis seniau tik kartais savo išmonę pareikšdavo komentaruose. Būdavo smagu paskaityti jo išmonę :D.
Būtų įdomus palyginimas tarkim kad ir su Unifi AC-PRO