„be quiet! Dark Rock Pro 5“ – kol kas tyliausias ir pigiausias

Apie Dark Rock Pro 5

Gamintojas žada bekompromisę tylą ir efektyvumą, kartu ant dėžutės nurodant svarbiausias aušintuvo specifikacijas ir savybes. Aksesuarų pateikimui priekaištų neturime, dar gauname firminį atsuktuvą ir švirkštą su termo pasta.

 

„Dark Rock Pro 5“ sveria beveik 1300 gramų ir jeigu įvertinsime jo 136 mm gylį – tai pakankamai kompaktiškas aušintuvas. Šį pasakymą „gadina“ net 168 mm aukštis. Aušintuvas yra visiškai juodas – nikelio danga panaudota tiek ant aliuminio plokštelių, tiek ant šilumos vamzdelių. Lyginant su „Dark Rock Pro 4“, naujasis aušintuvas yra ~150 gramų sunkesnis ir ant popieriaus 20 W našesnis. 270 W TDP lygis pastato „Dark Rock Pro 5“ greta ką tik testuoto „Corsair A115“.

 

Aliuminio plokštelių šonai yra atviri, nekoncentruojant oro srauto pro radiatoriaus centrą. Kiekvienas iš dviejų bokštų turi po 45 aliumino plokšteles. Į DIMM lizdus atsuktame bokšte žemiausiai esančios devynios plokštelės yra siauresnės – tokiu būdu pagerinant aušintuvo suderinamumą su aukštais atminties moduliais.

 

Plokštelės prie šilumos vamzdelių pritvirtintos presavimo būdu. Tai pigesnis metodas už litavimą, tačiau vargu ar aušintuvas dėl to praras apčiuopiamą dalį savo efektyvumo su laiku metalams plečiantis ir prarandant savo pirminį optimalų kontaktą. Bent teoriškai litavimas dėl to yra saugesnis ir patikimesnis pasirinkimas.

 

Plokštelėms nėra būdingas dantytas raštas. Į I/O sienelę atsuktas paviršiaus raštas unikalesnis – dalis plokštelių yra platesnės.

 

Šilumos vamzdelių galai paslėpti po pusiau perforuotu dangteliu, kuris yra pagamintas iš aliuminio ir fiksuojamas magnetų pagalba. Po dangteliu randame centrinį ventiliatorių ir jį laikantį plastmasinį rėmelį. Būtent ant jo magnetais fiksuojama viršutinis dangtelis. Rėmelio krašte turime slankiklį, kuris leidžia pasirinkti tarp Q (Quiet) ir P (Performance) režimų, pakeičiančių ventiliatorių maksimalius sūkius.

 

Radiatoriuje viso yra 7x 6 mm skersmens šilumos vamzdeliai, kurių išdėstymas iš esmės identiškas senesnio modelio „Dark Rock Pro 4“ aušintuvui. Radiatorius aiškiai nėra simetriškas dėl dalies platesnių plokštelių antrajame bokšte.

 

Varinis pagrindas, kaip ir šilumos vamzdeliai, yra dengtas nikeliu, tačiau poliruojant veidrodinis spindesys pasiektas nebuvo. Priešingoje pagrindo pusėje turime papildomą nedidelį radiatorių. Pagrindas neturi aiškaus išgaubimo.

 

Radiatorius komplektuojamas su dvejais skirtingo dydžio „Silent Wings 4“ ventiliatoriais. Priekyje stovi 120 mm skermens ventiliatorius, įsisukantis iki 2000 RPM. Centre (tarp radiatoriaus bokštų) turime 135 mm skersmens aušinimo įrenginį, kuris gali pasiekti 1700 RPM. Šis ventiliatorius ištraukiamas kartu su plastmasiniu rėmeliu. Quiet režimu ventiliatorių sūkiai sumažėja atitinkamai iki 1500 RPM (120 mm) ir 1300 RPM (135 mm).

8 Komentarai

  1. Povilas parašė:

    Bet ar vesiausias? Kaip lyginant su Deepcool ak620?

  2. BC00 parašė:

    RAW performance ne pats geriausias, bet ir nereikia kitko tikėtis, kai tiek mažai triukšmo.

    Kaip tik sekantį ir testuosime AK620. Tiksliau pertestuosime 🙂

  3. Hellas parašė:

    O neplanuojat apžvelgti Thermalright Peerless Assassin 120? Kiek teko skaityti, tai labai jau giria, bet galbūt tik del to, kad jo kaina yra sąlyginai maža todėl gaunasi geras price/performance ratio

  4. Raijmiss parašė:

    Labai ilgai rinkausi ir išsirinkau Scythe Fuma 3. Pigus ir tylus cooleris

  5. elrurudy parašė:

    Vis dar nesuprantu kam tas oras šiais laikais su savo dydžiais reikalingas, kai pigiausia vandens uždara sistema kad ir mažiausia yra efektyvesnė

    • nemesis parašė:

      Matai pas skirtingus žmones skirtingi prioritetai. Jei jums efektyvumas svarbiausia, o dar gal oras jau net nebeišveža – skysčio pasirinkimas logiškas.

      Mano asmenine nuomone, kol gali efektyviai išsisukti su oru, sukis su juo.
      Skysčio aušinimo sistemų trūkumai, kodėl aš jo negaliu rekomenduoti po defaultu iškart:
      1. Daugiau komponentų kurie gali sugesti (ne tik fan, bet ir pompa pvz.)
      2. Išsiliejimo rizika (oro atveju niekas neišsilies).
      3. Kai kurių modelių skysčio pompos skleidžia specifinį triukšmą, kai pačių fan dar net nesigirdi.
      4. Sistemą reikalauja daugiau priežiūros – skystis viduje per ilgesnį laiką nugaruoja ir jį dažnu atveju reiks papildyti. Aišku jei perki dviems metams, naują gal ir neaktualu, bet orą gali kad ir 10 metų naudoti ir max ką gali reikėti daryti tai pakeisti fan, ir galbūt tvirtinimus dasipirkti naujam socketui…
      5. Starter pack kaina. Kiek kainuoja pigiausias orinis aušintuvas, ir kiek pats pigiausias skysčio? Kaina skirsis dešimtimis kartų.

      Nesakau kad pas orą tik pliusai, pas jį irgi minusų yra, o tada įsivertinęs pagal pliusus minusus tu kažką pasirenki, bet tikrai ne būtinai skystį…

    • kernelis parašė:

      Pavyzdziui as niekad neperku CPU, kurio realios sanaudos daugiau nei ~100W, nes man papildomi 100W uz 15% daugiau nasumo skamba kaip visiskas absurdas. Atitinkamai naudoju mid-range orini ausintuva, nes tai salygiskai pigus ir patikimas ausinimo metodas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.