„be quiet! Dark Rock Pro 5“ – kol kas tyliausias ir pigiausias
Išvados
Pabandykime sudėlioti visus taškus ant „i“ palyginant „be quiet! Dark Rock Pro 5“ (DRP5) su dar dviem dual-tower aušintuvais. Nepaisant to, kad DRP5 naudoja du intensyvesniais sūkiais dirbančius ventiliatorius, jis yra tylesnis už vos vieną ventiliatorių turintį „Noctua NH-D15S (chromax.black)“. Skirtumas tėra iki 0,5 dBA, tačiau pakankamai įspūdinga, kaip du „Silent Wings 4“ ventiliatoriai atstovi prieš vieną NF-A15 PWM. Pagal gryną efektyvumą „Corsair A115“ yra lyderis, tačiau daugeliui bus sunku susitaikyti su daugiau nei dvigubai didesniu triukšmo lygiu vardan 1,5 °C.
Atliktas testavimas parodė, kad kaip ir „Corsair A115“, naujasis „be quiet! Dark Rock Pro 5“ neturi efektyvumo bėdų ant AM5 lizdo. Nors techniškai radiatorius turi daug bendro su „Dark Rock Pro 4“, kurio rezultatai aušinant „Ryzen“ procesorius nebuvo itin geri, turime padarytą akivaizdų žingsnį į priekį. Rezultatai galėtų būti ir dar geresni, deja, DRP5 (kaip ir A115) neturi offset AM5 tvirtinimų.
Ir taip netriukšmingą „Dark Rock Pro 5“ galima paversti beveik virtualiai negirdimu, prarandant labai mažą dalį efektyvumo. Du režimai (Performance ir Quiet) yra naujovė, kuriai truputį trūksta išbaigtumo – slankiklis galėtų būti įrengtas prieinamesnėje vietoje, nors turint galvoje, kad režimai nebus dažnai kaitaliojami – dangtelio nuėmimas nesudaro didelės problemos. Vis tik didžiausia „Dark Rock Pro 5“ stiprybė – kaina. Aušintuvą Lietuvoje galima įsigyti už 85-90 eurų. Apie 25 eurais mažesnė kaina už konkurentus pastato „Dark Rock Pro 5“ į tikrai gerą poziciją.
Bet ar vesiausias? Kaip lyginant su Deepcool ak620?
RAW performance ne pats geriausias, bet ir nereikia kitko tikėtis, kai tiek mažai triukšmo.
Kaip tik sekantį ir testuosime AK620. Tiksliau pertestuosime 🙂
O neplanuojat apžvelgti Thermalright Peerless Assassin 120? Kiek teko skaityti, tai labai jau giria, bet galbūt tik del to, kad jo kaina yra sąlyginai maža todėl gaunasi geras price/performance ratio
Phantom Spirit 120 lyg buvau užsisakęs iš amazon taip pasibandymui 🙂
Labai ilgai rinkausi ir išsirinkau Scythe Fuma 3. Pigus ir tylus cooleris
Vis dar nesuprantu kam tas oras šiais laikais su savo dydžiais reikalingas, kai pigiausia vandens uždara sistema kad ir mažiausia yra efektyvesnė
Matai pas skirtingus žmones skirtingi prioritetai. Jei jums efektyvumas svarbiausia, o dar gal oras jau net nebeišveža – skysčio pasirinkimas logiškas.
Mano asmenine nuomone, kol gali efektyviai išsisukti su oru, sukis su juo.
Skysčio aušinimo sistemų trūkumai, kodėl aš jo negaliu rekomenduoti po defaultu iškart:
1. Daugiau komponentų kurie gali sugesti (ne tik fan, bet ir pompa pvz.)
2. Išsiliejimo rizika (oro atveju niekas neišsilies).
3. Kai kurių modelių skysčio pompos skleidžia specifinį triukšmą, kai pačių fan dar net nesigirdi.
4. Sistemą reikalauja daugiau priežiūros – skystis viduje per ilgesnį laiką nugaruoja ir jį dažnu atveju reiks papildyti. Aišku jei perki dviems metams, naują gal ir neaktualu, bet orą gali kad ir 10 metų naudoti ir max ką gali reikėti daryti tai pakeisti fan, ir galbūt tvirtinimus dasipirkti naujam socketui…
5. Starter pack kaina. Kiek kainuoja pigiausias orinis aušintuvas, ir kiek pats pigiausias skysčio? Kaina skirsis dešimtimis kartų.
Nesakau kad pas orą tik pliusai, pas jį irgi minusų yra, o tada įsivertinęs pagal pliusus minusus tu kažką pasirenki, bet tikrai ne būtinai skystį…
Pavyzdziui as niekad neperku CPU, kurio realios sanaudos daugiau nei ~100W, nes man papildomi 100W uz 15% daugiau nasumo skamba kaip visiskas absurdas. Atitinkamai naudoju mid-range orini ausintuva, nes tai salygiskai pigus ir patikimas ausinimo metodas.