Brangesnė RX 7900 XTX prieš pigesnę RX 7900 XTX: „Gigabyte AORUS Elite“ prieš „Sapphire Pulse“
Žvilgsnis iš arčiau į AORUS Elite
Papildomas dėmesys pakuotės nugarinėje dalyje skirta savo vaizdo plokštės aušinimo sistemai, RGB ir apsauginei VGA plokštelei. Komplektacijoje randame firminį AORUS lipduką ir dviejų dalių vaizdo plokštės laikymo sistemą, kuris sumažins išsilenkimą ir stresą PCIe x16 lizde.
335 cm ilgio dangčiui parinktas juodos ir pilkos spalvų derinys. Keliose vietose kraštinės yra nukirstos – spėtume ne tiek dėl dizaino ypatumų, kiek dėl palengvinimo sučiupti labai sunkią vaizdo plokštę. Iš aliuminio pagaminta nugarinė plokštelė perima spalvinę viršutinio gaubto gamą. Galinėje dalyje matoma speciali išpjova, kuri leidžia pasišalinti daliai įkaitusio oro pro viršų. Be AORUS paukščio nugarinėje plokštelėje integruota RGB zona su AORUS pavadinimu. Nors dangtis pagamintas iš plastiko, tačiau surinkimo kokybė yra adekvati – nebaisu, jog jis atsiskirs nuo radiatoriaus.
Iš šonų plastmasinis gaubtas dengia apie pusę radiatoriaus aukščio. Gamyklinės XT(X) vaizdo plokštės proporciškai yra labiau atviros, todėl AORUS modelyje atvirų zonų galėtų būti ir daugiau. Į pagrindinį korpuso šoną atsuktoje pusėje AORUS pavadinimas be abejonių palaikys RGB, o neapšviestas „Radeon“ užrašas liks antrame plane.
Galinė vaizdo plokštės dalis yra visiškai uždaryta. Pro čia nei pabėgs karštas oras, nei pateks šaltesnis. Priekye vaizdas identiškas, todėl perforuotas I/O netenka prasmės. Kaip ir daugelyje modifikuotų XTX vaizdo plokščių USB-C lizdas buvo pakeistas į antrąjį HDMI 2.1. Gale matomos trys ertmės skirtos skirtos prilaikomojo kronšteino pritvirtinimui.
Virš kiekvieno maitinimo lizdo įrengtas LED indikatorius. Neprijungus kabelio vartotojas įspėjamas balta šviesele. Arčiau priekio matome mažytį slankiklį, kuris leidžia pasirinkti tarp OC BIOS ir Silent BIOS.
AORUS Elite yra gavusi WindForce aušinimo sistemą. Nuo radiatoriaus karštį nupučia trys 100 mm skersmens ventiliatoriai. Centrinis sukasi priešinga kryptimi nei kraštiniai ventiliatoriai. Šią savybę „Gigabyte“ naudoja nuo 2018 metų, tačiau spėta įrodyti, kad didelės naudos toks dizainas nesuteikia.
Įdomūs garso rezultatai. Kaip bebūtų keista, mažiausiai apsukų turintis, Aorus Silent skamba įkyriausiai, toks jausmas, kad rezonuoja dėžė. Tuo tarpu daugiausiai apsukų turintis Saphire Pulse, kaip ir ok.
Man įkyriausiai skamba Pulse, kai pradeda blaškytis tarp 1750 ir 1850 RPM. Tas kintantis aukšto tono garsas realybėje tikrai erzina. Bet šiaip faktas, kad didesnio diametro fanai nebūtinai skleis mažiau triukšmo prie tų pačių RPM už mažesnio diametro. Gerų pavyzdžių ir korpusuose esu pastebėjęs.
Įdomų dalyką atradau su Catalyst 23.3.2 ir HWiNFO. Su šitais Catalyst pradingsta dalis monitoringo, įskaitant memory junction ir TGP. Galima sekti tik įprastą temperatūrą su hot spot.
PUSIAU OFF TOPIC: Papirkau Nitro 6950 XT už 752e.
Čia yra už 700: https://www.sinerta.lt/c/p/vaizdo-plokste-ati-radeo—gb–gddr6–100-438416–400342
Kas laukė pigesnių kainų, (kaip aš) gal jau metas 😉
beje, Nitro iš Skytech, dabar 803 prašo.
Lietuvoj radau šitą AORUS už ~1250, kai Pulse mūsų shopuose gerų 50 € pigesnė. Antkainis nebaisus, ypač įvertinus, kad turi teisę prasitęsti garantiją papildomiems metams. Ir tai turbūt didžiausias AORUS turimas pliusas.