Brangesnė RX 7900 XTX prieš pigesnę RX 7900 XTX: „Gigabyte AORUS Elite“ prieš „Sapphire Pulse“

Išvados

Nors „Gigabyte“ prie pavadinimo neprikabino „OC“, tačiau šis AORUS „Elite“ modelis yra vienas stipriausiai gamykliškai paspartintų variantų – ant vieno laiptelio su „Sapphire Nitro+“. Tai sufleruoja, kad tokia premium klasės vaizdo plokštė neturėtų sulaukti priekaištų, tačiau atlikus palyginimą su kone pigiausiu rinkoje patobulintu „Pulse“ modeliu susidaro dvejopas įspūdis. Pasidaro ne visai aišku, ar „Pulse“ gavosi tokia gera, ar su „Elite“ kažkas nepavyko. Taip verčia galvoti nustatytas faktas, kad  garsiau triukšmaudama „Elite“ negeba reikšmingai atsiplėšti pagal darbines temperatūras.

Iš Zero RPM pabudę ventiliatoriai startuoja kartu su RGB įsijungimu

Reikia pažymėti, kad AORUS „Elite“ turi garų kamerą (angl. vapor chamber), keturis papildomus šilumos vamzdelius, didesnio skersmens ventiliatorius ir dar gabaritus. Čia pat turime paaiškinimą. Testuodami nustatėme, kad „Gigabyte“ ne tik padidino boost dažnį, bet ir TBP/TDP reitingą, kurio oficialiai neskelbia. Pasak „Sapphire“,  padidintą TBP/TDP turi ir „Pulse“ (+15 W), taciau „Elite“ modelio galios limitas pakeltas iki kur kas didesnių aukštumų, todėl gerokai pažangesnė aušinimo sistema pagal efektyvumą atrodo panašiai kaip „Pulse“ aušintuvas, neįgydamas labai reikšmingos persvaros matuojant svarbiausių mazgų (hot spot, memory junction) temperatūras. „Elite“ aušintuvo potencialas aiškiau atsiskleidžia naudojant tą patį Silent BIOS. Tada „Elite“ ir „Pulse“ rodo labai panašų triukšmą ir kaista kone identiškai, tačiau „Elite“ ima ~40-50 W daugiau, o tuo pačiu reikia išsklaidyti ir panašiai tiek daugiau karščio. Ar su didesniu karščiu garų kamera, papildomi vamzdeliai ir didesnio skersmens ventiliatoriai susidoroja atitinkamai, – sunku pasakyti. Kiekvienam gali atrodyti savaip.

Su kuo visi turbūt sutiks, tai didelė papildomos spartos kaina. ~200 MHz realybėje didesnis boost dažnis 4K raiškoje duoda ~3 fps. Tokį spartos prieaugį galima turėti ir su Silent BIOS, kurį naudojant triukšmo lygis ir temperatūros labai panašios į „Pulse“, tačiau mums reikia spręsti potencialią gabaritų problemą ir ieškoti daugiau šlamančių. Visai neseniai „Elite“ Europoje kainavo 1600 €, tačiau paskutiniu metu kaina normalizavosi ir dabar prasideda nuo 1250 €. Sunku brėžti objektyvias išvadas, kai „Elite“ neįmanoma rasti vietiniame lietuviškame turguje, tačiau ventiliatorių triukšmo lygis, kuomet jie yra didesni už konkurento, šiek tiek nuvylė. Ne vieną įrankį kovai su papildomais 40-50 W turinčiai „Elite“ būti triukšmingesnei už „Pulse“ „Gigabyte“ neturėtų leisti nė su vienu BIOS’u.

5 Komentarai

  1. Maariux parašė:

    Įdomūs garso rezultatai. Kaip bebūtų keista, mažiausiai apsukų turintis, Aorus Silent skamba įkyriausiai, toks jausmas, kad rezonuoja dėžė. Tuo tarpu daugiausiai apsukų turintis Saphire Pulse, kaip ir ok.

    • BC00 parašė:

      Man įkyriausiai skamba Pulse, kai pradeda blaškytis tarp 1750 ir 1850 RPM. Tas kintantis aukšto tono garsas realybėje tikrai erzina. Bet šiaip faktas, kad didesnio diametro fanai nebūtinai skleis mažiau triukšmo prie tų pačių RPM už mažesnio diametro. Gerų pavyzdžių ir korpusuose esu pastebėjęs.

      Įdomų dalyką atradau su Catalyst 23.3.2 ir HWiNFO. Su šitais Catalyst pradingsta dalis monitoringo, įskaitant memory junction ir TGP. Galima sekti tik įprastą temperatūrą su hot spot.

  2. I_ADV_I parašė:

    PUSIAU OFF TOPIC: Papirkau Nitro 6950 XT už 752e.

    Čia yra už 700: https://www.sinerta.lt/c/p/vaizdo-plokste-ati-radeo—gb–gddr6–100-438416–400342

    Kas laukė pigesnių kainų, (kaip aš) gal jau metas 😉

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.