„Fractal Design Lumen S24 RGB“: netikėtai ryškus liumenas
Testavimo rezultatai
Šįkart testavimas apsiribos vien AM4 platforma. 240 mm radiatorių turintis „Lumen“ rodo identišką efektyvumą (delta po 52,6 °C) „NZXT Kraken X63“ modeliui, kuris naudoja 280 mm radiatorių ir yra daugiau nei 2 dBA triukšmingesnis. Nepaisant to, kad „Lumen“ naudoja mažesnį radiatorių, o pompa integruota ne į CPU bloką, jis sugeba ~2,5 °C būti efektyvesniu už „Celsius+ S28 Prisma“. Tiesa, „Celsius+“ sistema dėka didesnių ir lėčiau dirbančių ventiliatorių yra geru 1 dBA tylesnė. Maža to, efektyvumu beveik prilygstama dar vienai 280 mm sistemai, „be quiet! Pure Loop“. Skirtumas tarp šių dviejų sistemų artimas natūraliai paklaidai ir sudaro vos 0,5 °C. Tiesa, 140 mm „Pure Wings 2“ ventiliatoriai yra 0,5 – 1 dBA tylesni.
Norint, kad „Lumen S24 RGB“ tilptų į 42 dBA triukšmo lygį, ventiliatorių sūkius reikėjo sumažinti iki 1400 RPM. Verta pažymėti, kad „Fractal Design“ nurodo maksimalius 2000 RPM, tačiau realybėje „Aspect“ ventiliatoriai neviršijo 1850 RPM. Praradęs 3,5 °C efektyvumą „Lumen S24 RGB“ į priekį praleidžia ir „Kraken X63“, ir 280 mm „Pure Loop“, nors prie maksimalių įmanomų sūkių „Lumen“ buvo itin konkurencingas. Dabar atsilikimas siekia 2-3 °C, tačiau vis dar išlaikomas ~2 °C pranašumas prieš „Celsius+ S28 Prisma“.
Man toks pompos montavimas nepatinka, spėju testuojant su Intel rezultatai būtų pastebimai prastesni. NZXT M22 taip prastai atrodė, kad tokio tipo aušintuvo tikrai nenorėčiau nors čia ir nebus taip prastai, kaip yra su M22, dėl didesnio radiatoriaus.
Kažkada esu bandęs M22 ant 2700X, tai sugebėjo įvirinti 97 C. Klaikus rezas prisiminus, kad Dark Rock Slim susitvarkė. Taigi ant AMD platformos tarp M22 ir šito Lumen nepamatuojamas skirtumas. Intel platforma gal sugrįš su Adler Lake, nebuvo kad specialiai ant Intel netestavau 😀
http://www.technews.lt/portal/reviews/be-quiet-dark-rock-slim-bandant-iveikti-nuozmu-konkurenta/6/