„Fractal Design Meshify 2 XL“ prieš „Compact“ arba Galijotas prieš Dovydą
Vidaus panašumai ir skirtumai
Skirtumų (funkcionalumo klausimu) šių korpusų viduje yra kur kas daugiau. Dėl didesnio pločio XL talpina 185 mm aukščio CPU aušintuvus, kai „Compact“ limitas 169 mm. To visiškai pakanka, kadangi labai retas orinis aušintuvas viršija 170 mm. Telpančių vaizdo plokščių gabaritai skiriasi dar labiau (524 mm prieš 341 mm). XL atveju matmenys gali sumažėti iki 359 mm jeigu bus sumontuoti papildomi HDD dėklai, bet abiem atvejais korpusuose telpa ilgiausios vaizdo plokštės.
Dar didesni skirtumai kalbant apie telpančius radiatorius. „Compact“ priekyje gali atsidurti 360 mm radiatorius, tačiau tai sumažins telpančios vaizdo plokštės ilgį. Viršuje techniškai turėtų tilpti 280 mm radiatorius (galima sumontuoti 2x 140 mm ventiliatorius), tačiau rekomenduojama apsistoti ties 240 mm radiatoriumi dėl galimo mechaninio konflikto su DRAM moduliais ar pagrindine plokšte. XL atveju priekyje ir viršuje telpa net 480 mm radiatorius be jokių „kabliukų“. Išėmus HDD narvus dar ir dugne atsiranda vietos 280 mm radiatoriui, kuo „Compact“ modelis nepasižymi. Abiejuose modeliuose viršutinis kronšteinas, prie kurio tvirtinamas radiatorius, yra nuimamas suteikiant patogumo.
Dar vienas esminis skirtumas, jog XL korpuso lubose yra „Nexus+ 2“ ventiliatorių centras, kuris leidžia prijungti 6x 3-pin naudojančius ventiliatorius ir 3x 4-pin įrenginius. Čio centro maksimali galia yra 30 W. XL taip pat turi PSU kabelius prilaikančią plastikinę juostą, kuri kartu uždengia maitinimo šaltinį su dviem HDD narvais. Gamykliškai kabelių permetimo angos XL korpuse pritaikytos ATX pagrindinei plokštei, tačiau išėmus dangtelius ir perdėjus gumas korpusas tampa pritaikytas platesnėms E-ATX motininėms. „Compact“ tokios savybės neturi ir draugauja su maksimalaus ATX formato sisteminėmis plokštėmis.
„Compact“ komplektuojamas su dviem dedikuotais dėklais 2,5″ SSD kaupikliams ir dviem 2,5″/3,5″ kombinuotais dėklais, kurie atsiduria atskirame HDD narve už PSU. Papildomai galima įsigyti du SSD dėklus, kurie butų montuojami ant PSU gaubto. XL galimybės nesulyginamai platesnės: 2x dėklai 2,5″ įrenginiams, 6x 2,5″/3,5″ kombinuoti dėklai ir dar du multifunkciniai kronšteinai, kurie talpina arba 2,5″ arba 3,5″ įrenginius. „Compact“ tokio kronšteino, kurio pirminė funkcija yra rezervuaro tvirtinimas, neturi. XL korpuse už PSU stovi du HDD narvai, turintys po 2 dėklus. Kitus 2, esančius komplektacijoje, reikia montuoti ant tam skirtos sienelės tarp vaizdo plokštės ir priekinių ventiliatorių. „Fractal Design“ šią funkciją vadina storage režimu. Maksimaliai į XL galima sutalpinti 18 vnt. kietųjų diskų.
Geri keisai, bet man dabar kažkaip išvaizda nesižiūri. Tas priekis kažkaip savam stiliuj, kuris kažkaip perdaug reikalauja dėmesio ir per mažai deliverina. Anyway, ką norėjau pasakyt: būtų zjb paskaityt FD Era apžvalgą. Kaži įmanoma?
Era nelabai. Ruošiamės naujam ATX FD korpusui, kuris išeis rugpjūtį 🙂
Ūū, įdomu, lauksiu 🙂
o gal galite info, kur daugiau paskaityti apie tai? Ruošiausi pirkti Fractal Design Meshify Compact, ar palaukti?
Info kol kas viešai neprieinama. Ką galiu trumpai papasakot, kad naujo case dydis bus labiau panašus į Meshify 2 (didesnis už Compact), taip pat bus naudojami 180 mm fanai, bus 420 mm radiatorių palaikymas, fan valdiklis… Jei apie Compact galvojama dėl mažesnių gabaritų, tai nėra ko laukti 🙂
dėkui 😉