„Gigabyte G34WQC“ – patrauklus 34″ ultrawide monitorius žaidėjams ir ne tik
Gamyklinių spalvų tikslumas
Monitoriui gamykliškai parinktas Standard profilis (ryškumas 65, kontrastas 50, aštrumas 5, gamma 3, color temperature – normal). Ryškumas nustatytas sveiko proto ribose – akys nėra deginamos, ko nepasakysi apie FPS režimą, kada ryškumas užkeltas iki pat 100. Standard yra wide gamut režimas, aprėpiantis maksimalią monitoriaus palaikomų spalvų paletę. Pirmas įspūdis toks, kad spalvos galimai yra kiek per šaltos, tačiau reikia patikrinti su kolorimetru.
Atlikti matavimai su „Spyder 4 Pro“ parodė, kad G34WQC aprėpia 100 % sRGB spalvų paletės ir 85 % Adobe RGB. Gamintojas nurodęs 120 % prie sRGB, tačiau labai realu, kad mūsų kolorimetras paprasčiausiai nerodo pliuso virš 100 %. Tuo tarpu išplėstinės Adobe RGB paletės aprėptis idealiai sutapo su gamintojo parodymais (85 %). NTSC aprėptis siekė 82 %, tačiau šios paletės aprėpties „Gigabyte“ nenurodo.
Su Gamma 3 parinktimi reali gamma reikšmė yra 1,9. Lyginant su siekiamybe (2,2) toks rezultatas apsprendžia, jog juodos perėjimas į baltą ir atvirkščiai nėra tobulas. Į žemesnę pusę linkusi gamma reikšmė parodo, kad vaizdas yra linkęs į šviesumą, todėl automatiškai bus prarastas detalumas atvaizduojant šešėlius. Parinkus Gamma 4 parinktį, gamma pakilo iki 2,1 – daug priimtinesnis rezultatas.
Gamma 3 Gamma 4
Spėjimas dėl per šaltų spalvų buvo teisingas, nes balto taško reikšmė siekia ~6650 kelvinų. Aiškiai persotinta žalios spalvos. Išmatuotas ryškumas siekia ~190 cd/m². Esame turėję pavyzdžių, kada gamykliškai ryškumas siekė net 300 cd/m², bet ir 190 cd/m² ryškumas ne vieną gali varginti, kai rekomenduojama žymą 120 cd/m². Išmatuoto statinis kontrasto santykis 970:1, o juodos spalvos gylis 0,2 cd/m². Palyginimui, iš dėžės ištrauktas „Philips Brilliance BDM32270QP“ turėjo 1300:1 kontrastą, todėl G34WQC pats stipriausias šioje kategorijoje tikrai nėra.
Pabandėme ir kelis kitus vaizdo profilius. FPS profilis pasižymi 100 % nustatytu ryškumu, kas priveda prie labai žemo (160:1) kontrasto santykio ir dar šaltesnių spalvų. Visiškai nerekomenduojamas režimas.
sRGB režimu palikta prieiga tik prie RGB kanalų. Iki 155 cd/m² sumažėjęs ryškumas leidžia statinio kontrasto santykį padidinti iki 1100:1. Balto taško reikšmė taip pat arčiau siekiamybės (arba atitinka ją), tačiau sRGB režimu vaizdui ima trūkti gyvumo. Wide gamut tipo Standard profilis atrodo pastebimai geriau nepaisant mažesnio kontrasto ir kiek šaltesnių spalvų.
Paliekant tą patį Standard profilį ryškumą galima sumažinti iki mažiau nei 50 kandelų į kvadratinį metrą. To turėtų pakakti komfortabiliam naudojimuisi tamsioje aplinkoje be intensyvaus apšvietimo. Maksimalus monitoriaus ryškumas siekia beveik 300 cd/m². Tai truputį mažoka lyginant su gamintojo oficialiai nurodytais 350 cd/m² SDR režime. Visame ryškumo diapazone kontroliavimas vyksta tiesioginiu DC metodu, be PWM.
Naujausi komentarai