„Logitech Pro X Superlight“: ieškantiems labai lengvos pelės žaidimams
Naudojimas, įspūdžiai ir išvados
„Logitech Pro X Superlight“ dizainas yra gan aptakus, gamintojas nepanaudojo jokių įmantrių formų, ir viską padarė kiek įmanoma paprasčiau. Gal tai ir gerai, nes ne visi nori kosminės pelės. Pelės vaizdą pagyvina nebent raudona spalva, taip pat galima rinktis rožinės, baltos ar juodos spalvos dažymą. Mėgstantys RGB nusivils, nes „Logitech Pro X Superlight“ to irgi nesiūlo. Nesunku suprasti dėl ko taip pasielgta – tiesiog buvo stengiamasi nedėti jokio papildomo svorio, kad pelė svertų keliais gramais mažiau. Paėmus pelytę į ranką tikrai pajauti, kad ji lengvutė, bet tuo pačiu dėl savo lengvumo gali atrodyti kiek pigokai. Plastmasės kokybę vertinti yra labai sunku, bet man atrodo, kad ji kažkur per viduriuką, tiesiog dėl pačios pelės lengvumo gal atrodo pigesnė. Gal tokį įspūdį sukelia ir tai, kad šonuose nėra jokios sukibimą didinančios medžiagos ar tekstūros. Dėl to suprakaitavus pirštams jie gali imti slidinėti. Užsiminus apie slidinėjimą galiu pasakyti, kad pelė paviršiumi slysta tiesiog puikiai. Pasipriešinimas yra tikrai mažas ir pelę valdyti yra labai lengva. Turint omenyje, kad pelė sveria tik 63 gramus ir gerai slysta per paviršią ją valdyti galima labai greitai.
Kalbant apie patį pelės dydį, tai ji pritaikyta mažesnėms rankoms. Nors pelė nėra ypač maža, bet mano rankoms ji jau kiek per smulki. Patogiausia laikymo pozicija buvo delno, jeigu taip galima pasakyti. Jei pelės ilgis yra geras, tai aukščio ir pločio man tikrai trūksta. Tad ieškantys ypač lengvos pelės ir išsirinkę „Logitech Pro X Superlight“ žinokite, kad ji gali būti kiek mažoka. Tai padaryta norint taupyti svorį, nes pelei esant mažesnei, reikia ir mažiau medžiagų. Žinoma, tai dar yra pripratimo reikalas, ir gal kitiems mažesnė pelė gerai lips prie rankos.
Noriu užsiminti ir apie pelės mygtukus. Mano skoniui pagrindiniai mygtukai veikia kiek per garsiai, bet ratuko sukimasis ir paspaudimas yra tikrai tylūs. Pats šių mygtukų veikimas nėra išskirtinis, jie veikia ir tiek. Du šone esantys mygtukai yra gan sunkiai apčiuopiami, nes yra labai mažai iškilę virš korpuso. Tad juos ne visada pataikai nuspausti, bet jų vieta yra patogi nykščiui. Dar vienas dalykas – „Logitech“ nesivargino pridėti dedikuoto DPI mygtuko. Aš mielai turėčiau keliais gramais sunkesnę pelę, bet su DPI mygtuku, ir tai manau yra per drastiška priemonė svorio metimui. Dar vienas keistas „Logitech“ sprendimas yra micro USB jungties naudojimas. Nepaisant to, kad pelė yra išleista prieš porą metų, kiti gamintojai prie USB-C jau perėjo senokai, ir tai yra privaloma 120 eurų kainuojančiai pelei. Dar negaliu nepaminėti pelės jutiklio. Jis gali palaikyti iki 25600 DPI, žinoma, tokio naudoti yra neįmanoma, bet maksimalus DPI yra didelis. Kaip įprasta, pelės atnaujinimo dažnis yra 1000 Hz.
„Logitech Pro X Superlight“ konfigūruoti galima per „G-Hub“ programinę įrangą. Norint keisti DPI būtinai teks diegti šią programą. Su ja taip pat galima pelės mygtukams priskirti įvairias funkcijas ar sukurti macro sekas. Programine įranga yra tikrai paprasta naudotis, tai, mano nuomone, tikrai yra pliusas.
Gamintojas deklaruoja, kad „Logitech Pro X Superlight“ baterijos užteks 72 valandoms, kai pelė yra judinama. Turint omenyje, kaip visur kur tik galima mažinamas pelės svoris, kažko labai įspūdingo su baterija ir negali tikėtis. Nepaisant to, 72 valandos tikrai nėra blogai.
Išvados
Viską suvedant į kelis sakinius galiu pasakyti, kad „Logitech Pro X Superlight“ yra skirta ieškantiems labai lengvos ir gerai slystančios belaidės pelės žaidimams su geru jutikliu ir 1000 Hz atnaujinimo dažniu. Tokios pelės pirkėjas taip pat privalės užmerkti akis į kompromisus, kuriuos padarė „Logitech“. Negauname net DPI perjungimo mygtuko, o šonuose nėra jokios gumos ar tekstūros, kuri pagerintų sukibimą, taip pat neįspūdinga ir pati pelės forma. Tad dėl to, mano nuomone, nukenčia ergonomika. Nepaisant esamų minusų, „Logitech Pro X Superlight“ gali puikiai tarnauti žaidėjui, kuriam reikia lengvos galinčios greitai judėti pelės, nes būtent šį darbą „Pro X Superlight“ atlieka puikiai.
Šiuo metu „Logitech Pro X Superlight“ Lietuvoje galima rasti už maždaug 120 eurų.
Kas ten per senovinė jungtis priekyje? 🙂
Kai pamačiau micro USB man irgi buvo lengvas šokas ir apie tai kritiškai parašiau. Nesuprantama kaip į tokio lygio produktą įdedama sena jungtis, nepaisant to, kad pelė ir prieš porą metų išleista.
Logitech yra mėgėjai taupyti. Kaip ir su pigiais omnicron mygtukais ant savo pelių topiniu, kurios pradeda double clickinti (g900). Realiai keistas gamintojas, nes kartu ir labai geras peles gamina ir kartu šiukšlių krūva.
Kiek aš girdėjęs, tai double click dažna brangių pelių problema su Omronais. Buvo ir man pasitaikę, kad double clickino ASUS pelė, bet tik po apžvalgos išlindo. Tik tiek, kad komplektacijoje buvo keičiami switchai, tai įmečiau tą atsarginį ir valio, iki dabar dar veikia.
Gerai, jei keičiami lengvai, arba jei turimi įgūdžiai lituoti. Mano atveju- ardžiau jungiklį, traukiau spyruoklę iš sugedusios MX1000 (ten vienodų jungiklių gal 8), dėjau į M570 Trackball. Juvelyrinis ‘žaidimas’, kol tinkamai įspraudi. Bet ir tai, atlaikė gal metus ir ta pati bėda sugrįžo, reikia tvarkyti vėl.
Ten ASUS Gladius II buvo, su keičiamais jungikliais. Įkiši ir viskas. Daugiau gamintojų taip galėtų daryti, bet nelabai jie suinteresuoti, kad žmonės lengvai galėtų jungiklius pasikeisti.
Dabar dar prisiminiau, kad Patriot viena pelė turėjo double click, irgi tik po apžvalgos išlindo. Kito gamintojo pelė buvo atkeliavus kur iš karto switchas neveikė, tai atsiuntė naują apžvalgai. Tai su tais jungikliais tikrai yra bėdos. Kai tik pirmą kartą susidūriau, galvoju kokia nesąmonė, turėjau visokių pigių pelių ir nei karto tokios bėdos nebuvo.
Reikia pažiūrėt kas į MX518 anais laikais buvo dedama, – 20 metų laiko jau, tik greit Logio logo nebesimatys 🙂
Maniškė tokia jau senokai sugedus. Nieko keisto- buvo naudojama taip, kad laidą užkabinus dažnai krisdavo, ir vis tiek ilgai laikė 🙂
Jau virs dvieju metu naudoju sia pele. Mygtukai veikia puikiai kolkas jokio doubleclick, nors su logitechu ir ju omronais jau esu turejes reikalu. Padukai kad ir neblogi buvo, bet susitryne ir teko keisti jau keleta kartu. Dpi keitimui turiu ju paciu programele Onboard Memory Manager. Baterija laiko ispudingai, net ir daznai naudojant kraunu ne dazniau kaip karta savaiteje. Tas microusb visiskai netrukdo kai tik tiek krauti tereikia. Kiek esu skaites naudojo butent microusb, o ne C del svorio ir del stabilumo, bet kiek ten tos tiesios nesigilinau. pele dirba kaip bite, niekados netuirejau jokiu problemu. Vienintelis minusas, tai siektiek pagelto peles sonai nuo pirstu ir nebeissivalo. Niekados neesu baltos peles pirkes, tai gal visos tokios pat.