Net pavadinimo neturinčių lazerinių pjovimo ir graviravimo staklių apžvalga

Alternatyvos

Šiuo metu populiariausias CO2 lazeris yra to paties paslaptingo gamintojo produktas, bent jau turintis aiškiai įvardintą modelio pavadinimą „K40“. Jo populiarumą nulėmė vienintelis faktorius – vos 400 eurų siekianti kainą, kuri yra kelis kartus mažesnė už kitų CO2 lazerį turinčių modelių. Be abejo, tai pačios paprasčiausios staklės, turinčios krūvą trūkumų. Neskaitant mažiausios 40W galios lazerio ir A4 lapui prilygstančio darbinio ploto, jos neturi reguliuojamo aukščio stalo ir pjūvio aušinimo sistemos, staklių valdiklis nėra DSP tipo, todėl su jomis dirbti yra kur kas sunkiau.

Iš gamyklos išėjusios K40 serijos staklės yra labai toli nuo idealumo. Jų pirkėjai tai puikiai supranta, tačiau visas problemas tikisi išspręsti modifikuodami stakles. Ir tai tikrai veikia – pjūvio aušinimo sistema laikoma privalomu patobulinimu, dažnai įdedamas DSP tipo valdiklis ir galingesnė lempa, kuriai reikalingas galingesnis maitinimo blokas, o patys nagingiausi drąsuoliai išplečia staklių darbinį plotą. Internete egzistuoja bendruomenės, kuriose detaliai aprašomas visas modifikavimo procesas, dalijamasi detalių, spausdinamų 3D spausdintuvu modeliai.

Kad ir kaip gražiai skamba idėja kelis kartus pigesnes stakles paversti rimtu darbo įrankiu, aš nesu jos šalininkas. Modifikacijoms atlikti teks pirkti daug papildomos įrangos, jos pirkimas neabejotinai pareikalaus solidžių investicijų. Viską susumavus gauname panašią sumą, kokią sumokėtumėme už šio testo herojų, kuris funkcionalumu vis tiek lenks modifikuotą K40. Be to, modifikavimo projektas pareikalautų daug laiko resursų.

Smulkieji gamintojai siūlo hibridų tarp šių staklių ir K40. Deja, jų kainos artimos mano išbandytam produktui, o galimybės mažesnės, pasireiškiančios mažesne staliuko aukščio eiga ir ne tokiu protingu valdikliu. Tokie modeliai nėra populiarūs, todėl nenusipelnė ir jūsų dėmesio.

Visos kitos alternatyvos pareikalaus ir didesnių investicijų. Storesnę piniginę turintys pirkėjai gali rinktis du kelius – pirkti civilizuotesnes panašių galimybių stakles, arba rinktis didesnius ir galingesnius modelius. Pasukus pirmuoju keliu, jūsų lauks tokie produktai kaip „Glowforge“ ar „Omtech Polaris“, kurie turi daugiau integruotų komponentų, automatinį spindulio fokusavimą, kur kas paprastesnį valdymo mechanizmą ir proceso stebėjimą viduje integruota kamera. Pasirinkus antrąjį kelią jūs susidursite su panašiu produktu, kuris turės galingesnį lazerį ir didesnį darbinį plotą.

Didesnės ir galingesnės staklės laikyčiau optimaliausiu pasirinkimu. Jeigu reikia, kad jos tilptų per standartinio pločio duris, geriausia rinktis 1000 mm x 600 mm formato stakles, turinčios 100W galios lempą. Europos sandėlyje jos kainuoja dvigubai daugiau, nei šiandien testuojamos staklės. Būtent jas laikyčiau optimaliausiu pasirinkimu, įvertinus santykį tarp galimybių ir kainos. Jeigu norite daryti „all-in“, tokiu atveju kaina, gali dar kartą dvigubėti, pasiekti 5000 € ribą, už tai gausite 1600 mm x 1000 mm turintį dičkį, turintį pusantro šimto vatų galios. Tai yra maksimumas uždaro tipo staklėms, didesnės ir galingesnės būna nebent atvirojo staklės, tačiau pirkimo ir paruošimo kaina kyla neproporcingai jų galimybėms.

Jeigu paklaustumėt lazerių entuziastų bendruominės (taip, tokios tikrai egzistuoja), kokį lazerį rinktis, Jums greičiausiai rekomenduotų „Thunder Laser“ar „Boss Laser“ produkciją. Taip, šie įrengimai yra funkcionalesni, taip pat pagaminti naudojant aukštesnės kokybės komponentus, tačiau perkant įrenginį, kainuojantį apie 10000 € turėtumėte turėti labai gerą verslo planą, kad staklės Jums atsipirktų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.