Net pavadinimo neturinčių lazerinių pjovimo ir graviravimo staklių apžvalga
Išvados
Labai sunku nusakyti tikrąją šių staklių kainą. Galima rasti labai pigių variantų, kurie kelis mėnesius keliaus tiesiai iš Kinijos, vienintelė galima atsiėmimo vieta bus tik Klaipėdos uostas, o nurodyta kaina galioja tik perkant ne mažiau nei 10 vienetų ir į ją nėra įtraukti muitai. Galima rasti ir brangesnių variantų, kurie bus pristatyti iš Europos sandėlių, šiuo atveju „viskas įskaičiuota“ galios iki pat Jūsų namų durų. Pastaruoju atveju gali tekti pakloti kiek mažiau nei 1500 eurų. Kalbant apie modelius esančius Europos sandėliuose, prašoma suma yra labai nepastovi – išpardavus turimas stakles, po savaitės importuota partija gali turėti visiškai kitokią kainą.
Vienodai atrodančios staklės turi skirtingus valdiklius, taip pat skirtingą komplektaciją – dažnai prie įrenginių nebuvo pridėtas apvalių įrenginių graviravimo priedas ar kiti komponentai. Brangiausias variantas tokį įrengimą pirkti Lietuvoje – tokiu atveju jų kaina gali ir padvigubėti, o naudotos staklės kainuoja tiek, kiek naujų pirkimas vakarų Europoje, įskaičiuojant ir pristatymo išlaidas.
Nors lazerinės staklės yra vienas prieinamiausių CNC įrenginių, galintis efektyviai pagaminti didžiąja dalimi užbaigtą galutinį produktą, tačiau tai ateina su savu minusu. Šį faktą supranta daugelis, todėl tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, lazeriu pjautų ir graviruotų produktų rinka yra perpildyta, visi joje kovoja turėdami labai mažas maržas, todėl gerai reikėtų pergalvoti, ar tai tinkamas pasirinkimas smulkiojo verslo pradžiai.
Realiai šios staklės turi tik vieną, bet labai svarbų pliusą. Jos yra pats pigiausias komercinei gamybai tinkamas įrenginys, neturintis ryškių „Red Flag’ų“, t.y. akivaizdžių minusų, kurie jas paverstų nenaudojamomis. Rimtam darbui yra tinkamos tik CO2 lazerį turinčios staklės, jose turi būti naudojamas DSP tipo valdiklis, taip pat būtina pjūvio aušinimo sistema ir reguliuojama Z ašis. Ir visa tai šios staklės turi!
Darbinės zonos plotą ir pjovimo galią negalėčiau laikyti nei šių staklių privalumu, nei trūkumu – 500 mm x 300 mm ir 50 W yra tik pradžia CO2 lazerių pasaulyje, tačiau šios galimybės yra logiškos atsižvelgiant į kainą. Vis dėl to, turint ambicingesnių projektų, ar siekiant geresnio produktyvumo, siūlyčiau padvigubinti investicijas bei žvalgytis į modelius su dvigubai galingesne lempa ir keturis kartus didesniu pjovimo plotu.
Su žema kaina ateina ir begalė trūkumų, kuriuos reikia spręsti modifikuojant įrangą arba užmerkiant akis. Niekaip nebūtų įmanoma susigyventi su korio formos pjovimo stalo nebuvimu, ar standartine „Corel Laser“ programine įranga. Taip pat erzina garsi oro pompa, rekomenduotina būtų įsigyti ir „CW5000“ serijos aušintuvą. Galiausiai, tai nėra gaminys pagamintas iš pačių brangiausių komponentų, tad jam reikės nuolatinės techninės priežiūros. Laimei veikimo principas yra pakankamai paprastas, tad nereikia būti inžinerijos genijumi, kad pasidarytumėte pagrindinius darbus.
Naujausi komentarai