Pasyviai aušiname „Ryzen 9 7950X“ su „Deepcool AK620“ ir „Noctua NH-P1“ „Fractal Design Pop Mini Air RGB“ korpuse

Viską dedame į Fractal Design Pop Mini Air RGB korpusą, jo skirtumai nuo Define 7 Mini

Visas abejones, kad NH-P1 gali netilpti į „Fractal Design Pop Mini Air RGB“ korpusą vainikuoja galimybė sumontuoti NF-A12x25 LS-PWM ant viršaus (pull režimas). Testavimo metu ventiliatoriaus poziciją keisime, statydami jį į push režimą po radiatoriumi.

„Pop Mini Air“ komplektacijoje nėra papildomo viršutinio gaubto, kurį turi „Define 7 Mini“. Pridedami keli elementarūs zip-ties surišėjai.

„Pop Mini Air“ yra efektyvesniam aušinimui pritaikyta „Pop Mini“ korpuso versija, kuri turi perforuotą priekinę panelę. Papildomai ventiliatoriai palaiko RGB pašvietimą. Kaip ir „Define 7 Mini“, taip ir šis „Mini“ palaiko mATX, mDTX ir mini-ITX formato pagrindines plokštes. Talpa truputį didesnė už „Define 7 Mini“ (36,5 litro ir 33,21 litro), o svoris kilogramu mažesnis gerokai plonesnių skardų šone bei viršuje sąskaita. Ir tai akivaizdžiai jaučiasi. Grūdinto stiklo šonas išsiskiria tamsiomis juostomis apačioje ir viršuje, tačiau pats yra visiškai permatomas (netamsintas). Kitokio varianto, apart aklino šono, „Fractal Design“ nesiūlo.

Korpuso priekį dengia perforuotas tinklelis, pro kurį matyti du įpučiantys „Aspect“ 120 mm ventiliatoriai. Oras į korpusą patenka vien pro šias angas, kadangi šonai yra sandarūs. Priekinės panelės raštas sudarytas iš šešiakampių, aplenkiant nuobodų stilių. Norint pasiekti ventiliatorius reikia nuimti visą priekinę panelę. Papildomų filtrų nėra, nuo dulkių saugo vien perforuotos grotelės.

Apačioje turime kyšančią medžiagos skiautelę, kuri ne tiek padeda nuimti įmagnetintą dangtelį, kiek yra smulki dizaino detalė. Pats dangtelis tekstūrizuotas ir nesijaučia kaip pigus plastmasinis priedas.

Šioje korpuso dalyje randame labai neįprastą daiktą. „Fractal Design“ tai vadina aksesuarų dėžute. Ją galima pozinuoti dvejose padėtyse: aukštesnėje ir žemesnėje.

Viršų dengia įmagnetintas dulkių filtras. Čia telpa 240 mm AIO ir 2x 120 mm arba 1 x 140 mm ventiliatoriai. Viršutinis gaubtas nėra nuimamas.

Jungčių panelė integruota stogo šone ir yra neįprastai pasukta. USB-C lizdas „butaforinis“ ir yra įsigyjamas atskirai už papildomą kainą. Vartotojas dedikuoto mygtuko paspaudimu turi galimybę įjungti/išjungti ventiliatorių RGB, tačiau pasigendame perkrovimo mygtuko.

PSU zona neturi nuimamo dangtelio, todėl tikėtina, jog maitinimo šaltinis bus montuojamas pro šoną. Lyginant su „Define 7 Mini“, šoninių panelių fiksavimas supaprastintas nuo fiksatorių iki varžtinės sistemos.

„Pop Mini Air“ dugnas nėra pritaikytas aušinimui (ventiliatorių čia sumontuoti nepavyks), todėl turime vienintelį mažą dulkių filtrą maitinimo blokui.

„Pop Mini Air“ vidumi nuo „Define 7 Mini“ skiriasi tuo, kad neturi angas dengiančių gumų. Būdamas truputį žemesnis priekyje „Pop Mini Air“ negali talpinti 280 mm AIO. Telpa tik 240 mm AIO su push konfigūracijos ventiliatoriais. „Define 7 Mini“ korpuso priekyje įmanoma įrengti 280 mm AIO su push-pull konfigūracija. „Pop Mini Air“ korpuse virš PSU gaubto taip pat neįmanoma montuoti 2,5″ SSD kaupiklių, iš čia pašalinta guma dengta anga PCIe kabelių permetimui.

Kabelių surišimui „Pop Mini Air“ siūlo 2 medžiaginius Velcro surišėjus ir kelias elementarias vielutes. Visi laidai įvilkti į rankoves, o ties I/O portu esantis raudonas kembrikas dengia RGB valdiklio jungtį. Norintys naudotis į korpusą integruotu RGB valdikliu turės jungti ventiliatorius būtent čia.

Vienas priešais kitą integuoti HDD narvai gali būti pašalinti lauk. Pašalinimas pravers ne tik montuojant ilgesnį PSU ar slepiant laidus, bet ir sugalvojus diegti optinį įrenginį. Tai leidžia padaryti priekyje esantis 5,25″ kronšteinas, kurį taip pat galima išimti. Priekinėje dalyje vietos kabeliams palikta net 3 cm.

 

Specifikacijos

Fractal Design Pop Mini Air RGB
Korpuso tipas
Mini Tower
Panaudotos medžiagos SECC plienas, plastikas, grūdintas stiklas
Palaikomos pagr. plokštės mini-ITX, mini-DTX, mATX
Išmatavimai, mm 432 (G) x 215 (P) x 393 (A)
Svoris, kg 5,96
PCI išplėtimo lizdai 4
Vietos papildomiems įrenginiams 2x 5,25

2x 2,5″

2x 2,5″/3,5″

2x 2,5″ (papildomai)

Priekinis ventiliatorius 2x 120 mm (1200 RPM); (palaiko 1x 140 mm)
Galinis ventiliatorius 1x 120 mm (1200 RPM)
Viršutinis ventiliatorius palaiko 2x 120 mm arba 1x 140 mm
Apatinis ventiliatorius
Šoninis ventiliatorius
Maksimalus CPU aušintuvo aukštis 170 mm
Maksimalus VGA ilgis 365 mm
Maksimalus PSU gylis 150 mm (išėmus HDD narvus neribota)
Maksimalus telpančio radiatoriaus ilgis 240 mm viršuje

240 mm priekyje

120 mm gale

RGB +
Jungčių panelė 2x USB-A 3.0, 1x USB-C 3.1 Gen 2 (papildomai), 1x mikrofonui, 1x ausinėms, įjungimo mygtukas, RGB režimų mygtukas

 

Lyginant su „Define 7 Mini“, čia PSU dedamas pro šoną, be to, reikia nuimti SSD dėklą, nes maišo jo kraštas. Apatinis HDD dėklas iškart prašosi būti išimamas lauk iš korpuso. Viršutinį dėklą galima palikti, jis pernelyg netrukdo PSU kabeliams.

Visus „Pop Mini Air“ ventiliatorius apjungėme girliandos principu į vieną visumą: tiek 3-pin, tiek ARGB jungtis. Dirbti šiame korpuse pasirodė kiek lengviau nei „Define 7 Mini“. Išimtimi tapo ATX12V kabelio prijungimas, nes „Pop Mini Air“ nepasižymi nuimamomis lubomis. Kiek lengvesnį darbą sudaro tai, kad priekyje turime daugiau vietos, o ventiliatorius jungėme į girliandą – kiekvieno nereikėjo privedinėti prie trumpo splitter’io, – ką atlikome „Define 7 Mini“ korpuse.

9 Komentarai

  1. Maariux parašė:

    Visų pirma, duokit kas nors BC00 medalį už 7950x paleidimą ant B660.
    O antra, toks retorinis klausimas… jeigu oras kainuoja 100 eur, kodėl tas kabantis monstras geriau nei tas pats mažas 240mm AIO su ypatingai žemais apsisukimais?

    Beje, neseniai sukau galvą dėl case kuris tilptų į 225mm pločio skylę, tuo pačiu būtų pakankamai ilgas šių dienų GPU „standartui“ 320mm su priekiniu AIO ir nesikandžiotų kaina. Po apžvalgų nagrinėjimo šis FD Pop buvo vienas iš favoritų dėl gero aušinimo ir pusė velnio garso izoliacijos kokybės santykio. Tik tas pseudo USB-C (šalia power, reset) – killeris Fractal Design reputacijos kontekste 🙂

    • BC00 parašė:

      Skaičių žaismas 650, 660… Fixed ;D

      Su ypatingai žemais RPM garsiausia dalimi iškart pasidarys AIO pompa, kuri tikrai kels alergiją ieškojusiam tylos.

      Jeigu AIO priekyje bus intake pozicijoje ir vaizdo plokštė ne low end, tai tikrai gerokai pakeps, kai dar ir ankšta. Man pirmo pasirinkimo AIO pozicijos lieka viršus arba šonas.

  2. ToBeX parašė:

    Noriu pasigirt, kad labai džiaugiuosi išsigydęs ausis.
    Anksčiau buildindavau virtualiai negirdimas sistemas.
    Tai tiek bėdų prisidarai, kad net baisu, tai gpu koks komponentas cypia, tai psu kažkas vibruoja/cypia. tai dar kas…
    Dabar miegamajam visą parą veikia oro valytuvas, dėl žmonos elergijų. Pc netriukšmingas, bet nėra begarsis taip ramu… 🙂

  3. Aibo999 parašė:

    Susirinkau deze kuri praktiskai negirdima, bet turiu problema. Monitorius uzia 😀 Legion Y27gq-25 matyt vienintelis monitorius su susiktai garsiu aktyviu ausinimu.

    • BC00 parašė:

      OLED ar koks mandras su local dimming nenuostabu, kad turi faną, bet šitas Legion labai nustebino 😀

    • EgidijusL parašė:

      Aš pirkausi Lenovo all in one, tai po savaitės grąžinau, nes tikrai dainiso tas Fan garsas, jis tiesiog lyg be guolių būtų ir cypsavo ir plius pas Fan dizainas panašus automobilio vejo ventiliatorius.
      Dabar turiu Dell monitorių, kuris cypia kai pasijungi teksto su daug (juodo) eilučių, kuo daugiau eilučių garsas didėja… Išaiškinau jog senas bajeris yra… Jei tarkim įmonę aptarnauka europinis support tai parsiunčia naują moniką ir seno nereikalauja, o man kaip paprastam vartotojui tik per garantinį. Garantinio servisas sakė viskas gerai…

  4. BC00 parašė:

    Noctua išleido offset kit’ą AM5 lizdui, reikės išbandyti su sekančia apžvalga 🙂

    https://noctua.at/en/noctua-releases-offset-mounting-for-improved-cooling-performance-on-amd-am5-processors

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.