Periferijos trio iš AOC: „AGK700“ klaviatūra, „AGM700“ pelė ir „AMM700“ pelės kilimėlis
Įspūdžiai, naudojimas ir išvados
„AOC AGON AGK700“
Medžiagų kokybė ir dizainas
AOC tikrai galiu pagirti už „AGON AGK700“ klaviatūros medžiagų kokybę. Ji nenusileidžia kitoms premium klaviatūroms, o dar gauname ir odinį riešo poilsio elementą, kai tuo tarpu daug brangesnės klaviatūros turi plastmasinį. Tiesa, dėl šios odos man yra klausimų, susijusiu su ilgaamžiškumu, nes ji neatrodo stora. Taip pat klaviatūros konstrukciją sutvirtina metalinė plokštė – viskas aukščiausiame lygyje. „AGK700“ klaviatūra yra juodos spalvos, čia viskas santūru ir įprasta, bet akys stipriai kliūna už didelio raudono garso ratuko, kuris yra nuspaudžiamas ir sukasi maloniai. Papildomi mygtukai irgi nematytos formos ir visa klaviatūra dėl to atrodo lyg valdymo pultas; tikrai įdomus dizainas.
Funkcionalumas ir RGB apšvietimas
„AOC AGON AGK700“ funkcionalumas atrodo labai stipriai. Jau net nereikia kalbėti, kad klaviatūra turi pilnavertiškus multimedia mygtukus, o taip pat gauname ir šešis dedikuotus macro mygtukus ir kitų papildomų mygtukų. Macro taip pat galime priskirti ir bet kuriam klaviatūros mygtukui, bet turėti dedikuotus macro mygtukus yra tiesiog geriau. Žinoma, jų reikia ne visiems, bet tiems, kas naudoja macro, tai tikrai pravers. „AGK700“ dar turi USB jungties prailginimą, tai yra tikrai šaunu, nes tokiu atveju norint prijungti USB atmintinę, galima tai padaryti labai patogiai.
Klaviatūra taip pat turi Win lock funkciją, o taip pat galime užblokuoti ALT + Tab ar ALT + F4 kombinacijas. Kalbant apie „G-Menu“ programinę įrangą, tai viskas yra neblogai. Funkcionalumo iki iCUE tikrai dar trūksta, bet pagrindinius nustatymus turime. Šiais laikais negalime pamiršti RGB apšvietimo, o pas „AOC AGON AGK700“ jis yra geras. AOC netgi turi keletą naujų efektų, kas mane net nustebino. Pats RGB apšvietimas yra ryškus, tik efektų konfigūravimas apsiriboja jų veikimo greičiu ir ryškumu. Individualiai kiekvieno mygtuko apšvietimo keisti galimybės nėra.
Žaidimai, darbas ir patogumas
„AOC AGON AGK700“ kurta galvojant apie žaidėjus, būtent dėl to ir naudojami Cherry MX Red jungikliai, kurie labiausiai tinka žaidėjams. Priminsime, kad Cherry MX Red yra linijiniai jungikliai ir jų aktyvavimosi vieta yra nejaučiama, o jų veikimas yra tylus. Kitokių jungiklių AOC su „AGK700“ klaviatūra kol kas nesiūlo, kaip bus ateityje – neaišku. Realiai apie jungiklių veikimą nieko įdomaus pasakyti negaliu, tai tiesiog dar viena klaviatūra su Cherry Mx Red’ais. Tiems, kam tinka Red jungiklių veikimas, patiks ir „AGK700“. Kaip jau minėjau, tokie jungikliai labiausiai tinka žaidėjams, nes dėl mažo pasipriešinimo juos galima greičiau nuspausti, na, bent jau teoriškai. Man asmeniškai Red jungikliai nelabai tinka rašymui, nes yra su per mažu pasipriešinimu, ir negauni jokio atsako. Tad netyčia palietus kurį nors mygtuką, jis gali būti aktyvuotas. „AOC AGON AGK700“ turi žaidimų klaviatūroms įprastą 1000 Hz atnaujinimo dažnį, tad čia nieko naujo. Klaviatūra naudotis yra patogu, nes komfortą stipriai padidina minkštas odinis riešo poilsio elementas, kuris stipriai prisitvirtina magnetais. Net pakėlus klaviatūrą jis nenukrenta. Klaviatūra taip pat turi dedikuotus multimedia mygtukus ir nuostabų garso ratuką.
Išvados
„AOC AGON AGK700“ kaina parduotuvėse dabar yra tik 82 eurai, ir tai yra labai gera kaina už tokio lygio produktą. Kiek seniau ši klaviatūra kainavo 130 eurų, ir tada buvo svarstytinas variantas, bet už 82 eurus tai yra puikus pirkinys. „AOC AGON AGK700“ pagaminta iš gerų medžiagų ir netgi turi metalinę plokštę su odiniu riešo poilsio elementu. Jungikliai irgi yra gerai visiems pažįstami Cherry MX Red. Dar gauname ir dedikuotus macro mygtukus; nepamiršti ir multimedia mygtukai su garso ratuku bei USB šakotuvas. Tiesa, AOC dar reikėtų padirbėti su programine įranga, bet už 82 eurus būtų sunku rasti geresnę mechaninę klaviatūrą su Cherry MX Red jungikliais.
„AOC AGON AGM700“
Dizainas ir ergonomika
AOC specifikacijose sako, kad „AOC AGON AGM700“ pelę bus patogiausia laikyti delno ar letenos pozicijoje, ir aš turiu su tuo sutikti. Man asmeniškai pelė patogiausiai jautėsi delno pozicijoje, bet su ergonomika kažkas yra ne taip. AGM700 forma yra gan paprasta, man dėl to problemos nėra, bet ją laikant yra kažkoks keistas nepatogumo jausmas. Pagrindinė problema yra dešinys šonas, nes ten bevardis pirštas jaučiasi, lyg jo ten pelė nenorėtų. Tiesiog labai keistai parinkta visa krašto forma, jis per stačiai nukirstas. Aš net palyginau su turima ir naudojama „Corsai Sabre RGB PRO Wireless“ pele (žinau, visai kita kainų kategorija), ir ten krašto forma yra su nuožulnumu bevardžiui pirštui, dėl ko jam ten būti yra patogu. Be to norėtųsi, kad aukščiausia „AGM700“ pelės vieta būtų daugiau link priekio, o ne gale, kaip yra dabar. Tad AOC su sekančia pelių karta tikrai reikės padirbėti prie pačios formos, kad delnas geriau liptų prie pelės. Dar norėčiau paminėti, kad žemesnės pakopos AOC pelės atrodo geriau, tad tai – tik pirmasis „AGM700“ pasvilęs blynas. Kaip jau matote iš nuotraukų, „AOC AGON AGM700“ yra su laidu, ir jis tikrai nėra labai paslankus, tad šiek tiek varžo judesius. Pelė dar turi svarelių sistemą, su jais ji sveria apie 125 gramus, be jų – apie 100 gramų. Tai nėra pati lengviausia pelė net be svarelių, tad juos daugelis tikrai norės išsiimti, bet tai padaryti yra sunku ir nepatogu. Nemažai užtrukau kol pavyko svarelius iškrapštyti.
Labai gaila, bet turiu priekaištą ir mygtukų veikimui, gerai, kad bent ne visų. Šoniniai viršutiniai mygtukai juos atleidžiant skleidžia rezonansinį garsą jei staigiau pakeli pirštą. Jei spausdamas piršto nepakeli papildomo garso nėra. Tas pats vyksta ir su DPI keitimo ir režimo keitimo mygtukai viršuje. Tikrai keista problema, kuri tikrai erzins. Gaila, nežinau, ar nuo to kenčia visos „AOC AGON AGM700“ pelės, ar tik mano bandoma. Pagrindiniai mygtukai jau spaudžiasi normaliai, kaip gi kitaip, nes po jais yra „Omron“ jungikliai. Ratukas ir snaiperio mygtukas irgi veikia tinkamai, tad čia priekaištų nėra.
Funkcionalumas ir RGB apšvietimas
„AOC AGON AGM700“ iš viso turi 8 mygtukus, ir galime keisti jų visų funkcijas per „G-Menu“ programinę įrangą. Programinę įrangą yra lengva naudoti, ir pasirinkimų kaip pelei yra pakankamai, o taip pat ir nematytų. Pati pelė gali pasiūlyti iki 1000 Hz atnaujinimo dažnį, kas dabar yra standartas žaidėjų pelėms. „AOC AGON AGM700“ jutiklis yra „Pixart 3389“ ir gali pasiūlyti iki 16 000 DPI. DPI su programine įranga galima keisti 50 DPI žingsniu. Pati pelė turi tik vieną profilį, bet jame yra trys atskiri režimai, kurie veikia kaip profiliai. Šiek tiek neaišku, kodėl nebuvo padaryti atskiri trys profiliai ir tiek. Negalima pamiršti ir RGB apšvietimo, kuris kai kuriems yra labai svarbus. Gaila, bet „AOC AGON AGM700“ turi tik bazinį apšvietimą su mažai efektų ir silpnai išpildytomis apšvietimo zonomis. Tiesa, žinant pelės kainą, nereikia tikėtis kažko iš premium segmento.
Išvados
„AOC AGON AGM700“ parduotuvėse kainuoja apie 30 eurų, tai tikrai nėra didelė pinigų suma už pelę su integruotais profiliais, geru jutikliu ir RGB apšvietimu, bet yra keletas „bet“. Pirmiausia, man nepavyko susigyventi su pelės forma, dešinys šonas turėtų būti nuožulnesnis, kad būtų patogiau bevardžiui pirštui. Kita problema yra ta, kad kai kurie mygtukai veikia su pašaliniu garsu. Žinau, kad „AOC AGON AGM700“ netaiko į premium segmentą, bet tai vis tiek yra nepriimtina. Jei esate stipraus RGB mėgėjas, ši pelytė irgi ne Jums, nes apšvietimas yra tik bazinis, būtų keista norėti daug iš 30 eurų kainuojančios pelės. Jeigu ne mygtukai, veikiantys su pašaliniu garsu, tai „AOC AGON AGM700“ būtų galima priskirti į „Vertas Apsvarstymo“ sąrašą, bet dabar šios pelės tiesiog negaliu rekomenduoti.
„AOC AGON AMM700“
Dizainas
Ir galiausiai papasakosiu savo įspūdžius apie „AOC AGON AMM700“ kilimėlį. Tai nėra didelis pelės kilimėlis, jo plotis 35 cm, o gylis 25 cm. Pats gamintojas teigia, kad tai M dydis. Toks nedidelis pelės kilimėlis puikiai tiks tiems, pas ką ne itin daug vietos ant stalo. Aš pats labiau mėgstu didesnius pelių kilimėlius, bet čia kiekvienam pagal skonį. „AOC AGON AMM700“ paviršius yra iš juodo mikro pluošto, kad pelė kuo geriau slystų, ir iš tiesų, pelė slysta labai gerai. Apatinė kilimėlio dalis yra guminė, o tai garantuoja, kad jis neslidinės ir bus toje vietoje, kur bus padėtas. Dėl to, kad kilimėlis palaiko RGB apšvietimą, jį reikia prijungti prie kompiuterio, o ant pačio kilimėlio yra didelis apvalus iškilimas. Tam tikrais atvejais už šio išsikišimo galima tiesiog užkliūti su pele.
RGB apšvietimas
„AOC AGON AMM700“ dar turi RGB apšvietimą. Nors efektų kiekis ir nėra labai didelis, bet tai vis tiek atrodo įdomiai, ir RGB fanatikams patiks. RGB apšvietimą taip pat galima suderinti su kitais AOC periferijos įrenginiais ar net monitoriais.
Išvados
„AOC AGON AMM700“ yra tikrai įdomus pelės kilimėlis ir manau, kad daugeliui jis patiks dėl savo gerų medžiagų ir dėl RGB apšvietimo. Mikro pluošto paviršius yra malonus ir atrodo labai kokybiškas, o guminė apatinė dalis nelaidžia kilimėliui slidinėti. Už šį savybių rinkinį 20 eurų kaina atrodo tinkama. „AOC AGON AMM700“ bus ypač patrauklus jau turintiems AOC įrenginių ir norintiems suderinti RGB apšvietimą tarp jų. Tik atkreipkite dėmesį, kad RGB suderinimo efektų kiekis bus toks, kaip silpniausios grandies.
Kiek grubiai procentų flagmanė AGK700 deliverina palyginus su Corsair brangesnėmis klavomis?
Negaliu pasakyti procentų, nes nėra kaip išmatuot, ne procesorius koks gi. Ypač už kainą AGK700 tikrai puikus pirkinys, tik dar su programine įranga reikia padirbėti ir dar turi patikti dizainas, nes toks savotiškas. O šiaip, dar viena klava su Cherry MX Red’ais.