„Corsair K70 RGB PRO“: klaviatūrų atnaujinimo dažnis auga 8 kartus
Įspūdžiai, naudojimas ir išvados
Medžiagų kokybė ir dizainas
„Corsair K70 RGB PRO“ išvaizda mažai kuo skiriasi nuo kitų „Corsair“ klaviatūrų, bet tai yra gerai, nes tai atpažįstamas dizainas. „Corsair K70 RGB PRO“ dominuoja tamsios spalvos, o viską galima pagyvinti su RGB apšvietimu. Klaviatūros konstrukcijai sutvirtinti ir premium jausmui suteikti yra aliumininė plokštė, kuri yra gražiai pašlifuota. Tai tikrai atrodo šauniai ir solidžiai. Dar vienas įdomus dizaino sprendimas yra tas, kad klaviatūra turi atjungiamą kabelį. Taip patogiau klaviatūrą kur nors vežtis, o susidėvėjus laidui jį galima labai lengvai pakeisti. Prie klaviatūros riešo poilsio elementas jungiasi su magnetais, šią vietą „Corsair“ jau seniai reikėjo atnaujinti. Dabar prijungti riešo poilsio elementą yra tikrai paprasta. Stumdant klaviatūrą jis neatsiskiria, bet ją pakėlus nukrenta. Tai yra normalu. Pats riešo poilsio elementas yra su tekstūra, bet plastikinis.
Funkcionalumas ir RGB apšvietimas
„Corsair K70 RGB PRO“ funkcionalumas yra labai geras, svarbu turėti fantazijos, kaip jį išnaudoti ir mokėti naudotis iCUE programine įranga. Visiems mygtukams galima priskirti norimą funkciją, macro ir dar daug ko su iCUE programine įranga. Klaviatūra taip pat turi garso ratuką ir kelis papildomus mygtukus garso, apšvietimo intensyvumo reguliavimui, profilio perjungimui ar Start mygtuko užrakinimui. Labai gerai, kad Win Lock mygtukas yra dedikuotas, tad šią funkciją galima aktyvuoti akimirksniu, o centre esančioje informacinėje juostoje iš karto matome ar ši funkcija aktyvuota. „Corsair K70 RGB PRO“ dar turi specialų turnyro jungiklį, kuris taip pat užsirakina. Jį aktyvavus išjungiami macro nustatymai, parenkamas vienos spalvos apšvietimas, taip pat nebelieka galimybės perjungti profilio. Visa tai – dėl profesionalių žaidėju, kad dalyvaujant svarbiose varžybose nebūtų iššaukta nenorima funkcija, kuri viską gali sugadinti. Suprantama, RGB apšvietimas yra aukštame lygyje. Šiais laikais premium produktas žaidėjams neįsivaizduojamas be RGB. Tai gal ir ne trūkumas, bet kai kurios „Corsair“ klaviatūros dar turi USB šakotuvą, tai tikrai patogus USB jungties perkėlimas arčiau naudotojo, bet „K70 RGB PRO“ to neturi.
Žaidimai, darbas ir patogumas
Tikriausiai reikėtų pradėti nuo to, kad „Corsair K70 RGB PRO“ klaviatūra duomenų atnaujinimą kompiuteriui gali siųsti 8000 Hz dažniu. Patys mygtukų paspaudimai fiksuojami 4000 kartų per sekundę (4000 Hz), kas yra 4 kartus geriau nei dauguma klaviatūrų, kurios turi tiek 1000 Hz atnaujinimo, tiek tą patį mygtukų fiksavimo dažnį. Tai iš karto leidžia suprasti, kad „Corsair K70 RGB PRO“ yra labiau skirta profesionalams, kuriems kiekviena milisekundės dalis yra svarbi. Žinoma, tai nemaišys ir paprastam žaidėjui. Aš pats skirtumo tarp 1000 Hz ir 8000 Hz atnaujinimo dažnio pajausti tikrai negaliu, tam jau reikia įrangos, bet jei atnaujinimo dažnis yra tiek didesnis, tai turi duoti naudą. Kalbant apie „Cherry MX Brown“ jungiklius, tai juos bandau pirmą kartą, ir man jie tikrai patiko. Jie suteikia malonų atsaką juos spaudžiant, bet nėra kliksėjimo kaip pas MX Blue jungiklius. Be to ir pats MX Brown mygtukų pasipriešinimas yra malonus, ypač renkant tekstą. Su MX Red jungikliais man tekstą rinkti yra sunku, nes jie per lengvai nusispaudžia, o MX Blue jungikliai yra šaunūs, bet labai triukšmingi. Tad MX Brown yra kaip ir jų derinys, kurį visiems rekomenduoju, tiek renkant tekstą, tiek žaidžiant. Reikia paminėti, kad „Corsair K70 RGB PRO“ gali turėti ne tik MX Brown, bet ir MX Blue, MX Red ar MX Silver mechaninius jungiklius – kiekvienam pagal skonį.
Išvados
„Corsair“ sako, kad „K70 RGB PRO“ rekomenduojama kaina Europos regionui yra 189-199 eurai. Tai tikrai nemaža pinigų suma už klaviatūrą, bet premium lygio klaviatūros jau seniai gyvena 200 eurų zonoje, tad kriminalo tikrai nėra. „Corsair K70 RGB PRO“ senesnes klaviatūras lenkia su net 8 kartus didesniu atnaujinimo dažniu, o greitesnė įvestis žaidimuose tikrai nepamaišys, tad ieškantiems greičiausios klaviatūros pasirinkimas tampa akivaizdus. Realiai „Corsair K70 RGB PRO“ minusų kaip ir neturi, kai kurie nebent pasiges USB šakotuvo, kurio nėra. Jeigu maždaug 200 eurų už klaviatūrą Jums yra įkandama kaina ir norite greičiausios klaviatūros rinkoje, tai „Corsair K70 RGB PRO“ yra tikrai Jums.
Skaičiau, kad ant pelių 8000 Hz jaučiasi, kas galbūt visai tikėtina, bet kad ant klaviatūros nesijaučia -visai nenustebino 🙂
Pelė fiksuoja realiai tūkstančiais pelės pozicijos pasikeitimo padėtį, jei makaluoji greitai.
O rašyt bent 1000 simbolių per sekundę, gan sunkoka 🙂
cia matyt tam atvejui kai apvertes klaviatura dauzai i stala, kad spetu fiksuot visus paspaudimus :DDD
Čia tas greitesnis atnaujinimo dažnis aišku yra žaidėjams, o ne tekstui rinkti. Tik tiek, kad nėra tokio didelio efekto su greita klava, kaip su greita pele. Su pele tai galutinį veiksmą darai, šaudai ir t.t., o su klava tik judėjimo veiksmai.
Nebent varžaisi Super Mario čempionate
Apskritai kalbant apies dažnį tai mano suvokimu kuo didesnis dažnis tuo daugiau kartų fiksuojama kas reiškia, kad mažėja laiko tarpų dydis kada rezultatas nefiksuojamas ta prasme didėja tikimybe, kad tarkim klavišą paspausi tiksliai tada kai bus daromas fiksavimas tai pat greičiau ateina sekantis fiksavimas ir nesvarbu ar tu kartą paspausi klavišą ar 10 kartų tiesiog užfiksuojama greičiau, aišku čia mikrosekundės 😀
Panašiai ir su fps, kuo daugiau fps tuo naujesnis frame akies vaizdo fiksavimo metu.
Būtent taip ir yra, kuo didesnis dažnis, tuo greičiau fiksuojamas paspaudimas ir siunčiamas žaidimui.
Įsigijau ir aš šią klaviatūrą po šios apžvalgos. Ir tikrai mane ji nustebino, ypač klavišai kurių nebūtina nuspausti iki pat galo, labai malonus atsakas. Taip pat RGB apšvietimas nėra įkyrus ir per ryškus, kokybė irgi nebloga, usb-c tipo jungtis labai patogi, man asmeniškai patiko. Prieš tai turėjau SS 7G, bet Corsair man labiau prilipo dėl malonių klavišų. 😉 Vertinu teigiamai! P.S programinės įrangos dar nebandžiau, nebuvo poreikio.