QNAP TS-473A: 4-bay NAS namams ir verslui
Detaliau apie Backup Sync 3
HBS3 tai atsarginės kopijos kūrimo ir sinchronizavimo programa, kuri palaiko debesies talpyklas, RTRR (Real-time Remote Replication), RSync, Time Machine, USB kopijavimą, FTP bei CIFS/SMB protokolus. Įdiegę programėlę galite konfigūruoti ir daryti atsargines kopijas į NAS arba iš jo, bei nuspręsti, ar norite sinchronizuoti duomenis tarp NAS įrenginių (RTRR) arba tarp NAS ir debesies talpyklos. Taip pat su šia programa galime daryti USB kopijas pasinaudojant ant įrenginio esančiu USB Copy mygtuku.
USB Copy mygtukas pasižymi įdomiu veikimo principu – prijungus įrenginį prie USB jungties reikia vieną kartą paspausti mygtuką, kad įrenginį iš tikrųjų prijungtumėme. Norint kad būtų kuriamos atsarginės kopijos iš USB reikia nuspausti ir palaikyti mygtuką 2-5 sekundes. Tada aktyvuojamas USB kopijavimas. Norint atjungti USB talpyklą reikia nuspausti ir palaikyti 6-10 sekundes, taip USB įrenginys saugiai atjungiamas.
HBS3 paprasta naudotis ir sukonfiguruoti. Pačia programėlę vėl randame „App center“.
Pasileidus programėlę iškart keliaujame į Storage Space ir pridedame kitą NAS įrenginį ar debesies talpyklą (šiuo momentu pridėsime Google Drive);
Pridėjus debesies talpyklą iškart gauname informaciją apie talpą ir užimtą vietą.
Pabandome padaryti pirmą kopijavimą iš NAS talpyklos į Google Drive. Keliaujame į Backup & Restore ir pasirenkame Back Up Now, tada New backup job.
Atsidarius papildomam langui pasirenkame kokių aplankų kopijas norime pasidaryti.
Sekančiame lange pasirenkame į kokia talpyklą (ar talpyklas) norime daryti kopiją.
Toliau pasirenkame, kokiame aplanke išsaugoti padarytą kopiją.
Toliau kopijavimo nustatymuose galime pasirinkti, kiek kopijų darysime, kada daryti tas kopijas (pagal pasirinktą laiką ir datą, ar po failų pakitimų).
Sekančiame lange galime pasirinkti, kokių failų tipų kopijas daryti, ar suglaudinti failus (taupant talpyklos vietą bei sumažinant perkėlimo laiką), ištrinti kopijas po tam tikro nustatyto laiko ir taip toliau.
Galutiniame lange matome kopijos darymo apibendrinimo langą.
Patvirtinus kopijavimą keliaujame į Jobs skilti. Ten matome jau sukurtas kopijas. Šiuo atveju kopijavimą turiu paleisti rankiniu būdu, nes nepasirinkau, kada ir kas kiek laiko daryti kopijas. Toje pačioje skiltyje galime koreguoti kopijavimo nustatymus ir atkurti kopijas iš saugyklos. Gana paprasta programa, daranti atsarginės kopijas iš ir į debesų saugyklą ar kitą NAS talpyklą.
Kaip ir neblogas variantas, bet 800 daugoka, o dar neskaitant jog reikia hdd nusipirkti
Aš irgi svajoju apie NAS namuose, bet tokia kaina man kažkaip nelogiška, atrodo net paprasčiau tiesiog atskirą pc kaip serverį pasistatyt.
Pliusas, kad viskas čia jau padaryta už tave, realiai tik UPS pasistatai ir viskas, gal kažkiek ant el sanaudų laimėtum.
Perkant komponentus kurie skirti serveriams, ne ką pigiau gautųsi + reikės papildomai įnvestuoti laiko ir nervų (aišku, jeigu nesigauna 😀 )
Namų sąlygomis pilnai užtenka 2 bay hdd, pvz Synology ds220+ (kurį aš pats naudoju), kainą per pus mažesnė lyginant su 4 bay.
Kaip alternartyva manau Synology DS423+ bet vistiek kaina apie 600 eur…
Tad pinigine prasme geriau jau pasiimt koky refurbished towery kad ir https://www.skytech.lt/rd31076-fujitsu-w380-tower-i5650-4gb-128ssd-win10pro-renew-p-624925.html 6 sata jungtys RAID 0, 1, 10, 5 palaikymas. Na o toliau True Nas ar koks openmediavault (pagal skony), manau sumoj gautusi ne ka prastesne sistema.
siaip butu ydomus testas tarkim brandinis NAS vs Open Source projektas is to kas yra po ranka 🙂
Ar tikrai gauni daugiau pirkdamas gatava produkta, nei kad susirenki pats ? ir ar verta pastangu paciam susirinkineti? tiek finansine prasme tiek laiko sanaudom 🙂
Įdomios mintys apie tai ką namuose gali rasti ar nusipirkti parduotuvėje jau surinkta už tave.
Kažkada pradžioje meginau su open True NAS ir openmediavault ant savo surinktos sistemos (norėjau atsikratyti Lacie Cloudbox NAS). Galvojau gal visai nieko, bet kol nepapuole į rankas Synology NAS. Kas labiausiai patiko, tai kad lengviau konfiguruoti ir pritaikyti prie savo poreikiu (taip pat turi telefono programėliu: nuotraukoms., video, kameroms, failams…), elektros sanaudos (grubiai dvigubai mažesnės, aišku viskas priklauso nuo procesoriaus), bei dydis (pvz bute tikrai sunkiai rasime vietos tower sistemai).
Žiūrint dėl laiko, tai su tower daugiau praleisi laiko tiek surenkant ir tiek konfigūruojant programiškai.
Kadaise savo seną pc tai pat buvau pavertes NAS su TrueNAS, bet manau dabar kai įsirengsiu namą tai vis tik rinksiuosi kažką gatavo.. 🙂
Bėda tik ta su brandiniais gamintojais, kad prieš pora metų smarkiai buvo susirūpinta saugumo klausimais, ir realiai dabar tiek synology tiek qnap smarkiai tikrina visus trečiųjų šalių programinius paketus(vos ne Appstore politika). O buvo prikurta nemažai comunity repositorijų… dalį galima apžaidinėti per docker konteinerius, bet sumoj vistiek gaunasi komercinis dalykas ir tai kas buvo nemokama keičiama į kainuojančias alternatyvas …
Ooo… Sitas geras. Turejau Synology DS920, Asustora koki tais ir jau bene pusmeti sukasi sitas. Vieni pliusai kol kas. Nei karto nereikejo rebootint kol kas.VM pakurus irgi taupiai resursus naudoja.
Mes naudojam Synology DS916+. Gerai su jais būna kol gerai.
1. DSM update pradėjo darytis. Nepasidarė. Kodėl neaišku, restarto nesidarė. Dabar svarstau gal DSM turėjo updatintis po versiją aukštyn, o ne per kelias, bet tada kodėl pats to nesusitikrina kad negali darytis?
2. Dingus elektrai ir pasidarius force restartui nebeužsikūrė. Susigadino DSM.
3. Turėjus RAID1 dviejų diskų (visa info dubliuojama atskiruose diskuose), su encryptionu (turint decryption keys ir failą), duomenų paimti softo nėra. Pasikuri linux, prisimountini diską pamėgini su linux dažnai naudojama biblioteka ecryptfs dekryptinis – nepavyko nieko. Pusė info yra Synology saite, pusę renkiesi forumuose. Teoriškai DSM saugomas diskuose (savo flash neturi NAS). Teoriškai imi diską iš vieno Synology NAS, įdedi į kitą ir užsikrauti turi (jei įrenginiai šviesmečiais nesiskiria). Bet o kas jei jei pats DSM sugedęs?
Suma sumarum. Turint NAS RAID1 (ar bet kurioj kitoj) konfigūracijoj, ypač jei naudojat encryptinimą, pasižiūrėkit ar mirus NAS galėsit pasiimti duomenis. Niekada netikėjau kad pamatysiu NAS su RAID1 kur diskai veikia puikiai ir kad duomenis paimti gali būti taip sudėtinga ar net neįmanoma…
Synology saite išvis nužudo tokie tutorialai, kur sako jei pas tave DSM6.2 ir up daryk taip. O jei ne – tada sugalvok pats.
Asmeniškai nepirkčiau namam jokio NAS, jei nebus užtikrinta ir praktiškai neįsitikinta kad vieną raid1 diską išėmus nebus softo (nesu tikras ar windowsam to reikalaut, ar nusileist ir iki linux) kaip paimti duomenis turint encryptinimo failus/raktus.