„Samsung 990 PRO“: paskutinis Gen 4 PRO
pSLC buferio nustatymas ir spartos ribojimai perkaitus
„Samsung“ neslepia, kad pSLC buferio hierarchinė sistema nepakito. Buferį sudaro fiksuota ir dinaminė dalys. Pastaroji kinta nuo esančios tuščios vietos – pildant kaupiklį duomenimis dinaminė dalis mažėja. Kaip ir 980 PRO (1 TB), taip ir 990 PRO (1 TB) turi bendrą 114 GB pSLC buferį, kurį sudaro 6 GB fiksuota ir 108 GB dinaminė dalys. Su AIDA64 atliktas nepertraukiamo rašymo kreivė atrodo panašiai į 980 PRO. pSLC buferis išsenka šiek tiek greičiau dėl aukštesnės pradinės rašymo spartos, tačiau įvedus laiko trukmę gauname to paties dydžio pSLC buferį.
990 PRO (1 TB)
980 PRO (1 TB)
Kaip ir 980 PRO atveju mums nepavyko perkaitinti kaupiklio rašant – pirmiau išseko pSLC buferis nei suveikė DTG (Dynamic Thermal Guard) apsauga, kuri saugo SSD nuo visiško perkaitimo. Šis sprendimas nėra naujiena, jį turi ir 980 PRO. Pasiekus nustatytą ribinę temperatūrą kaupiklis šiek tiek sumažina savo spartą, vietoje labai agresyvaus spartos kritimo kaupikliui visiškai perkaitus.
Porą minučių TurboWrite 2.0 su protarpiniais sulėtėjimais leido išlaikyti maksimalią rašymo spartą, kuri vėliau nukrito iki ~1400 MB/s. Tai yra tikroji 7-os kartos V-NAND rašymo sparta. Prisiminus 980 PRO pasirodymą, turime ~700 MB/s pokytį. Identiškos talpos 980 PRO išsekus pSLC buferiui rašė ~2100 MB/s sparta.
Nepertraukiamo skaitymo teste DTG taip pat nepavyko aktyvuoti, nors 990 PRO jau įkaito iki 77 °C. Deja, to nepakako. Negalime vienas prie vieno lyginti šio testo su 980 PRO (šiek tiek skyrėsi aplinkos temperatūra), tačiau panašu į tai, kad 990 PRO išskiria mažiau šilumos, todėl dirba kiek vėsiau.
Atėjo laikas iš failų kopijavimo ir IOPS testų išmesti dalį ne tokių aktualių rezultatų, nes ypač IOPS nebesimato nieko 🙂
Kiek esu matęs apžvalgų, tai 990 gana užtikrintai lenkia 980, bet priklausomai nuo testų ne visada tai matoma, kaip yra čia.
Bet kuriuo atveju, 1TB 990 PRO už ~170€ atrodo netgi labai prastai, kai teoriškai vos lėtesni, o praktiškai identiškos spartos KC3000/Renegade Fury ir 980 PRO serverinė versija PM9A1 yra parduodami už ~105€.
Renegade Fury be radiatoriaus kaista. O su radiatoriumi kaina jau 130+. Bet ~170+ kaina už 990pro tikrai per didelė.
Kaista, bet paprastam vartojimui nepasijus. Blogiausiu atveju galima pigiai pasiimti kokį M.2 aušintuvą.
O tai 990 nekaista? Kažkodėl aš galvojau jog M.2 SSD nenaudojami be radiatoriaus. Naujose motininėse jau yra sumontuoti radiatoriai;
Beje tas radiatorius ne vienkartinis. Gali jį pasiimti keisdamas kompą;
Praktikinių testų mažai ir mačiau, tik vieną kitą, kuriuose sakoma, kad 990 prakopijuoja duomenis sparčiau už 980. Kad 990 tikrai spartesnis matuojant IOPS prie nereiškingų QD=32 ir pan net neabejoju.
Taip, reikės šiek tiek pravalyti 🙂 išvis mintis, jog reikėtų sukurti realių testų lentelę, kai vietos likę tik keli šimtai GB.
Kada ateis laikai kai 4tb ssd kad ir ne vme kainuos 100eur? Vis dar kosmines kainos lyginant su hdd
Gerai, tamsta, norit. Aš irgi taip noriu 🙂
Na cia tas pats kas noret ir 3.14st ir pyrago ir kad trupiniu nepribyretu.
Manyčiau, kad HDD dar ilgai neišeis iš apyvartos:
– saugoti informacijai nereikia greičio;
– HDD ilgesnis tarnavimo laikas nei SSD.
Tad asmeniniam naudojimui puikiausiai užtenka 1TB SSD.
Beje, dabartiniai SSD konkuruoja ne talpa bet sparta. O didelė sparta puikiai kompensuoja talpą. Juk tu nedirbi su 8TB vienu metu.
tai cia tik laiko klausimas, tik idomu kada tas bus 🙂 juk nesedesim amzinai su 1tb ssd 🙂
Tai galima paimt 2TB už 100 eurų dabar 🙂 Pas mane stovi kompe trys SSD, vienas geras Samsungas 500GB sistemai, terabaitas downloads, failams, žaidimams ir 2TB satanistinė pamoikė. Likę dar daug vietos