„Synology DS220+“ apžvalga: ką galima atlikti su „Synology“ NAS?
Synology Drive
Tai programa, kuri sinchronizuoja failus tarp kompiuterio ir „Synology“ NAS serverio. Tokiu būdu failai prieinami bet kuriuo metu iš bet kokio įrenginio.
Sistema turi automatinio sinchronizavimo funkciją, todėl visi pakeitimai, atlikti viename įrenginyje, atsispindi ir kituose įrenginiuose. Ši funkcija palengvina failų dalijimąsi tarp skirtingų įrenginių nepriklausomai nuo to, kaip jie vienas nuo kito toli.
Be to, ši programa leidžia tiesiogiai ir vienu metu redaguoti dokumentą keliems žmonėms iš skirtingų įrenginių. Apgalvoti ir klaidų arba netyčinių failo sugadinimo ar ištrynimo atvejai – programa kuria atsargines failų kopijas bei suteikia to paties failo ankstesnių versijų atkūrimo galimybę. „Synology Drive“ galima naudoti kaip alternatyvą „Google Drive“, „Amazon Drive“, „WebDAV“, „OneDrive“ ir kt.
„Synology Drive“ pasižymi patogiu veikimo principu. Nepriklausomai nuo to, ar esate namų, ar verslo vartotojas, visais atvejais failus galima skirstyti į svarbius ir svarbesnius. Dėl šios priežasties vieni failai bus reikalingi dažnai, o kiti tik kas tam tikrą laiką. „Synology“ sukūrė patogią failų žymėjimo funkciją, kuri leidžia pasirinkti kaip dažnai failas bus jums reikalingas – dažnai naudojami failai yra pasiekiami greičiau, nes bus visada paruošti naudojimui, o rečiau naudojami failai yra užkraunami tik esant poreikiui. „Synology“ parengė tris failų konteksto žymėjimo parinktis, kurios išskirtos skirtingomis ikonomis:
- Debesies simbolis rodo, kad failas yra NAS serveryje, tačiau nenaudoja papildomos vietos vietiniame kompiuteryje. Ši ikona parodo, kad failas yra priskiriamas prie rečiau naudojamos kategorijos.
- Apskritimas baltu fonu ir žalia varnele rodo, kad failas yra NAS serveryje, tačiau neseniai buvo atidarytas, todėl naujausia jo versija yra atsiųsta ir į vietinį kompiuterį.
- Žalias apskritimas su balta varnele reiškia, kad failas buvo pažymėtas kaip dažniausiai naudojamas, todėl jis visada yra ir NAS serveryje, o taip pat yra pastoviai sinchronizuotas vietiniame kompiuteryje.
Atskirų failų būseną lengva ir greita pakeisti spustelėjus dešiniuoju pelės mygtuku ant failo ir pasirinkus pin arba unpin (prisegimo/ atsegimo) kategoriją.
Active Backup for Business
„Active Backup for Business“ skirtas didelėms įmonėms ir organizacijoms. Programos rinkinys skirtas centralizuotai valdyti įvairius atkūrimo veiksmus, sukuriant failų atsargines kopijas, reikalingas failų praradimo atveju. Kadangi ši organizacijos lygio paslauga yra nemokama, ji labai rekomenduojama ir neretai naudojama individualių vartotojų.
„Active Backup for Business“ palaiko „Windows“ kompiuterių ir serverių atsargines kopijas ir jų atkūrimą. Programa palaiko šias „Windows“ operacines sistemas:
- Windows 10 Creators Update (all editions)
- Windows 10 (all editions)
- Windows 8.1 (all editions)
- Windows 7 SP1 (all editions)
- Windows Server 2019
- Windows Server 2016
- Windows Server 2012 R2
- Windows Server 2012
- Windows Server 2008 R2
Atsidarius programą jau pagrindiniame lange galima rasti daugybę funkcijų ir įvykių santrauką: apsaugotų įrenginių skaičių, atsarginių failų kopijų istorinį kalendorių, vykdomas veiklas, paskutinių versijų sukūrimo laiką ir pan.
Taip pat galima daryti kompiuterio ir serverio sisteminių failų ir programų (bei jų versijų) atsargines kopijas. Sugedus operacinei sistemai arba kompiuteriui šios programos pagalba galima atkurti operacinę sistemą, kartu atkuriant visas buvusias programas ir jų nustatymus.
Nustatymų lange galima sukonfigūruoti kokių atsarginių kopijų ir kaip dažnai reikia.
Tvarkaraščio parinktyse (angl. schedule) galima pasirinkti iš kelių galimų variantų:
- manual backup (savarankiškas, rankinis kopijų kūrimas);
- scheduled backup (kopijų kūrimas pagal nustatytą tvarkaraštį), galima pasirinkti pagal numatytą laiką (pvz, kas savaitę, 3:00) arba pagal įvykį (kai užrakinamas kompiuterio ekranas, kai paleidžiamas iš naujo);
- nustatant kokiomis dienomis ir laiku negalima daryti kopijos;
- kopijas darant iš karto po to, kai klientas prisijungia prie serverio
Saugojimo parinktyse (angl. retention) galima pasirinkti laikotarpį kiek dienų, mėnesių, metų turi būti saugomos kopijos bei saugomų paskutinių versijų skaičių.
Prieš tai aptarėme, kaip „Active Backup“ veikia atkuriant kopijas, tačiau ši programa turi ir kur kas platesnę pritaikymo funkciją. Ši programa supaprastina paruošimą ir sumažina organizacijos valdymo išlaidas, nes visas tinklo (visų susietų įrenginių, kompiuterių, serverių ir pan.) failų atsarginių kopijų kūrimo užduotis galima stebėti iš vieno įrenginio, todėl nereikia skirtingų atkūrimo programų skirtingiems įrenginiams.
Realiai kiek teko domėtis NAS, tai synology softas pats patogiausias naudot. Asmeniškai, tai reikia man jo tik dėl backup ir Plex serverio, kad nereiktų pc visad laikyt įjungto.
O, kad dėl backup verta nusipirkt NAS įsitikinau neperseniausiai, nusprogo kompe HDD ir bad sektoriai tiesiai ant nuotraukų/video informacijos, tai realiai koki 5% nuotraukų dingo (antrą kartą vestuvių ir vaiko krištynų nenufotkinsi…). Tada supranti kaip palyginus pigu nusipirkti NAS, negu bandyt atstatinėt info hdd gedimo atveju. Ir žinoma reikia nepamiršt NAS konfiguruot tinkamu RAID 🙂
https://i.imgur.com/QWkvNAm.png
Ydomu kokia raid konfiguracija gali pasirinkti su dvieju disku NAS ..? 1 arba 0 …
Kad pats patogiausias softas hmmm vartotojo reikmem galbut … butu ydomu sulaukti kada nors NAS palyginimo (na kad ir 4 home use) tarkim tarp Qnap , synology, Asustor, Buffalo ar NetGear ir jei jau visiskai freakui bunant palygint tarkim su DIY OpenMediaVault kokia nors dezute kad ir ant Raspbbery Pi 🙂
Na gali kas nors sugalvot 0 pasirinkt arba visai nedaryt raid grupės, dėl to ir sakau, nes tada toks pats saugumas duomenų, kaip tiesiog laikymas komper 🙂
O tai kokia dar softo paskirtis, jei ne vartotojo reikmėms?
O brendant labai giliai į mišką, tai taip, dedikuotas serveris, su softu, kur viską gali daryt visad bus pranašesnis, bet ne paprastam namų vartotojui dėl backup ir tokių basic reikalų kaip plex.
Dar faina kai gali uzmoutint NAS diska per iSCSI i PC kaip lokalu. Nezinau tik ar sitas modelis palaiko.
Networking protocol: SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN (PPTP, OpenVPN™ , L2TP)
Tai realiai palaiko iSCSI 🙂
Iš savo asmeninės patirties sakau, kad Synology vienareikšmiškai geriausias. Sprendžiu iš to, kad turėjau 4is buffalo, 2 qnap ir kokius 7 synology. Visi buffalai nudvėsė ir duomenų ištraukti nepavyko. Nudvėsė pats hardwaras, ne diskai, o diskus įdėjus į kitą NAS – jų nematė… Qnap tiesiog nudvėsė po kelių metų – duomenų nepraradau, bet jie man pasirodė labai dideli skystalai.. nu bet ir kaina pati kalba už save.. Synology tuo tarpu 9ni metai, kaip sukasi. Diskus gali laisvai perkelti ant kito Synology NAS – jokių problemų. Niekada nebuvo netikėtumų. Valdymas labai paprastas ir patogus. Taip pat ir aplikacijų (servisų) viduje pilna.
Esu kiek kitokios nuomonės. Jeigu fotkės neužima gigų ir nefotkinama kas savaitgalį, tuomet visi klaudai patogiau, geriau, ir spėčiau, kad pigiau. Nes Nasai sensta, reikia keisti, diskai nusprogsta (kalbu apie soho variantus, nes enterprise kainos yra ne namams). Turiu jau antrą qnap, tai bukvaliai tik video blue ray tyrinys guli, kurį vaikai retkarčiais dar įsijungia. Sekančio greičiausiai jau nebepirksiu, nebent vis bus prieinamas 4 – 8k turinys.
taip, pilnai sutinku, kad tiesiog laikyti data neapsimoka. netgi saugiau turėti cloudą.
plius savo failus gali pasiekti iš bet kurio įrenginio nebūnant prisijungus prie savo tinklo.
Ai matau ir NAS’e tai įmanoma, įdomu kaip dėl saugumo..
teisingai, šiuo atžvilgiu Synology turi savo quickconnect paslaugą ir per ją galima prisijungti prie savo accounto. šiaip negirdėjau, kad būtų buvę didelių saugumo spragų. taip pat yra vidinis firewallas kurį galima susikonfigūruot, o kas dėl vidinio tinko – na, čia jau mūsų pačių atsakomybė už saugumą 🙂 nesvarbu ar yra NAS, ar nėra
Yra visai decent akcija Black Friday proga. DS220+ už 300 €. Europoje kažkas ~320 pigiausiai.
http://www.skytech.lt/search.php?sand=0&pav=2&sort=5a&grp=0&page=1&pagesize=100&page=1&pagesize=100&keywords=DS220J+%7C++DS220%2B&x=0&y=0&search_in_description=0&