„Synology DS220+“ apžvalga: ką galima atlikti su „Synology“ NAS?

Testavimas

Testavimo įrangą sudarė:

  • Komutatorius Netgear GS724T v4
  • PC 1: ASUS TUF Z270 Mark 2 (Intel® I219V, 1 x Gigabit LAN Controller), i5 7600K, 32 GB DDR4 RAM, GeForce RTX 2700 Super
  • PC 2: Gigabyte GA-H81M-S1 (Realtek RTL8168 1 x Gigabit LAN Controller), i5 4440, 6 GB DDR3 RAM, Radeon RX 580
  • 2x Seagate IronWolf 6 TB kietieji diskai (5400 RPM, 256 MB)

Vienas iš privalumų, kad DS220+ palaiko Link Aggregation (LACP arba kitaip Bond). Tau leidžia apjungti du interneto kabelius ir padaryti vieną su didesne sparta (teoriškai sparta būtų 2 Gbps, bet praktiškai sparta priklauso nuo tinklo įrangos, todėl gali būti ir mažesnė).

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad ne kiekvienas maršrutizatorius arba komutatorius turi Link Aggregation palaikymą, todėl net ir turint DS220+ ne visada galima šia funkcija pasinaudoti.

Siekiant įvertinti kokia sparta ir kaip veikia Link Aggregation su DS220+ atlikau keletą testų:

  1. Failų kėlimas iš vieno kompiuterio į DS220+;
  2. Failų kėlimas iš dviejų kompiuterių (vienu metu) į DS220+;
  3. Failų kėlimas iš DS220+ į du kompiuterius (vienu metu);
  4. Kelių failų kėlimas skirtingomis kryptimis: vienas failas keliamas iš kompiuterio į DS220+ ir tuo pačiu metu kitas failas keliamas iš DS220+ į kitą kompiuterį;
  5. Filmo žiūrėjimas iš DS220+ per vieną kompiuterį;
  6. Filmų žiūrėjimas iš DS220+ per du kompiuterius (vienu metu).

Pirmiausiai sujungiau DS220+ su „Netgear GS724T v4“ komutatoriumi naudojant du interneto kabelius ir aktyvuojant Link Aggregation. Iš komutatoriaus pajungiau du kompiuterius ir vienu metu iš abiejų kompiuterių tiek siunčiau, tiek kėliau failus į DS220+. Toliau atlikau minėtus testus.

Žemiau pateikti testų rezultatai:

Pirmu atveju kėliau filmą iš vieno kompiuterio į NAS serverį ir gavau pastovią 110 MB/s spartą.

Antru atveju kėliau filmą iš dviejų skirtingų kompiuterių į tą patį NAS serverį ir gavau abiejuose kompiuteriuose apie 80-90 MB/s kėlimo spartą.

Trečiu atveju siunčiausi filmą iš NAS serverio į skirtingus kompiuterius – gavau taip pat apie 80-90 MB/s spartą.

Pirmu ir antru atveju DS220+ procesoriaus apkrova neženkliai skyrėsi, o trečiu atveju procesorius buvo apkrautas dvigubai daugiau.

Tinklo apkrovos diagramoje matome, kad antrame ir trečiame bandyme daugiausia pavyko pasiekti 225 MB/s spartą, o vidutiniškai kėlimo/ siuntimo sparta siekė 150-170 MB/s.

Disko skaitymo ir įrašymo diagramoje matome, kad vidutinė nuskaitymo sparta iš disko siekė 170 MB/s, kai vidutinė įrašymo sparta ~150 MB/s.

Taip pat pamėginau per vieną kompiuterį siųsti failą iš NAS, o per kitą kompiuterį tuo pačiu metu kelti kitą failą į NAS. Rezultatas pavaizduotas diagramoje žemiau.

Mėginama žiūrėti tiesiogiai filmą iš NAS serverio. Pirmu bandymu žiurime 4K raiškos filmą naudojantis „Video Station“ viename kompiuteryje.

Antru bandymu žiurime 4K raiškos filmus per tą patį „Video station“ abiejuose kompiuteriuose.

Kaip matome, žiūrint filmą abiejuose kompiuteriuose šiek tiek labiau apkraunamas procesorius bei daugiau išnaudoajma RAM.

Su Link Aggregation pavyksta gauti bendrą 200 MB/s spartą. Tai geras variantas tiems, kurie DS220+ naudoja ne vienu vartotoju ar keliais įrenginiais.

 

12 Komentarai

  1. ToBeX parašė:

    Realiai kiek teko domėtis NAS, tai synology softas pats patogiausias naudot. Asmeniškai, tai reikia man jo tik dėl backup ir Plex serverio, kad nereiktų pc visad laikyt įjungto.
    O, kad dėl backup verta nusipirkt NAS įsitikinau neperseniausiai, nusprogo kompe HDD ir bad sektoriai tiesiai ant nuotraukų/video informacijos, tai realiai koki 5% nuotraukų dingo (antrą kartą vestuvių ir vaiko krištynų nenufotkinsi…). Tada supranti kaip palyginus pigu nusipirkti NAS, negu bandyt atstatinėt info hdd gedimo atveju. Ir žinoma reikia nepamiršt NAS konfiguruot tinkamu RAID 🙂
    https://i.imgur.com/QWkvNAm.png

    • foozz parašė:

      Ydomu kokia raid konfiguracija gali pasirinkti su dvieju disku NAS ..? 1 arba 0 …
      Kad pats patogiausias softas hmmm vartotojo reikmem galbut … butu ydomu sulaukti kada nors NAS palyginimo (na kad ir 4 home use) tarkim tarp Qnap , synology, Asustor, Buffalo ar NetGear ir jei jau visiskai freakui bunant palygint tarkim su DIY OpenMediaVault kokia nors dezute kad ir ant Raspbbery Pi 🙂

      • ToBeX parašė:

        Na gali kas nors sugalvot 0 pasirinkt arba visai nedaryt raid grupės, dėl to ir sakau, nes tada toks pats saugumas duomenų, kaip tiesiog laikymas komper 🙂
        O tai kokia dar softo paskirtis, jei ne vartotojo reikmėms?
        O brendant labai giliai į mišką, tai taip, dedikuotas serveris, su softu, kur viską gali daryt visad bus pranašesnis, bet ne paprastam namų vartotojui dėl backup ir tokių basic reikalų kaip plex.

  2. Frantisekas parašė:

    Dar faina kai gali uzmoutint NAS diska per iSCSI i PC kaip lokalu. Nezinau tik ar sitas modelis palaiko.

  3. sketchy parašė:

    Iš savo asmeninės patirties sakau, kad Synology vienareikšmiškai geriausias. Sprendžiu iš to, kad turėjau 4is buffalo, 2 qnap ir kokius 7 synology. Visi buffalai nudvėsė ir duomenų ištraukti nepavyko. Nudvėsė pats hardwaras, ne diskai, o diskus įdėjus į kitą NAS – jų nematė… Qnap tiesiog nudvėsė po kelių metų – duomenų nepraradau, bet jie man pasirodė labai dideli skystalai.. nu bet ir kaina pati kalba už save.. Synology tuo tarpu 9ni metai, kaip sukasi. Diskus gali laisvai perkelti ant kito Synology NAS – jokių problemų. Niekada nebuvo netikėtumų. Valdymas labai paprastas ir patogus. Taip pat ir aplikacijų (servisų) viduje pilna.

  4. blacksilentbox parašė:

    Esu kiek kitokios nuomonės. Jeigu fotkės neužima gigų ir nefotkinama kas savaitgalį, tuomet visi klaudai patogiau, geriau, ir spėčiau, kad pigiau. Nes Nasai sensta, reikia keisti, diskai nusprogsta (kalbu apie soho variantus, nes enterprise kainos yra ne namams). Turiu jau antrą qnap, tai bukvaliai tik video blue ray tyrinys guli, kurį vaikai retkarčiais dar įsijungia. Sekančio greičiausiai jau nebepirksiu, nebent vis bus prieinamas 4 – 8k turinys.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.