Vėl kalbama apie AMD perėmimą

Vien per paskutinius kelerius metus ne kartą skaitėme gandų, kurie bandė įtikinti, kad artimiausiu metu tai viena tai kita kompanija perims AMD akcijų kontrolinį paketą, bet bent iki šiol nei vienas iš tokių gandų nepasitvirtino.

Naujausi šnabždesiai sufleruoja, kad dabar AMD įsigijimu domisi bent  trys kompanijos: „Qualcomm“, „Broadcom“ ir „Oracle“. Palyginimui, „Qualcomm“ akcijų vertė rinkoje – 93.36 $ mlrd., „Broadcom“ – 68.47 $ mlrd., „Oracle“ – 170.06 $ mlrd., o AMD tik 5.97 $ mlrd.

Niekam ne paslaptis, kad AMD visus domina dėl x86 licenzijos, kuri leidžia gaminti šio kodo procesorius. Bet viskas nėra paprasta, nes pagal esamą sutartį tarp „Intel“ ir AMD ši licenzija negali būti perduota trečiosioms kompanijoms. Bet tai gali nesutrukdyti AMD perėmimui, nes kompanija vieną kartą jau palenkė taisykles savo naudai. Tai įvyko, kai AMD pardavė savo gamyklas, jos dabar žinomos kaip „GlobalFoundries“. Pagal esamą susitarimą x86 licenziją turinti kompanija, norinti gaminti tokius procesorius, turi turėti savo fabrikus, bet AMD teisme įrodė savo teisę parduoti gamyklas ir toliau gaminti procesorius.

Kad ir kaip būtų keista, bet kaip dar vienas AMD pirkėjas minima „Intel“. Nors pirma gali pasirodyti, kad tai absurdas, bet toks žingsnis būtų naudingas „Intel“ dėl AMD grafikos srityje turimo įdirbio ir technologijų. Žinoma, tokia įvykių seka mažai tikėtina, nes „Intel“ įsigijus AMD būtų suformuotas 100 % monopolis x86 procesorių srityje, o tokio pirkimo neleistų kontroliuojančios instancijos.

Kaip dar vienas galimas AMD pirkėjas minima „Microsoft“. Kompanija pinigų nestokoja, o vien už „Xbox“ lustus AMD sumokėjo 1.5 mlrd. JAV dolerių.

Neužmiršta ir „Samsung“ – kompaniją labiausiai domintų AMD grafikos padalinys, žinoma, milžinas sugalvotų kur panaudoti ir x86 licenziją.

amd_building_4

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.