Blogas „Windows“ atnaujinimas iš „CrowdStrike“ visame pasaulyje paveikė bankus ir oro linijas
Kibernetinio saugumo įmonės „CrowdStrike“ atliktas ydingas programinės įrangos atnaujinimas įmonių kompiuteriams atjungė milijonus kompiuterių, iš kurių dauguma yra komercinėje ar įmonių aplinkoje arba „Azure“ diegimo vietose. Bendrovė „CrowdStrike“ periodiškai teikia programinės įrangos ir saugumo atnaujinimus komerciniams kompiuteriams, įmonių kompiuteriams ir debesų kompiuteriams, kurie yra labai automatizuoti. Pranešama, kad naujausias atnaujinimas sugadina „Windows“ bootloader‘į, sukelia „mėlynąjį mirties ekraną“ (BSOD) ir, jei sukonfigūruotas, iššaukia „Windows Recovery“.
Įmonės paprastai apsaugo savo klientų kompiuterių bootloader‘ius nuo grėsmių ir išjungia bendrines „Microsoft“ „Windows Recovery“ priemones, o tai reiškia, kad įmonėms visame pasaulyje lieka daugybė kompiuterių, kurių kiekvieną reikės sutvarkyti rankiniu būdu. Vadinamasis „Windows CrowdStrike BSOD potvynis“ smogė tokioms svarbioms įmonėms kaip bankai, oro linijų bendrovės, prekybos centrų tinklai ir televizijos transliuotojai.
siuo atveju, dabar jau nesuprantu. Ar MS update cia blogas buvo, ar vis del to Crowdstrike PI atnaujinimas
Labai sumalta viskas, tiek čia, tiek užsienio žiniasklaidoje.
Crowdstrike kalti.
as nesuprantu kodel visokie bankai naudoja windows ir dar juos i bankomatus kisa, gal jie kazkada su MS sutarti pasirase 100 metu i prieki ar kaip? 😀
pamenu kai juokesi daug kas is rusu kai valstybiniam sektoriui jie savo OS kure, net nesuvokdami kame cia reikalas.
Bankomatai labai dažnai yra gana senos sistemos. Net ir pakeitus bankomato PC į naują ir sudėjus win11 – ten vis tiek būna sukasi krūva seno softo ir periferijos įrenginių kuriuos palaiko tik WIN. Viso to atnaujinimas ir pakeitimas į linux, kartu su visos periferijos pakeitimu, softo pakeitimu/pritaikymu – per brangus malonumas matyt.
Maxima operatoriaus kasos, savitarnos kasos tai pat su windows. Norfoj tai pat Windows. Kitose nepastebėjau, kai rečiau lankausi. Kodėl? Nes lietuviški buhalterijos softai sukasi ant Windows, tai paprasčiau apjungti viską.
Tą patį pagalvojau – integracijos.
Linux irgi nėra išeitis, nėra jis tokia ir panacėja.
Jei paimti gamybos sektorių, yra staklių kurios kas 20-30 metų os upgrade tik gauna, nesvarbu linux ar win 🙂
o kiek rimtos irangos su MacOS (twitter vieno zmogaus izvalga)
turbut tik dizaineriai naudoja :D:D:D
Linux yra linux…jeigu ja padaryti defaultu…ir ten prasides problemos.
Keisti dalykai: vienu metu update daromas visuose PC ir dar penktadieni. Duodama prieiga prie kernel….
Siuo atveju jokio skirtumo ar Windows ar Linux ar MacOS, nes luzus kerneliui visos jos pasikabintu.