1050 W „Chieftronic PowerPlay“: pigiausias „kiloplatininis“ PSU

Rezultatai

Žvilgsnis į PSU efektyvumą. „PowerPlay“ 240 Vac tinkle nekyla jokių problemų bandant pasiekti 80+ Platinum keliamus reikalavimus. Dirbant 20 % apkrova testavimo pavyzdys reikalavimus viršijo 2,5 %, atiduodant pusę galios 1 %, o pilnai apkrautas 1,6 %. Be lengvo 80+ Platinum reikalavimų išpildymo verta atkreipti dėmesį į dar du rodiklius. Džiugina tai, kad maitinimo šaltinis išlaiko aukštą (beveik 92 %) efektyvumą netgi perkrovos režime atiduodant beveik 1140 vatų. Kitas rodiklis mažiau džiuginantis – vos 86,2 % taikant itin lengvą apkrovą. Palyginimui, „Corsair HX1000“, kuris iš sienos irgi ėmė 138 vatus, parodė 88 % efektyvumą.

+12 V linijos reguliacija nėra stebuklinga, nes taikant pilną apkrovą nuokrypis priartėja prie 2 %. Maitinimo šaltiniui dirbant pusę galios nuokrypis dvigubai mažesnis ir siekia ~0,9 %. Suskaičiuotas vidurkis (be perkrovos režimo) yra labai panašus – 0,93 %. „PowerPlay“ pavyksta įtilpti į 1 % zoną, tačiau tarp aukštesnės klasės maitinimo šaltinių dažniau esame įpratę matyti tampresnę reguliaciją, nuokrypiui neviršijant 0,8 %. +5 V netgi yra suvaldoma geriau už pagrindinę +12 V liniją, kadangi nuokrypis tesiekia 0,76 %. Tokia praktika tikrai reta. +3.3 V linija kontroliuojama gerokai prasčiau. Nuokrypio vidurkis šoka iki ~1,75 %. Apkrovus maitinimo šaltinį dar tik pusę galios mažoji linija jau nukrypsta per 2 %, o toliau didinant apkrovą pasiekia ir 2,7 %. Perkrovos režime, kai PSU atiduoda beveik 1140 vatų, maksimalius nuokrypius pasiekia dvi iš trijų linijų: +12 V nuo siekiamybės nukrypsta per 2,25 %, +3.3 V perlipa 3 %, o tai jau mums nebepatinka.

Ventiliatorius sugebėjo nepajudėti iš vietos iki maitinimo šaltinį apkraunant pusę galios. „Corsair HX1000“ pasyvus Zero RPM režimas tęsėsi iki 75 % apkrovos. „PowerPlay“ aušinimo įrenginio maksimalus triukšmas 59,5 dBA ir ventiliatorius maksimalius sūkius pasiekia pilnai apkrovus PSU, nes perkrovos režime didesnio triukšmo nefiksavome. Pagal pikinę garso vertę „PowerPlay“ gerokai nusileidžia HX1000 (52,9 dBA prie 100 %), tačiau beveik 60 dBA nėra kurtinančiai prastas rezultatas. Mums labiau nepatinka kaip ventiliatorius suagresyvėja jau prie 50 % apkrovos. Šuolis iš Zero RPM režimo į aktyvų turėtų būti švelnesnis.

Visose trijose linijose išmatuoti bangavimai kyla iki ~25 mV. +12 V linijoje yra leistinas 120 mV bangavimas, todėl turime apie 5 kartus mažesnę vertę už maksimalią leistiną. Perkrova linijoje prideda papildomus 10 mV. Mažosiose linijose turime 23,5 – 26,5 mV, dvigubai mažiau už leistiną normą. Pagal visas normas rezultatai geri, tačiau nėra įspūdingi. Šioje srityje geriausiai pasirodantys maitinimo šaltiniai sugeba pakišti visas tris linijas po <10 mV žyma.

+12 V

 +12 V (perkrova)

+5 V

+3.3 V

6 Komentarai

  1. Strelok (AMD >>> Intel) parašė:

    Geras review. Bet pagal efektyvumą ir galią yra geresnių agregatų lietuviškoje rinkoje, kad kaip https://www.1a.lt/p/lc-power-psu-platinum-lc1200-1200w/c7d

  2. BC00 parašė:

    Atvirai pasakius, pirmą kartą girdžiu apie tokį gamintoją kaip LC Power. Bet atrodo, kad viskas ir baigias tiek kištukų panašumais, nebent per keletą metų šitas konkrečiai buvusio 2nd ar net 3rd tier brando performance/quality pakilo kaip feniksas iš pelenų 😀

    http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?10062-Why-never-LC-POWER-reviews

    • Strelok parašė:

      Nu Chieftec irgi skaitosi kaip 2nd tier brand (jiem net pavadinimną į Chieftronic reikėjo pakeisti, kad nebūtų asociacijos), bet kai nori, tai kažką gero gali pagaminti. „kaip feniksas iš pelenų“. Iš pelenų kilęs į pelenus pavirs. Nežinau ar geriausias PSU gamintojo apibūdinimas. Kaip, kad „Seasonic“ Sea of Sonic 😀

      • BC00 parašė:

        Šiaip nežinau, ar galima taip vienareikšmiškai skirstyti. Net ir ale top tier brandai turi šlamšto, ar artimo jam. Tiesiog vieni labiau taiko į value, o kiti į performance. Naivu tikėtis, kad tas LC Power būtų kažko vertas, ypač su tokia istorija.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.