„be quiet! Dark Rock Pro 5“ – kol kas tyliausias ir pigiausias
Testavimas ir rezultatai
Iki mūsų pasirinkto sunormalizuoto triukšmo (36,5 dBA) lygio „Dark Rock Pro 5“ (DRP5) šiek tiek trūksta – net ir Performance režimu „be quiet!“ aušintuvas beveik 0,5 dBA tylesnis, kas tuo pačiu reiškia, kad „Dark Rock Pro 5“ yra tylesnis už „Noctua NH-D15S (chromax.black)“, pagal kurio maksimalius sūkius buvo nustatyta sunormalizuoto triukšmo riba. Nepriklausomai nuo „Ryzen 9 7950X“ TDP lygio Performance režimu dirbančio DRP5 efektyvumas labai panašus į „Corsair A115“ aušintuvą – rezultatai papuola į paklaidos langą. Prie 140 W DRP5 susilygina ir su NH-D15S (chromax.black), kuris prie dviejų žemesnių TDP nustatymų turėjo 1-1,5 °C pranašumą. Quiet ventiliatorių režimas leidžia sumažinti DRP5 triukšmo lygį daugiau nei du kartus (-3,8 dBA). Vidutinė temperatūra prie 120 W didėja 2 °C, o prie 135 W – 3 °C. Sumažintų „Silent Wings 4“ sūkių nebepakanka susidoroti su 140 W neperžengiant 95 °C žymos. Testavimo metu aplinkos temperatūra siekė 23-24 °C.
Sekanti lentelė rodo rezultatus, gautus aušintuvų ventiliatoriams dirbant maksimaliais įmanomais sūkiais. Buvo aišku, kad „be quiet! Dark Rock Pro 5“ nepavyks susidoroti su 145 W. To nepadaro nei vienas iš trijų orinukų, išskyrus maksimaliais sūkiais dirbantį 240 mm „Corsair“ AIO. Prie 140 W žemiausią temperatūrą duoda „Corsair A115“, bet šiuo atveju jis yra daugiau nei du kartus garsesnis už NH-D15S ir DRP5.
Bet ar vesiausias? Kaip lyginant su Deepcool ak620?
RAW performance ne pats geriausias, bet ir nereikia kitko tikėtis, kai tiek mažai triukšmo.
Kaip tik sekantį ir testuosime AK620. Tiksliau pertestuosime 🙂
O neplanuojat apžvelgti Thermalright Peerless Assassin 120? Kiek teko skaityti, tai labai jau giria, bet galbūt tik del to, kad jo kaina yra sąlyginai maža todėl gaunasi geras price/performance ratio
Phantom Spirit 120 lyg buvau užsisakęs iš amazon taip pasibandymui 🙂
Labai ilgai rinkausi ir išsirinkau Scythe Fuma 3. Pigus ir tylus cooleris
Vis dar nesuprantu kam tas oras šiais laikais su savo dydžiais reikalingas, kai pigiausia vandens uždara sistema kad ir mažiausia yra efektyvesnė
Matai pas skirtingus žmones skirtingi prioritetai. Jei jums efektyvumas svarbiausia, o dar gal oras jau net nebeišveža – skysčio pasirinkimas logiškas.
Mano asmenine nuomone, kol gali efektyviai išsisukti su oru, sukis su juo.
Skysčio aušinimo sistemų trūkumai, kodėl aš jo negaliu rekomenduoti po defaultu iškart:
1. Daugiau komponentų kurie gali sugesti (ne tik fan, bet ir pompa pvz.)
2. Išsiliejimo rizika (oro atveju niekas neišsilies).
3. Kai kurių modelių skysčio pompos skleidžia specifinį triukšmą, kai pačių fan dar net nesigirdi.
4. Sistemą reikalauja daugiau priežiūros – skystis viduje per ilgesnį laiką nugaruoja ir jį dažnu atveju reiks papildyti. Aišku jei perki dviems metams, naują gal ir neaktualu, bet orą gali kad ir 10 metų naudoti ir max ką gali reikėti daryti tai pakeisti fan, ir galbūt tvirtinimus dasipirkti naujam socketui…
5. Starter pack kaina. Kiek kainuoja pigiausias orinis aušintuvas, ir kiek pats pigiausias skysčio? Kaina skirsis dešimtimis kartų.
Nesakau kad pas orą tik pliusai, pas jį irgi minusų yra, o tada įsivertinęs pagal pliusus minusus tu kažką pasirenki, bet tikrai ne būtinai skystį…
Pavyzdziui as niekad neperku CPU, kurio realios sanaudos daugiau nei ~100W, nes man papildomi 100W uz 15% daugiau nasumo skamba kaip visiskas absurdas. Atitinkamai naudoju mid-range orini ausintuva, nes tai salygiskai pigus ir patikimas ausinimo metodas.