Brangesnė RX 7900 XTX prieš pigesnę RX 7900 XTX: „Gigabyte AORUS Elite“ prieš „Sapphire Pulse“
Aušinimo sistemų palyginimas, temperatūrų ir triukšmo matavimas
AORUS turi visiškai perdarytą montažinę plokštę, kuomet „Pulse“ PCB yra labai artima AMD sukurtai montažinei plokštei ir tokį „Sapphire“ sprendimą geriausiu atveju galima laikyti semi-custom. „Pulse“ modelis laikomas kaip turintis trijų aukštų aušinimo sistemą, kurios aukštis beveik 53 mm. Radiatoriuje yra 6x 6mm skersmens šilumos vamzdeliai. Lustus aušinanti varinė plokštelė tuo pačiu vėsina ir GDDR6 atmintį. AORUS Elite aušinimo sistemos aukštis jau 69 mm ir toks sprendimas laikomas kaip keturių aukštų. Didesnis AORUS vaizdo plokštės ilgis nenuėjo perniek – vietoje 90 mm ventiliatorių („Sapphire“ atveju) čia sumontuoti 100 mm skersmens aušinimo įrenginiai. Maža to, variniame pagrinde yra garų kamera, o po radiatorių išvedžiota net 10 šilumos vamzdelių. Tiesa, garų kamera stovi virš lusto ir atminties, o VRM komponentai jau aušinami paties radiatoriaus. Dar vienas skirtumas, jog AORUS vaizdo plokštėje tarp nugarinės plokštelės ir PCB (lusto projekcijoje) yra termo padukas, o „Pulse“ modelyje toje vietoje tuštuma.
Pulse Elite
- Temperatūros matavimai atliekami aplinkos temperatūrai siekiant 22-23 °C. Naudojamas „Phanteks Enthoo Primo“ korpusas.
OC režimu „Elite“ vaizdo plokštės GPU temperatūra neperlipa 60 °C. Silent BIOS’as padidina temperatūrą iki 63 °C, tačiau „Pulse“ vaizdo plokštę vaizduojanti kreivė aiškiai yra aukščiausiai ir parodo, kad tik trijų aukštų aušinimo sistemą turintis modelis kaista labiausiai, iki 66 °C.
Žiūrint į Hot Spot temperatūrą atvaizduojančią diagramą turime gana netikėtą vaizdą, kuomet „Pulse“ susikeičia vietomis su Silent BIOS naudojančia „Elite“. Šiuo atveju „Pulse“ pikinės Hot Spot temperatūros yra artimesnės OC BIOS naudojančiai „Elite“, kurios apsiriboja 85 °C. Tyliu režimu veikianti „Elite“ priartėja beveik prie 90 °C, tačiau jokios tragedijos dėl šito nekyla.
GDDR6 atminties temperatūros staigmenų nepateikia: naudojant OC BIOS galima sumažinti temperatūrą 4 °C, atitrūkstant nuo „Pulse“ per 6 °C. Visgi visi trys atvejai gana arti vienas kito.
- Grynasis tik vaizdo plokščių triukšmas matuojamas 60 cm atstumu atjungus korpuso ir CPU ventiliatorius. Įrašai padaryti padėjus laikant įrašymo įrenginį virš perforuoto korpuso viršaus, ~30 cm atstumu nuo garso šaltinio.
Abi vaizdo plokštės pabudusios iš Zero RPM režimo ventiliatorių sūkius kelia iki 1750-1850 RPM. Pradžioje „Pulse“ ventiliatoriai sukasi šiek tiek intensyviau, tačiau testui baigiantis kreivės iš esmės persidengia. Išmatavus grynąjį triukšmą paaiškėja, kad „Pulse“ dirba pastebimai tyliau (34,2 dBA prieš 36,5 dBA), nors „Elite“ ventiliatorių skersmuo ir yra didesnis. Silent BIOS leidžia AORUS ventiliatoriams sumažinti sūkius iki 1600 RPM, triukšmo lygiui beveik susilyginant su „Sapphire“ modeliu. Pats garso profilis kardinaliai skiriasi. AORUS būdingas duslesnis tonas, o „Pulse“ – aukštesnio profilio.
Visgi „Pulse“ pasižymi viena „blogybe“. Sūkiai buvo linkę šokinėti per 50 RPM ir tai kiek erzina. Testo pradžioje AORUS ventiliatorių sūkiai buvo pastovesni, bet vėliau ėmė elgtis panašiai į šokinėjančią „Pulse“ kreivę. Taip pat reikia pridurti, kad „Pulse“ vaizdo plokštei sugrįžti į Zero RPM režimą reikia kur kas daugiau laiko, nes išsijungimo taškas žemiau 40 °C. Kiek per žemai.
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX Elite (OC BIOS)
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX Elite (Silent BIOS)
Sapphire Pulse RX 7900 XTX
Įdomūs garso rezultatai. Kaip bebūtų keista, mažiausiai apsukų turintis, Aorus Silent skamba įkyriausiai, toks jausmas, kad rezonuoja dėžė. Tuo tarpu daugiausiai apsukų turintis Saphire Pulse, kaip ir ok.
Man įkyriausiai skamba Pulse, kai pradeda blaškytis tarp 1750 ir 1850 RPM. Tas kintantis aukšto tono garsas realybėje tikrai erzina. Bet šiaip faktas, kad didesnio diametro fanai nebūtinai skleis mažiau triukšmo prie tų pačių RPM už mažesnio diametro. Gerų pavyzdžių ir korpusuose esu pastebėjęs.
Įdomų dalyką atradau su Catalyst 23.3.2 ir HWiNFO. Su šitais Catalyst pradingsta dalis monitoringo, įskaitant memory junction ir TGP. Galima sekti tik įprastą temperatūrą su hot spot.
PUSIAU OFF TOPIC: Papirkau Nitro 6950 XT už 752e.
Čia yra už 700: https://www.sinerta.lt/c/p/vaizdo-plokste-ati-radeo—gb–gddr6–100-438416–400342
Kas laukė pigesnių kainų, (kaip aš) gal jau metas 😉
beje, Nitro iš Skytech, dabar 803 prašo.
Lietuvoj radau šitą AORUS už ~1250, kai Pulse mūsų shopuose gerų 50 € pigesnė. Antkainis nebaisus, ypač įvertinus, kad turi teisę prasitęsti garantiją papildomiems metams. Ir tai turbūt didžiausias AORUS turimas pliusas.