„Corsair K100 RGB“ – naujasis flagmanas su optomechaniniais jungikliais

Atskirai apie OPX jungiklius ir kepurėles

Kairėje pusėje įrengti šeši G macro mygtukai, kuriems ne tik būdinga kita spalva, bet ir pašiaušta tekstūrizacija. Būtent šie mygtukai tarp 14-os multimedia mygtukų yra programuojami. Nors jie naudoja „Corsair“ kurtus OPX jungiklius, tačiau kepurėlės yra pagamintos iš pigaus ABS plastiko. Likusių 104 klavišų kepurėlės yra dviejų dalių: vidinis plastiko sluoksnis laidus šviesai, o viršutinis pagamintos iš PBT plastiko. Tai patvaresnis sprendimas už ABS plastiką, nes PBT kepurėlės ne tokios imlios dėvėjimuisi. Kadangi visi ženklinimai (net ir antriniai) įterpti nenaudojant lazerio, jis irgi dėvėsis ypač lėtai. Deja, bet į komplektaciją pridėtos MOBA kepurėlės taip pat pagamintos iš ABS plastiko.

PBT kompozito kepurėlė (kairėje) ir dvi (G macro su MOBA) pagamintos iš ABS plastiko (dešinėje).

Didieji klavišai, kaip spacebar, shift ar enter naudoja papildomus „Cherry“ stabilizatorius. „Corsair“ jų sudedamąsias dalis sutepė pasinaudodama vartotojų atsiliepimais.

K100 naudoja ARM architektūros „Cortex M4“ mikroprocesorių, kuris dirba 180 MHz dažniu. Palyginumui, K95 RGB (Platinum) turėtas M0+ mikroprocesorius dirbo vos 50 MHz dažniu. Kartu išaugo ir signalo atnaujinimo dažnis nuo 1000 Hz iki 4000 Hz. K100 komplektuojama tik su dviejų tipų jungikliais: Cherry MX Speed RGB Silver ir Corsair OPX. Pastarieji jungikliai yra optomechaniniai jungikliai, vis tik labiau optiniai. Vienintelė machaninė dalis šiuose jungikliuose yra grįžtamasis žiedas. Tai leidžia panaikinti visus mechaninių klaviatūrų trūkumus, kaip nusidėvėjimas ar sutrikęs atšokimas. Paspaudimas fiksuojamas ne mechaniškai, bet sutikdžius šviesos šaltinį. Tiesa, pagal specifikacijas OPX labai panašūs į MX Speed Silver jungiklius: reikalinga ta pati 45 gramų jėga, bet OPX būdinga 0,2 mm mažesnė eiga (3,2 mm vs 3,4 mm) ir aktyvacija (1 mm vs 1,2 mm). Abu jungikliai spaudžiasi nuosekliai, tačiau OPX gyvenimo trukmė yra ilgesnė (150 mln prieš 100 mln).

3 Komentarai

  1. Fostil parašė:

    Vienintelis kas man patiko, tai laidų pravedžiojimas ir papildomas usb. Visa kita nereikalinga man, o ir kaina ohoho. Gal pasiliksiu prie Steelseries 6GV2.

    Kiek skaičiau, daug kas skundžiasi jog lengva netyčia nuspausti klavišą su tais cherry silver, tai su corsairo mygtukais turėtų dar ryškesnė problema būti.

    • BC00 parašė:

      Tas papildomas USB toks questionable dalykas, nes atima portą iš motininės. Galbūt dėl patogumo, bet didesnio skaičiaus USB gauti neišeina.

      OPX spaudžias tikrai lengvai, plius registro kelias labai trumpas, bet viskas ok buvo. Jei koks layout būtų neįprastas tada galimai sukeltų problemų, nes pirštai atsidurtų virš ne tų klavišų, kuriuos reikia nuspaust, dabar kai viskas įprasta no problem 🙂

      Šiaip aš sukeisčiau ratukus vietomis pagal paskirtį. Garsui skirtą padaryčiau personalizuojamą, o sukamą į kairę/dešinę garsui. Asmeniškai taip labiau limpa judėjimo kryptis prie atliekamos paskirties.

  2. ToBeX parašė:

    Aš corsair nebegaliu pakeist į ką nors kito, vien dėl jų tobulo softo. Macro galimybės neribotos. Pas mane nėra dedikuotų mygtukų, bet 11 mygtukų pakeitę savo reikšmes į macro funkcijas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.