„Fractal Design Meshify 3“: dar daugiau oro, bet yra vienas „bet“
Testavimas ir rezultatai
„Meshify 3“ ventiliatoriai buvo sureguliuoti taip, jog „neperrėktų“ pilnais sūkiais dirbančio „Deepcool AK620 HW Digital“ aušintuvo. Tam reikėjo sisteminių ventiliatorių sūkius sumažinti iki 1150 RPM (60 %). „ASUS ProArt RTX 4070 Ti“ aušinimo sistemos sūkiai fiksuoti 1600 RPM (49 %). Bendras sistemos triukšmas ~40,5 dBA. Maksimaliais sūkiais dirbančių „Meshify 3“ ventiliatorių triukšmas ~41,5-42 dBA. Siekiant išvengti nuolatinio perkaitimo i9-14900K procesoriaus galia buvo sumažinta iki 245 W. Paraleliai leidžiama „Cinebench R23“ ir „3DMark Steel Nomad“ apkrova. Aplinkos temperatūra 22 °C
Testavimas pradedamas norint patiktinti, kokią įtaką temperatūroms daro „Meshify 3“ turimas oro tėkmės gidas, kuris yra orientuotas į efektyvesnį GPU aušinimą. Išėmus iš korpuso gidą maksimali ir hotspot „ASUS ProArt RTX 4070 Ti“ temperatūros yra 1-2 °C aukštesnės. Vidutinės temperatūros rodo tą patį rezultatą. Nelikus korpuse gido vidutinė 7-ojo P branduolio temperatūra pakinta per 1 °C, tačiau tai galima prilyginti paklaidai.
Prieš sumontuojant į „Meshify 3“ galą išpučiantį ventiliatorių (tam buvo pasirinktas „Noctua NF-A12x25 LS-PWM“ (1200 RPM)) oro gidas buvo sugrąžintas į jo vietą. Vaizdo plokštės temperatūroms išpučiantis ventiliatorius nedaro jokios įtakos – fiksuojamos visiškai identiški skaičiai 72/93 °C. Minimaliai į atsiradusį ištraukiantį ventiliatorių sureaguoja i9-14900K, kurio dviejų karščiausių branduolių vidutinės temperatūros sumažėja 1 °C, tačiau tokį rezultatą ir vėl galima laikyti normalia paklaida.
Tie kas daro įjungimo / išjungimo mygtuką iš viršaus katino neturi, nes jis užlipęs tikrai tą kompą išjungs. Mano nuomone, pati kvailiausia vieta išjungimo mygtukui viršuje, nes ir pats netyčia esu išjungęs. Tikrai galima sugalvoti ką nors geriau.
O šiaip korpusas gražus 😀
O aš paprieštarausiu – kadangi statau kompiuterį ne ant stalo, o po juo ant žemo stalčiaus, tai aš kaip tik ieškau korpusų su mygtukų viršuje… tik, idealiu atveju, norėčiau visokius USB’us jungti ne iš viršaus, o iš priekio….
Ir dėl to, kad mano korpusas netoli žemės, tai mane labai liūdina, kad nebeliko dulkių filtro… netikiu, kad tas mesh’as būtų beveik tiek pat efektyvus dulkių filtravimui…. nebent kažką papildomai iš vidaus lipdyt, bet tai jau „chaltūravimas“.. :/
What does power button do? – Do nothing.
visada išjungiu ir ant stacionarių ir ant laptopų.
Galima opcija, bet ilgiau palaikius kompas vis tiek išsijungia.
Aš tik šiaip savo nuomonę apie mygtuką viršuje pasakiau, ji nebūtinai tiks visiems. Aš įjungimo mygtuką perkėliau į reset mygtuką ir nebėra problemos.
Pas mane padaryta „Sleep“. Ir patogu, ir gerai. Yra buvę, kad vaikas paima ir paspaudžia, ir taip ūtiutiu projektas dingsta…
Dėl oro „nukreiptuvo“ apačioje nesutikčiau, kad neefektyvus. Tiek laipsniu dviem sumažėja gpu temp, bet dar be to ir tyliau veikia ties tais pačiais rpm.
Pažiūrėjau avg. GPU temperatūras, ten irgi susidaro 1-2 C. Tebūnie, kad visiškas gimmick’as nėra tas lovys, ypač kai padaro daugiau už papildomą exhaust faną. Dėl šios įžvalgos šike tiek pakoregavau išvadas 🙂
O kodėl tyliau veikia, kai case/CPU/VGA RPM fixed?