„Fractal Design Meshify 3“: dar daugiau oro, bet yra vienas „bet“

Išvados

Rekomenduojama „Meshify 3“ kaina prasidės nuo 140 USD už Solid/TG (Tampered Glass) versijas. Tokį patį MSRP turėjo ir „Meshify 2“. Nepadidėjusi kaina užduoda gerą toną, bet ar pats „Meshify 3“ yra geresnis? Neturėdami „vienas prie vieno“ palyginimo į tai neatsakysime, tačiau norime atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus. Pagal savo dydį ir radiatorių palaikymą „Meshify 3“ labiau primena „Meshify 2 Compact“ (110 USD), todėl 140 USD MSRP nebeatrodo toks pozityvus. Be to, „Meshify 3 Compact“ versijai nebelieka vietos. Iš praeityje darytų testavimų žinome, kad medžiaginiai dulkių filtrai gali būti išties obstruktyvūs. Iš viršaus dingęs dulkių filtras mūsų nelabai jaudina, tačiau pasikliauti vien smulkiomis perforacijos priekinėje fascijoje yra drąsu. „Meshify 2“ medžiaginius dulkių filtrus turėjo ir viršuje, ir priekyje. Viena vertus, „Meshify 3“ dėl to sulauks nemažai kritikos, antra vertus, riboti aušinimo efektyvumą praktiškai nebėra kam. Testuojant CPU ir VGA temperatūras limituojantis faktorius buvo jų aušinimo sistemos, o ne sisteminių ventiliatorių sukuriamas oro srautas ar korpuse užsilaikantis šiltas oras, nes papildomas išpučiantis ventiliatorius temperatūrų nepakeitė. „Meshify 3“ pasiūlytas oro tėkmės gidas nepasirodė itin efektyvus (bent mūsų testavimo sąlygomis), tačiau VGA temperatūras keitė daugiau už išpučiantį ventiliatorių. Maksimaliais sūkiais dirbantys „Momentum 14“ ventiliatoriai maloniai nustebino ir pasirodė besantys tylesni nei tikėjomės.

Aplink įjungimo mygtuką turime baltos spalvos LED. Solid/TG (Tampered Glass) versijų ventiliatoriai be RGB – apšvietimas sklinda nuo DRAM modulių

 

Nauja kabelių fiksavimo sistema paliko gerą įspūdį. Ji patikima (storiausias ATX24V kabelis liko savo vietoje neišlupant fiksatorių) ir paprasta naudoti, o vietos už sienelės daugiau nei pakankamai. Šiuo atžvilgiu „Meshify 3“ yra modernesnis už pirmtaką. Neatsilikti nuo technologinių tendencijų leidžia sumontuota 20 Gbps spartos USB-C jungtis. Tačiau to maža, kad „Meshify 2“ korpusų savininkai iš savybių pusės turėtų dairytis į naująjį „Meshify 3“. Atsižvelgiant į integruotus didesnių sūkių ventiliatorius (1000 RPM vs 1800 RPM), jų kitokį išplanavimą ir išimtą dulkių filtrą aušinimo efektyvumo padidėjimas galimas, bet tai gali pareikalauti didesnės dulkių akumuliacijos. Ką manote Jūs apie korpusų gamintojų vis dažniau atsisakomus dulkių filtrus? Gal tai ne tokia jau svarbi korpuso detalė?

7 Komentarai

  1. Mindaugas Klumbis parašė:

    Tie kas daro įjungimo / išjungimo mygtuką iš viršaus katino neturi, nes jis užlipęs tikrai tą kompą išjungs. Mano nuomone, pati kvailiausia vieta išjungimo mygtukui viršuje, nes ir pats netyčia esu išjungęs. Tikrai galima sugalvoti ką nors geriau.

    O šiaip korpusas gražus 😀

    • Evaldino parašė:

      O aš paprieštarausiu – kadangi statau kompiuterį ne ant stalo, o po juo ant žemo stalčiaus, tai aš kaip tik ieškau korpusų su mygtukų viršuje… tik, idealiu atveju, norėčiau visokius USB’us jungti ne iš viršaus, o iš priekio….

      Ir dėl to, kad mano korpusas netoli žemės, tai mane labai liūdina, kad nebeliko dulkių filtro… netikiu, kad tas mesh’as būtų beveik tiek pat efektyvus dulkių filtravimui…. nebent kažką papildomai iš vidaus lipdyt, bet tai jau „chaltūravimas“.. :/

    • ToBeX parašė:

      What does power button do? – Do nothing.
      visada išjungiu ir ant stacionarių ir ant laptopų.

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Galima opcija, bet ilgiau palaikius kompas vis tiek išsijungia.

        Aš tik šiaip savo nuomonę apie mygtuką viršuje pasakiau, ji nebūtinai tiks visiems. Aš įjungimo mygtuką perkėliau į reset mygtuką ir nebėra problemos.

    • Daemon parašė:

      Pas mane padaryta „Sleep“. Ir patogu, ir gerai. Yra buvę, kad vaikas paima ir paspaudžia, ir taip ūtiutiu projektas dingsta…

  2. ToBeX parašė:

    Dėl oro „nukreiptuvo“ apačioje nesutikčiau, kad neefektyvus. Tiek laipsniu dviem sumažėja gpu temp, bet dar be to ir tyliau veikia ties tais pačiais rpm.

    • BC00 parašė:

      Pažiūrėjau avg. GPU temperatūras, ten irgi susidaro 1-2 C. Tebūnie, kad visiškas gimmick’as nėra tas lovys, ypač kai padaro daugiau už papildomą exhaust faną. Dėl šios įžvalgos šike tiek pakoregavau išvadas 🙂

      O kodėl tyliau veikia, kai case/CPU/VGA RPM fixed?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.