Monitoriai darbui jau turi 100 Hz atnaujinimo dažnį: „Philips 346E2CUAE“

Gamyklinių spalvų tikslumas

Visi matavimai buvo atliekami pasitelkiant „Datacolor Spyder 5 Elite“ prietaisą.

„Philips“ šiam monitoriui parenka 80 proc. gamyklinį ryškumą. Tai duoda 233 cd/m2 ryškumą, o tai yra stipriai per daug patogiam naudojimui. Toks ryškumas vargina akis, ypač tamsiame kambaryje. Priminsime, kad įprastam naudojimui rekomenduojama nustatyti maždaug 120 kandelų ryškumą (jei į monitorių nekrenta tiesioginė saulės šviesa). Gamykliškai yra parinktos 6500K baltas taškas, bet tai duoda 8100K balto taško reikšmę, kas yra per daug, ir bendras spalvų tonas yra per šaltas. Kadangi tai yra monitorius darbui, tikrai norėtųsi tikslesnio balto taško.

Naudojant naują matuoklį galime pažiūrėti, koks yra pačių spalvų tikslumas. Viskas, kas yra žemiau Delta E 2, yra laikoma geru rezultatu; išsamiau apie tai – žemiau esančiame paaiškinime. Kaip matote, „Philips 346E2CUAE“ bendras spalvų tikslumas yra  Delta E 2,72. Pasikartosiu, iš monitoriaus darbui tikrai norėtųsi geriau. Tai dar nėra blogas rezultatas, bet bendrų spalvų tikslumo norėtųsi geresnio, bent mažiau nei Delta E 2. Kaip matote lentelėje, juoda ir tamsios spalvos turi Delta E ~4, tai yra blogiau nei vidurkis. Taip pat monitorius turi problemų atvaizduojant raudoną, žalią ir mėlyną spalvas.

Delta E lygiai yra skirtumas tarp rodomos spalvos ir pradinio įvesties turinio spalvų standarto:

  • <= 1,0: žmogaus akis negali pastebėti skirtumo
  • 1-2: galima pastebėti skirtumą tik įdėmiai žiūrint
  • 2-10: skirtumas pastebimas iš pirmo žvilgsnio
  • 11-49: spalvos yra daugiau panašios nei priešingos
  • 100: spalvos yra visiškai priešingos

Philips 346E2CUAE“ monitorius turi 300 cd/m2 gamyklinį ryškumą, bet užfiksavome kiek geresnį rezultatą. Matuoklis rodo, kad maksimalus ryškumas siekia 312 kandelų. Minimalus monitoriaus ryškumas yra 83,1 cd/m2, o tai nėra labai mažai, bet net tamsiame kambaryje to užteks. Kontrasto matavimai atskleidė, kad monitorius pasiekia 1940:1 kontrastą, prie 75 proc. ir 100 proc. ryškumo.

Matuojant apšvietimo tolygumą naudojau 80 proc. ryškumą, kurį automatiškai dar pakoreguoja testas. Kaip matote, ši panelė tarp ryškiausios ir tamsiausios zonų turi 12 proc. skirtumą, tai jau visai neblogai, bet visada galima geriau.

Spalvų tolygumo teste matome, kad didžiausias nuokrypis yra dešinėje per vidurį.

Philips 346E2CUAE“ gama matavimai parodė, kad  Gamma 2.2 duoda 2.1 reikšmę, o parinkus 2.4 Gamma nustatymą gauname 2.2, bet kreivė turi nuokrypį.

Galiausiai – sRGB, Adobe RGB ir P3 spalvų spektras. „Philips 346E2CUAE“ lengvai dengia 100 proc. sRGB spalvų spektro; specifikacijose yra pažymėta 121,3 proc. aprėptis. Kai kalba eina apie AdobeRGB, dengiama 86 proc., o P3 spektro aprėptis yra 91 proc.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.