Geros specifikacijos už mažą kainą. Kas gali nutikti blogo?: „Corsair Katar Elite Wireless“ apžvalga
Detalus žvilgsnis
„Corsair Katar“ seriją sudaro keturios pelės – pats pigiausias kompanijos graužikas „Katar Pro“ kainuojantis vos 20 eurų, šiek patobulinta versija „Katar Pro XT“, už kurią prašoma 35 eurų, taip pat 45 eurų verta pigiausia „Corsair“ bevielė pelė „Katar Pro Wireless“ ir šiandien apžvelgiama, akumuliatorių turinti „Katar Elite Wireless“, kainuojanti beveik keturis kartus daugiau už paprasčiausią modelį.
Pirmiausia pastebėsiu, kad pavadinimai nėra intuityvūs, vienintelis prieraše esantis žodis „Wireless“ turi kažkokią prasmę. Iš pirmo žvilgsnio sunku pasakyti kas geriau – „Pro XT“, ar „Elite Wireless“. Iki šiol visos „Katar“ pelės buvo biudžetinės – vidutinės klasės atstovės, kai naujoji „Elite Wireless“ jau yra rimtas žaidimo įrankis. Keista, kad tokios klasės produktas buvo priskirtas serijai, keliančiai asociacijas su produktais taupantiesiems.
Visos šios šeimos pelės pasižymi identiška forma. Nesu bandęs kitų variantų, tačiau visiškai nenustebčiau, kad tiek 20 eurų, tiek 80 eurų kainuojančios pelės dalinasi tais pačiais korpusais. „Katar Elite Wireless“ medžiagų kokybę įvertinčiau idealiai, jeigu ši pelė kainuotų 20 eurų. Kaip 80 eurų kainuojančiai pelei, toks plastikas nėra priimtinas. To priežastis aptarsime išvadose.
Korpuso kontūrai patiks klasikinių linijų ir kompaktiškų formų ieškantiems pirkėjams. Šios pelės dizainas šiek tiek primena „Logitech G203“ formas, laidinės „Katar“ versijos yra pastarųjų konkurentės. „Corsair“ puikiai žino, kas šiuo metu yra madinga, todėl pasirūpino mažu pelės svoriu – jis siekia tik 69 gramus.
„Corsair Katar Elite Wireless“ kairėje pusėje turi du papildomus mygtukus, kuriems funkciją galime priskirti patys. Dar vienas papildomas mygtukas yra žemiau ratuko, jis skirtas jautrumo nustatymų keitimui. Šiek tiek liūdna, kad jis yra vienišas, todėl tai DPI vertes keisime ne taip efektyviai kaip su dviejų mygtukų sistemomis. Du pagrindiniai klavišai naudoja aukštos klasės „Omron“ perjungiklius, reitinguotus 60 milijonų paspaudimų. Nors pati pelė ir nežiba medžiagų parinkimu, tačiau to negalime pasakyti apie ratuką – jį dengia pirštui maloni minkštos tekstūros guma. Taip pat patiko ir padelių kokybe.
Visiškai nestebina, kad „Corsair Katar Elite Wireless“ turi galimybę rinktis apšvietimo spalvas ir kontroliuoti jų keitimąsi. Jeigu norite surengti šviesų šou, ši pelė nėra geriausias pasirinkimas – RGB apšvietimą turi tik „Corsair“ logotipas, jokių papildomų šviesos zonų šis graužikas neturi. Toks braižas būdingas daugeliui šio gamintojo produktų.
Pelė turi „Corsair Marksman“ jutiklį, kuris yra pervadintas „PixArt PAW3393“ sensorius. Tai vienas pažangiausių produktų rinkoje, tad sutikti jį dviženklę sumą kainuojančioje pelėje buvo be galo maloni staigmena. Šis sensorius pasižymi 26000 DPI jautrumu ir 2000 Hz atnaujinimo dažniu.
Galime pasirinkti vieną iš trijų „Katar Elite Wireless“ prijungimo būdų – „Bluetooth“ ryšiu, bevieliu „Slipstream“ USB adapteriu, arba laidiniu būdu. „Corsair“ teigia, kad pelę naudojant pirmuoju būdu, baterija tarnaus 60 valandų, antruoju 110 valandų, na o pajungus laidu – kiek tik norite. Pats pelę naudojau su „Slipstream“ USB adapteriu, ją pavyko iškrauti per dvylika dienų, ją naudojant po ~ 5 valandas į dieną, todėl galime teigti, kad gamintojas mūsų neapgavo.
Kazin koks atstumas yra su USB adapteriu, kad veiktu kokybiskai? Db naudoju paprasta Logitech pele ir uz 3metru nuo korpuso jau buna kartais problemu su veikimu. Su klaviaturom tai dar prasciau yra – spaudziant klavisus ne visada sureaguoja arba uzlagina ir ta pacia raide ipiesia pvz 10 kartu. Norisi, kad veiktu taip kaip su laidu, bet gi laidais neapsikrausi, kai reikia kad butu daiktai toliau nuo PC