Nebrangus vidutiniokas: „Blackview A95“ išmaniojo telefono apžvalga
Išvados
Testuoto „Blackview A95“ kaina „AliExpress“ platformoje siekia apie 180 eurų. Nors „Blackview“ telefonai yra sutinkami didelėje dalyje Lietuvos parduotuvių, rasti šį konkretų modelį vietinėje rinkoje yra labai sunku. Tiesa, palaukus akcijų, šį modelį galima įsigyti ir už 30 – 40 eurų pigiau. Tai stipriai padidina jo konkurencingumą.
Didžiausią teigiamą įspūdį paliko telefone esanti kamera. Ji negali pradžiuginti kažkokiomis techniškai pažangiomis savybėmis, tokiomis kaip 4K filmavimas, tačiau tiesiog gerai atlieka pagrindinį savo darbą – fiksuoja pakankamai geros kokybės vaizdą savo kainų kategorijoje. Labiausiai sužavėjo spalvų natūralumas ir naktinių nuotraukų kokybė.
Telefone esantis „Mediatek Helio P70“ procesorius atitinka šios kainų kategorijos greičio lūkesčius. „Blackview A95“ pirkėjui iš karto suteikia telefoną su geru operatyviosios (8 GB) ir vidinės atminties (128 GB) kiekiu.
Labiausiai nepatiko telefone esantis netikrumo jausmas. „Blackview“ nukopijavo „iPhone“ dizainą ir, kad tai veiktų, gale priklijavo dvi netikras kameras. Gerai, kad gamintojas nesugalvojo duoti „Blackview 13 Pro“ vardo, nes panašūs sprendimai dažnai pasitelkiami darant kito telefono dizainu įkvėptus modelius. Prieš teisiant, reikia žinoti, kad yra ir kita šio medalio pusė, apie kurią daug kas net nežino. Amerikos ir Europos apžvalgininkai bei vartotojai juokiasi iš kinų, kurie kopijuoja kitose šalyse sukurtų automobilių, telefonų ar kitos technikos dizainą. Sakoma, kad jie nesugeba sukurti unikalaus dizaino, o nukopijuotas daiktas iš jų nesulaukia rimto požiūrio.
Taip daroma dėl visiškai kitos priežasties, nei nemokėjimas kurti produktų išvaizdos. Vakarų pasaulio gyventojas, pirkdamas telefoną už 200 eurų, labiausiai norėtų, kad jis turėtų savitą ir unikalų dizainą. Tuo tarpu statistinis Kinijos gyventojas, kur kas mieliau rinksis „iPhone“ kontūrus turintį modelį, nei visiškai unikalų telefoną, net jeigu pastarasis atrodytų gražiau. „Blackview“ gali nesunkiai sukurti unikalų telefono dizainą, tai jau įrodė ne kartą, esama telefono išvaizda yra skirta patenkinti vidinės rinkos poreikius.
Rimčiausi konkurentai šiam modeliui yra „Mediatek Dimensity 700“ procesoriais apginkluoti telefonai, pasižymintys 5G ryšio palaikymu ir krūva kitų privalumų. Tiesa, už tokią sumą galima įsigyti tik prastesne atminties konfigūracija pasižyminčius modelius, tai išlaiko „Blackview A95“ konkurencingu pasirinkimu, ypač jeigu pavyksta pagauti akciją.
Kainų stagnacija telefonų rinkoje. Redmi Note 7 panašiai kainavo prieš 3 metus, bet panašu kad už tą pačią kainą dabar nieko labai geresnio nusipirkti nepavyks. Kaltas turbūt buvęs puslaidininkių trūkumas, ir dabartinis žemas euro kursas. Bet yra gandų, kad telefonų gamintojai susiduria su stringančiais pardavimais, dėl to nenustebčiau jei metų gale padėtis su kainomis stipriai pasitaisys.
Kalbant apie apžvelgtą telefoną- man yra teigiamas dalykas, kad nugarėlė ne stiklinė, taigi jai lyg ir nebūtina apsauga. Neaišku, ar ji atidaroma- tas būtų puiku. Tačiau be guminės apsaugos, kameros bus baisiai išsikišę, taigi vis tiek matyt ją tektų naudoti- kas yra šūdinas dizainas.
O saviškiam Redmi Note7 neseniai pasikeičiau bateriją, kurią per tris metus spėjau visiškai suėsti. Bet telefono dar tikrai ilgai nesiruošiu keisti. Pakankamos specifikacijos, puiki GCam kamera- tiesiog nieko daugiau nereikia.
Nevertinau, ar geriau stiklas, ar plastmasė, stiklas atrodo prabangiau, plastmasė patvaresnė. Tiesiog įdomus jausmas paėmus iPhone dizaino telefoną buvo jausti visiškai kitokį efektą. Saugant ir nekreipiant dėmesio į smulkius įbrėžimus, galima laisvai naudoti be dėklo.
Nemanau kad tokiam telefonui iš 8GB ramo yra realios naudos.
paklauskite Kernel kiek reikia ram paleisti pilna Linux…
Tai tie ram’u kiekiai privercia asara nubraukti….lyg tai kazka keicia 😀 tas ram kiekis apskritai telefone
Ziurint koks Linux’as. Ne taip seniai su 16MB RAM buvau pasileides board’a viena 😀
Siaip mano nuomone paprastai RAM kiekis ant ismaniuju yra isties overkill’as. Gal butu prasmes deti jo daugiau, jeigu gamintojai supportintu telefonus bent kokia 7-10 metu, dabar realiai kokius 2 Android upgrade duoda ir tiek. 18GB and high end’u man truputi juoka kelia, bet turbut gerai parsiduoda skaiciai 🙂
Manau šiais laikais Androido versija įgauna vis mažesnę reikšmę, pagrindinis dalykas, ką ji duoda – galimybę išnaudoti naujos techninės įrangos privalumus. Taigi kol telefone esančią OS palaiko programinė įranga, updeitai nėra esminis dalykas, dėl ko gali reikti upgreitinti telefoną.
Dasidedi dar 40-50eu ir nusiperki POCO X3 Pro su Snapdragon 860, Adreno 640, 8gb RAM, 256gb vidines atminties, 120hz ekranu ir VISOM veikianciom kamerom… 🙂
Poco F3 turbūt turit minty. X3 ne SD860 turi…
Šiaip mano klaida, X3 pro turi SD860. Parequestinau po komentaro parašymo iškart ištrint komentarą, man asmeniškai dingo, o dabar žiūriu kad vėl sugrįžęs. Strange.
Pas drauge Poco F3, tai X3 vien dėl lievesnio SD atmečiau, X3 Pro dar nebuvo, nežinojau kad ir su SD8x0 paleido…
Umn, na Poco X3 jau EOL yra. Tegyvuoja Poco X4, tiesa jis jau žymiai brangesnis. O M4 tai taip, kaip ir minėjau, dasimetus tokią sumą išeina Poco M4, jis čia figūruoja kaip pagrindinis šiek tiek brangesnis konkurentas
Ne tik, kad brangesnis ir naujesnis, bet ir silpnesnis visais aspektais tas X4 🙂